Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciąża a znieczulenie zęba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ciąża a znieczulenie zęba

    dziewczyny, czy w ciąży-III trymestr można znieczulić zęba do leczenia albo wyrwania???
  •    
       

    #2
    Odp: ciąża a znieczulenie zęba

    mozna. dentysta powiniem miec u siebie specjalne znieczulenie, ktore sie stosuje i kobiet w ciazy i u ludzi chorych chyba na serce czy jakos tak. w kazdym razie ja leczylam zeby w 2 i 3 trymestrze ciazy ze znieczuleniem, nawet pytalam o to swojego ginekologa


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: ciąża a znieczulenie zęba

      Ja jak byłam u dentysty w ciąży to powiedział że znieczulenia nie można

      Skomentuj


        #4
        Odp: ciąża a znieczulenie zęba

        Mi lekarz powiedział że można, niestety po wizycie zaczęło wariować ciśnienie i8 do końca ciąży leki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: ciąża a znieczulenie zęba

          ja byłam w I trymestrze ,ząb do leczenia kanałowego ,
          niestety BEZ znieczulenia ...... masakra .

          Skomentuj


            #6
            Odp: ciąża a znieczulenie zęba

            Cześć wybieram się do dentysty w przyszłym tygodniu i też się zastanawiałam nad znieczuleniem bo mam bardzo wrażliwe zęby. Mój gin powiedział, że można dać znieczulenie ale żeby było bez adrenaliny natomiast Panie w rejestracji chcą ode mnie na piśmie zgodę gin. Spotkałyście się z takimi praktykami bo to śmieszne jest trochę.


            Skomentuj


              #7
              Odp: ciąża a znieczulenie zęba

              Ewelka muszą się zabezpieczyć od ewentualnych powikłan, dziś trzeba miec papier na wszystko.
              Ja w ciązy nie musiałam leczyć zebow lecz po ciązy jak Grześ się urodził własnie kanałowka mnie dopadła i niestety powikłania po znieczuleniu i antybiotykach doprowadziły do zaniku pokarmu, musiałam przestac karmić....bol piersi był gorszy od bolu zęba


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ciąża a znieczulenie zęba

                z tego co slyszałam to nie powinno się korzystać ze znieczulenia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ciąża a znieczulenie zęba

                  Byłam u stomatologa - jednego zęba zrobiłam bez znieczulenia ale mam tak bardzo wrażliwe te zęby, że przy kolejnym będzie znieczulenie bo prawie "zjechałam" z fotela jak zaczęła wiercić a to był mały ubytek także będzie ze znieczuleniem. O dziwo lekarka nic nie mówiła o zgodzie na znieczulenie od gin także chyba pójdzie dobrze. Powiedziała mi, że lepiej dać znieczulenie w ciąży i wyleczyć w II trymestrze ząbki niż nie leczyć w ciąży bo podobno po porodzie wielu pacjentkom szybko się psują zęby.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ciąża a znieczulenie zęba

                    A czy będąc w ciąży można wykonywać taki inlay kompozytowy? We Wrocławiu podobno robią go świetnie, ale nie wiem, czy nie powinnam z tym poczekać do porodu.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X