Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poród w Anglii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    aneta88ad trądzik noworodkowy może utrzymywać się do 3 miesiąca. Po tym czasie hormony maluszka się stabilizują. Gdyby trądzik nie schodził po tym czasie należy udać się o poradę do lekarza.
    Polecam do poczytania:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C4%8...iemowl%C4%99cy
    http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,309
    http://tradzikrozowaty.pl/tradzik-noworodkowy
    Dodam jeszcze, że moja Zosia też go miala... już Jej niemal całkwoicie zszedł. Krostki były na buzi, szyi i dekolcie... Okropieństwo. Czasem smarowalam Jej to sudokremem i na chwilkę pomagało.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      llewall nie stosuj sudocremu na buzke, nie powinno sie. ja tez chcialam to jakos zasuszyc i tez posmarowalam, ale lekarz powiedziel, ze nie powinno sie tym smarowac. Buzke przemywalam zwykla woda przegotowana. Maly mial ten tradzik jakies 1.5 mies, wszystko samo poschodzilo z dnia na dzien. Robilam caly czas kapiele z kartoflanki i smarowalam cialko kremami J&J. no i wazne, zeby nie przegrzewac dziecka, bo jak maly to miaj to bylo dosc cieplo i wychodzilo jeszcze wiecej.
      aneta sprobuj zrobic malej taka kapiel, nie wiem czy czy koper uczula, ale ja tez podawalam i do dzisiaj podaje i nie ma problemu.Stawialabym na ten tradzik, jezeli sa to ropne krostki, to raczej jest to tradzik. Nie przyspieszysz tego niczym, zeby sie zagoilo. Pamietaj, zeby przemywac woda przegotowana. Jezeli masz jakies watpliwosci wybierz sie do lekarza. pozdrawiam.
      FRANEK 16.08.2008

      Skomentuj


        #63
        tak wam zazdroszcze Wy juz po a ja mam termin dopiero na 18 maja strasznie sie boje bede rodzic w Belfascie jak do tej pory jestem z opieki bardzo zadowolona i cala ciazy mam te sama polozna

        Skomentuj


          #64
          Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
          Zosia ma 6 tygodni i karmię ją tylko z piersi. Też już myślałam, ze może jest na coś uczulona, ale nie ma żadnych innych objawów. Tylko ten sluz przeklęty
          czesc
          ja też karmię piersią Adasia i na początku też miał takie kupki- dość długo ,jeśli dobrze pamiętam to do 4-5 mies.,ale ponieważ nie płakał,przybierał na wadze,dobrze się rozwijał, nie miał żadnych wysypek to stwierdziłam że tak ma być i nie ma co szukać w dziecku choroby a kiedy mu zaczęłam podawać pierwsze kaszki z hippa to mu zupełnie przeszło
          także chyba nie ma co się martwić na zapas,a jeśli to cię nurtuje to spytaj się połżnej lub lekarza co oni na ten tyemat sądzą
          Dawid 06.03.1995
          Julia 18.05.2004
          Adaś 30.06.2008



          http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

          Skomentuj


            #65
            Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
            aneta88ad trądzik noworodkowy może utrzymywać się do 3 miesiąca. Po tym czasie hormony maluszka się stabilizują. Gdyby trądzik nie schodził po tym czasie należy udać się o poradę do lekarza.
            Polecam do poczytania:
            http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C4%8...iemowl%C4%99cy
            http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,309
            http://tradzikrozowaty.pl/tradzik-noworodkowy
            Dodam jeszcze, że moja Zosia też go miala... już Jej niemal całkwoicie zszedł. Krostki były na buzi, szyi i dekolcie... Okropieństwo. Czasem smarowalam Jej to sudokremem i na chwilkę pomagało.
            moja córka go miała
            kąpałam ją przez pierwszych 6 tyg. dwa razy dziennie
            rano w oilatum wieczorem nadmanganian potasu a do smaraowania ciałka czysta parafina(z apteki oczywiście) i zeszło raz dwa,a wysypana była na całym ciałku włącznie z buźką
            Dawid 06.03.1995
            Julia 18.05.2004
            Adaś 30.06.2008



            http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

            Skomentuj


              #66
              Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
              aneta88ad trądzik noworodkowy może utrzymywać się do 3 miesiąca. Po tym czasie hormony maluszka się stabilizują. Gdyby trądzik nie schodził po tym czasie należy udać się o poradę do lekarza.
              Polecam do poczytania:
              http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C4%8...iemowl%C4%99cy
              http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,309
              http://tradzikrozowaty.pl/tradzik-noworodkowy
              Dodam jeszcze, że moja Zosia też go miala... już Jej niemal całkwoicie zszedł. Krostki były na buzi, szyi i dekolcie... Okropieństwo. Czasem smarowalam Jej to sudokremem i na chwilkę pomagało.
              z tego co tam czytalam to wszystko idealnie pasuje do tego co malutka ma! wiec mam nadzieje ze to jej wkrotce zejdzie a jak nie to bede sie powaznie martwic! ale 9 kwietnia jestem umowiona do lekarza to najwyzej jak do tego czasu nie zejdzie to sie poradze



              Skomentuj


                #67
                dziewczyny nie wiem co sie dzieje zawsze kiedy daje malej herbatke z kopru wloskiego albo rumianku to Julka cala po wypiciu zwraca.Nie mam pojecia dlaczego.Jak wypije mleko to wszystko jest wporzadku i pieknie odbije. Poratujcie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  to moze nie dawaj narazie tych herbatek.a ile razy sie zdazylo, ze mala wszystko zwrocila? Moze dajesz jej po karmieniu mlekiem i mala jest "opita".
                  FRANEK 16.08.2008

                  Skomentuj


                    #69
                    Czasem zdarzy sie ze pol godzinki po mleku dam jej herbatke bo sie domaga,jest strasznym "zarloczkiem".Ma niecale 4 tygodnie i wypija po 90ml mleka i za chwilke chce jeszcze.Z tego co czytalam to takie niemowlaki nie pija tyle.Ale oczywiscie kazde dziecko jest inne...

                    Skomentuj


                      #70
                      julinka, to moze zamiast tej herbatki podaj jej mleczko. jezeli boisz sie, ze bedzie miala problemy z kupka, zrob mleczko na bazie herbatki na jakis czas. Ja tak robilam od czasu do czasu. I nie martw sie, ze tyle mleka wypija, widocznie tyle potrzebuje. Ja mialam niejadka od urodzenie i martwilam sie, ze za malo wypija. jak ma apetyt, to b. dobrze. Oczywiscie, nie podawaj za duzo na raz, bo moze po tym wymiotyje. Dzidzia ma jeszcze malutki zoladek i potrzeba czasu, zeby mleko sie strawilo, zwlaszcza, ze podajesz mieszanki. Mleko matki jest szybciej trawione.
                      FRANEK 16.08.2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Ostatnio podaje jej wode z sokiem pomaranczowym wiec o kupki sie nie martwie bo robi piekne.Ale metode z mlekiem i herbatka wyprobuje.Dzieki Rataj

                        Skomentuj


                          #72
                          a moja mala robi kupke raz dziennie czy to dobrze czy nie za rzadko(ma 2 miesiace)? I do tego podaje jej taka herbatke plantex na wzdecia i wtedy on je robi-ale czasem zdarza sie ze jednoczesnie pije i kupkuje wiec nie wiem czy te jej kupki zaleza od tej herbatki...
                          a jesli chodzi o plamki to jakos zniknela jej ta wysypka ale skora zostala taka szorstaka. byla u mnie dzis znajoma i mowila ze jej mala tez tak miala i sie okazalo ze ma skaze bialkowa i jej wyglada na to ze moja mala tez to ma a w Anglii nic na to nie przepisuja a jak sie nie bedzie tego zapobiegac to mala bedzie miala brzydka cere w przyszlosci... i sama nie wiem-w maju jedziemy do Polski i moglabym wtedu pojsc z mala do lekarza ale czy to juz nie bedzie zbyt pozno i tak sie zastanawiam czy mamy nie wyslac



                          Skomentuj


                            #73
                            aneta jezeli dziecko mialo by skaze bialkowa, to mialo by czerwone szorstkie policzki, do teko mogla by miec biegunke i wymiotowalaby. Jezeli myslisz, ze to moze byc uczulenie na mleko, zapytaj lekarza, powinien ci przepisac, lub wskazac mleko, ktore mozesz podawac.
                            Moja kuzynka podawala malej mleko Bebilon dla alergikow, poniewaz pierwsze dziecko milalo alergie. Pytalam, czy mala jest rowniez uczulone. Ona na to, ze nie, ale jest dzieckiem z ryzykiem alergi, dlatego zdecydowala sie podawac wlasnie to mleko. Moze tez powinnas zmienic na inne, ale jedynie wowczas, jezeli wystepuje ryzyko alergi.
                            Moj syn tez po tym tradziku mial szorstka skore i martwilam sie, ze tak mu juz zostalo. Wszystko poznikalo, a buzka sie ladna zrobila. Mozesz sprobowac posmarowac delikatnie bepantenem, ale tylko jezeli ropne krostki poznikaly. Moj maly tez ostatnio dostal wysypki, bo jak sie okazalo ma alergie na banana. Smarowalam ta mascia i poznikalo wszystko.

                            Co do kupek, to mysle, ze nie masz sie czym przejmowac, ze robi raz dziennie. Dziecko pijace mieszanke robi rzadziej kupki niz pijace mleczko z piersi. I jeszcze jedno, nie podawaj tego roztworu PLANTEX codziennie, tylko ze wzgledu na to, zeby dziecko kupke zrobilo, bo organizm sie uzalezni od tego. Podawaj tylko, jezeli jest taka koniecznosc. Czasami wystarczy polowa tego opakowania. Mozesz rowniez podac to razem z mleczkiem.
                            Sklanialabym sie raczej do podania herbatki z kopru, lub rumianku. A jest rowniez taka z Hippa ulatwiajaca trawienie. Ma w skladzie , koper, anyz i rumianek.
                            FRANEK 16.08.2008

                            Skomentuj


                              #74
                              Napisane przez aneta88ad Pokaż wiadomość
                              a moja mala robi kupke raz dziennie czy to dobrze czy nie za rzadko(ma 2 miesiace)? I do tego podaje jej taka herbatke plantex na wzdecia i wtedy on je robi-ale czasem zdarza sie ze jednoczesnie pije i kupkuje wiec nie wiem czy te jej kupki zaleza od tej herbatki...
                              a jesli chodzi o plamki to jakos zniknela jej ta wysypka ale skora zostala taka szorstaka. byla u mnie dzis znajoma i mowila ze jej mala tez tak miala i sie okazalo ze ma skaze bialkowa i jej wyglada na to ze moja mala tez to ma a w Anglii nic na to nie przepisuja a jak sie nie bedzie tego zapobiegac to mala bedzie miala brzydka cere w przyszlosci... i sama nie wiem-w maju jedziemy do Polski i moglabym wtedu pojsc z mala do lekarza ale czy to juz nie bedzie zbyt pozno i tak sie zastanawiam czy mamy nie wyslac
                              U nas było tak samo, kiedy mój synek skończył 1 miesiąc zaczął robić kupke raz dziennie i tak było do 5-ego miesiąca kiedy zaczęliśmy mu wprowadzać nowe pokarmy. Ilość kupek zależy od stopnia absorbowania mleka przez niemowlę, Twoja dzidzia po prostu pochłania niemal wszystkie składniki z mleka i wydala niewiele, póki nie ma problemów z wydalaniem to zupełnie nie masz się czym martwić.

                              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                              Różności do postów
                              GALERIA OLAFKA

                              Skomentuj


                                #75
                                dziewczyny dzisiaj rano w sumie wczoraj wieczorem przy kapieli zauwazylam u Julki mala wysypke,dla mnie wyglada to jak "rozyczka".Myslalam ze to od oliwki wiec nie posmarowaismy jej ale dzisiaj ma juz ta wysypke bardziej widoczna i na calym ciele.Nie mam pojecia od czego,czy to mleko??? Powinnam isc do lekarza? Nie sa to zadne krostki i nie jest to szorstkie poprostu czerwone kropeczki na ciele

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X