Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Toruń

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Toruń

    Ponieważ w Toruniu jest jeden szpital, w którym mozliwy jest poród, tam też trafiłam.
    I powiem Wam, że sale porodowe są na naprawde wysokim poziomie. Porody odbywają się w czystych, osobnych pokojach, z łazienkami, piłkami i drabinkami. Ja trafiłam na "stara połozną" która idealnie dobrała co kiedy i jak! Była stale przy mnie, podpowiadała co robić, proponowała prysznic, piłkę, podłaczała ktg i wzywała lekarza na kolejne etapy. Mój poród był marzeniem chyba każdej kobiety rodzącej. I mimo (a może na szczęście) nacięcia krocza uważam, że było to prawdziwe "rodzić po ludzku"!
    Nawet połozna przypomniała mezowi, żeby aparat przygotował w odpowiednim momencie.

    Jednak przyznam się, ze profilaktycznie (bo to był mój pierwszy poród) poprosiłam moja znajomą połozną o to by była przy porodzie. Ona wcześniej opowiadała mi o ciązy, pomagała gdy trafiłam na patologie ciąży i robiła ktg w końcowych tygodniach, więc czułam się przy niej pewnie, intymnie i komfortowo. Jednak uważam, że połozna "z przydziału" była równie cudowna i równie mocno dbała o mój komfort i meża a co najważniejsze o bezpieczeństwo naszego maluszka.

    Ale polecam dziewczyną w ciąży Iwonkę Dybcio - ona doskonale opowie Wam co może się przydać, jak to będzie wyglądać, powie jak się przygotowac na ten ważny dzień, a do tego prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży (a to fajny relaksik w ostatnich cięzkich miesiącach)

    Z niemiłych niespodzianek - trafiłam na remontowany oddział poporodowy i warunki były cięzkie (młoty, wiertary i łacina ekipy), ale rodziłam w marcu... więc teraz mam nadzieję, ze i tu jest juz super standardzik

    Powdzenia dziewczyny!
    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy
  •    
       

    #2
    Odp: Toruń

    Już kiedyś gdzieś pisałam o szpitalu ale może napiszę jeszcze pare słów do tego co opisała NOTOR.
    Ja rodziłam w maju po raz drugi ( pierwsze w 2005 roku). Przez te kilka lat wiele się zmieniło. Mamy które mają wątpliwości nie muszą się już obawiać tego szpitala.
    Porodówka wspaniała. Położna którą miałam była super. Mimo że nie było lekko bo syn ważył prawie 4,5kg to przeżyłam prawdziwy cud narodzin.
    Też byłam jeszcze w czasie remontu ale nie przeszkadzało mi to bo ogólnie wszystko było o wiele bardziej przyjazne mamie niż przy pierwszym porodzie który był dla mnie koszmarem.
    Przy porodzie "obsługiwał" mnie doktor Kozankiewicz ( chyba tak miał na nazwisko) i on nie był za miły. Robił dziwny klimat i był niemiły dla położnaj. Ale to jedyny minus i w sumie najważniejsze było wtedy że mały się już przecisnął Jego dużym plusem jest to że ładnie szyje po nacięciu/pęknięciu ( mam porównanie)
    Roksanka 13-02-2005 r.


    Tymek- 10-05-2009 r.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Toruń

      Hej,
      czy ktoś może napisać jacy lekarze przyjmują w tym szpitalu, jakie położne? Kto jest fajny a nie? Czy można do tego szpitala przyjść wcześniej i sobie wszystko obejrzeć?
      Pozdrawiam!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Toruń

        Ja byłam ostatnio co prawda jeszcze nie do porodu ale na patologii ciąży. I powiem tak - położne naprawdę super! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale warunki... Proponuję jechać na porodówkę ze skurczami co 2 minuty bo na chwilę obecną część patologii leży po prostu na korytarzu

        Skomentuj


          #5
          Odp: Toruń

          a czy któraś z was rodziła ostatnim czasem w szpitalu w Toruniu? Moja koleżanka była zadowolona rodziła w grudniu a jakie są wasze opinie?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Toruń

            ja rodziłam w toruniu w publicznym szpitalu i chyba mogę go polecić.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X