Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twardy brzuch w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Twardy brzuch w ciąży

    Witajcie drogie ciężarówki, jestem w 5 miesiącu ciąży mam mały, ale bardzo twardy brzuch. Jest na tak napięty, że widać w którym miejscu jest dziecko. Czasami boli. Czy powinnam się martwić?


  •    
       

    #2
    Odp: Twardy brzuch w ciąży

    HHHHHHHHHHHHHH...nie wiem czy martwić ale jeśli boli to waro się poradzić lekarza ale ze twardy-to początek ciązy moze dzidziuś szybko rośnie a masz malo wod,a skóra powoli się naciąga nie wiem ,nigdy nie miałam takiego problemu.Raczej przy pierwszej ciązy wszystko mnie swędziało a najbardziej plecy w okolicy krzyza.lekarz mi powiedział ze mam intensywnie smarować i nawilzac te miejsca -skóra się naciąga.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Twardy brzuch w ciąży

      Brzuch boli najbardziej jak dziecko ułożone jest bardzo nisko. Byłam wczoraj u lekarza i powiedział, że nie ma się czym martwić.
      Jeśli chodzi o swędzenie skóry to smaruję balsamami, ale i tak swędzi, więc wlewam w siebie wodę


      Skomentuj


        #4
        Odp: Twardy brzuch w ciąży

        Jeśłi chodzi o swędzenie - polecam krem ZIAJKA. W pierwszej ciąży nie używałam i to swędzenie zakończyło się okropnymi rozstępami na całym brzuchu (niestetyy żadne oliwki, balsamy nie uchroniły mnie), natomiast w drugiej ciąży regularnie dwa razy dziennie smarowałam brzuszek ZIAJKĄ i żaden dodatkowy rozstęp się nie utworzył. Co do twardości - ja miałam podobnie. Dzidziuś szybko rósł, zresztą dużych chłopaków miałam, jednak kiedy czułam twardość brzuszka, to kładłam się i wypoczywałam choć kilka minutek.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Twardy brzuch w ciąży

          Nie chce straszyć ale na rostępy nie ma rady ani cudownego kremu,przy kolejnych ciązach nie swędzi skora bo juz jest na tyle elastyczna po pierwszej ciązy ze jak się smaruje to wydaje się ze nic nowego nam się nie zdarzy,ale picie wody moze i dobry pomysl....tylko to sikanie


          Skomentuj


            #6
            Odp: Twardy brzuch w ciąży

            Moja nzjaoma zazywała nospa, bo miała starsznie napięty brzuch.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Twardy brzuch w ciąży

              ja jestem w 5 miesiącu ciąży, również mam twardy brzuszek i lekarz kazał mi brać 3X1 no-spa i 3X2 asmag..
              mi pomaga

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Twardy brzuch w ciąży

                Ja przez cały 2 trymestr brałam duphaston i dużo leżałam. Pomogło i twardnienie brzucha minęło. Urodziłam w 40 tyg zdrowego synka.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Twardy brzuch w ciąży

                  mi tez twardnial brzuch w ciazy(takie napinanie) i juz przy koncu ciazy tak od 34 tc.lekarz kazal lezec,bo to byly skurcze.
                  w 36 trafilam do szpitala,potem do domu i za tydzien urodzilam w 37+4 tc.A w szpitalu podawali mi aspargin.Takze twardniejacego brzucha bym nie lekcewazyla.

                  pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Twardy brzuch w ciąży

                    może lepiej jakieś kapsułki z hialuronowym kwasem, takie uwadniające, sama woda nie uwodni.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Twardy brzuch w ciąży

                      moja znajoma miała podobny problem i rzeczywiście Nospa pomagała

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Twardy brzuch w ciąży

                        Ja miała w pierwszej ciąży twardy brzuch prawie non stop. Raz mniej, raz bardziej, na początku się stresowałam, ale lekarz uspokoił, brałam nospę. Urodziłam w terminie zdrową dziewczynkę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Twardy brzuch w ciąży

                          Witam, ja też mam ten problem któremu jeszcze towarzyszy skrócona szyjka macicy. Biorę nospę oraz luteinę i niestety mam nakaz leżenia w łóżku!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Twardy brzuch w ciąży

                            Mi się taki brzuch twardy zdarza, kiedy się przemeczę, lekarz, mówi, ze mam to traktować jako ostrzeżenie, połozyć sie wziąć nospe.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Twardy brzuch w ciąży

                              Mi w pierwszej ciąży twardniał i nospa wystarczała. W drugiej takie twardnienie pociągnęło za sobą skracanie szyjki i w efekcie od 19tc miałam założony pessar. Lepiej zgłaszać wszystko swojemu lekarzowi dmuchać na zimne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X