Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bledy lekarskie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bledy lekarskie

    hej,
    Nie moge przestac myslec o mojej znajomej, 5 miesiac ciazy i lekarze na usg powiedzieli jej ze dziecko ma rdzeniowy zanik miesni i ze nie przezyje do konca ciazy a jak sie urodzi to gora rok bedzie zylo. Jest to choroba genetyczna i pobrali jej plyn owodniowy i okazalo sie ze ona ma ten gen. I ze na 100% dziecko jest chore. ( Pierwsza ciaze poronila) Lekarze powiedzieli jej ze najlepszym wyjsciem bedzie wywolanie porodu. Ona sie na to zgodzila... Moze jestem naiwna ale ja bym nigdy w zyciu nie uwiezyla lekarzom az tak bardzo... potrafia sie pomylic co do plci dziecka po badaniu usg wiec do choroby chyba tez?? Najgorsze w tym wszystkim jest to ze okazalo sie ze dziecko wcale tej choroby nie mialo a moja znajoma zdecydowala sie i wywolala porod...
    Slyszalyscie o podobnych przypadkach? Moze jak podzielimy sie swoimi doswiadczeniami inne kobiety nie podejma tak szybko decyzji ktore moga okazac sie tragiczne.

  •    
       

    #2
    Odp: Bledy lekarskie

    Boze... jak bym ich pozwala...
    u mnie tez popelnili blad, ale nie az taki straszny, w sumie to byla pomylka bardziej...
    niby ciaza zagrazajaca, niby skrocona szyjka, rozwarcie, tabletki na podtrzymanie, lezenie itp... mialam nie donosic do 9-go mieisaca, synek mial sie urodzic max3kg i ok52cm... a tu prosze... urodzilam 6dni po terminie, mimo odstawienia tabletek (ale one chyba maja przedluzone dzialanie, lecz to nie zmienia faktu, ze mialy mi pomoc donosisc przynajmniej do poczatku 9-go m-ca) do tego synek urodzil sie ogromniasty, 4350g i 59cm...
    przy pierwszym porodzie mimo usg lekarze nie zauwazyli, ze corcia miala pepowine owinieta wokol szyji 2razy...
    Ja rozumiem, ze lekarz tez czlowiek i ma prawo sie pomylic...
    ale w niektorych sytuacjach powinni najpierw sprawdzac cos 1000razy zanim cos powiedza... u mnie na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze

    tam gdzie mieszkam jest kobieta, ktora ma 6 dzieci... nic w tym dziwnego poza tym, ze wszystkie rodzila przez cesarke!!!! z tego co wiem cesarke mozna miec max 2razy a potem lekarz podwiazuje kobiete przy drugiej cesarce lub zaleca aborcje przy kolejnej ciazy... kur******** przeciez to nienormalne... cesarka sama w sobie jest niebezpieczna, rozcinanie miesni brzucha itp... przeciez nacinaja w tym samym miejscu praktycznie za kazdym razem, robia wieksze naciecie... blizne to ma pewnie do samych ledzwi...
    jej tez nie rozumiem, jak mozna byc tak glupia... ehh:/


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bledy lekarskie

      matyna99 jeżeli dziewcyzna miala robioną amniopunkcje,która daje prawie 100% pewności ze coś jest nie tak, to wg. mnie jest to nie możlwie,żeby tak bardzo sie pomylić....
      ja sie nie chce wypowiadać co ja bym zrobiła w takim przypadku ale moja znajoma tez miała podobny przypadek z tym,że jej dziecko miało wady genetyczne zespól Edwardsa(potwierdzone przez amnio.) i rownież przerwała ciaże i rodziła martwe.w jej przypadku to była prawda:/

      ja-mamusia przecież nie od dzis wiadomo,ze usg to tylko cyferki i komputer gdzie wpisujesz wymiary i liczy ci jakieś średnie wartości wiec trzeba wziąc jakąś granicę błędu,najczęściej sie mówi że wynosi ona +/- 0,5kg ale jesteś przykładem że może byc inaczej....
      a brałaś jakieś sterydy na rozwój płuc dziecka??

      a ta kobita co 6 razy miała cc to aż mi sie w to wierzyć nie chce...
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bledy lekarskie

        ja mojego syna rodziłam w szpitalu zwanym przyjazny matce i dziecku-zaopatrzony w sprzęt Owsiaka -klinika.I co-a to ze zakazili mi dziecko paciorkowcem,gronkowcem i tak zaniedbali żoltaczkę ze musiał mieć przetaczaną krew.Syf ,brud i niewiem co jeszcze-uciekłam i leczyłam syna sama-a w ksiązeczce mi napisali zakazenie wewnątrzmaciczne.Mnie nie leczyli,robiłam posiewy do sanepidu jestem zdrowa a syna by mi zmarnowali gdyby nie moj instynkt.
        Błąd czy moze wymiganie się od odpowiedzialności?
        Przezyłam koszmar-po tej żołtaczce musiałam po neurologach chodzić i bez przerwy słuch mu sprawdzać.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Bledy lekarskie

          Miss, zastrzyki miałam zamiast tabletek, bynajmniej tak mi powiedzieli, 2razy byłam w szpitalu po4dni

          a co do tej kobiety to powaznie, moj maz i jej to znajomi...

          Koliberku wspolczuje... to raczej wymiganie sie od odpowiedizalnosci...
          sprzet itp nic nie da, jesli personel jest do niczego...


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bledy lekarskie

            MISS ja nie wiem co jej robili dokladnie, jakies badanie genetyczne i okazalo sie ze ona ma ten chory gen, ale jak juz mieli dziecko to je tez zbadali i okazalo sie ze ona wcale nie mialo tego genu.. Ja sie jej niedopytuje o nic bo jest taka biedna i bardzo mi jej szkoda.. Ona nie chce na ten temat rozmawiac,

            ja mamusia powinni i milion razy sprawdzic!! Tez nie rozumiem jak ona mogla im tak szybko uwiezyc i podjac tak szybka taka decyzje... co oni jej nagadali ?? !
            Ja bym lekarzom nie uwierzyla... nie dotarlo by to do mnie. Pozwolilabym dziecku sie urodzic dalabym mu szanse,

            koliberku nie sadzilas ich po tym wszystkim??!!

            Jest tyle bledow popelnianych przez lekarzy to jest jakas masakra!

            ta 6 krotna cesarka to chyba jakis rekord!
            Last edited by matyna99; 27-08-2011, 00:00.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bledy lekarskie

              skupiłam się raczej na zdrowiu Grzegorza-a po za tym żeby walczyc ze szpitalem trzeba mieć czas i kasę a my w tedy młodzi i na dorobku-bardziej przejełam się dzieckiem.
              Gdy pojechałam po wypis jakieś 6 dni po ucieczce to powiedziałam co miałam do powiedzenia orydatorowi i zlozylam skargę do dyrekcji....na wypis też czekałam bo im padły komputery bo była burza...to był następny znak aby do tego szpitala nie trafić.Nawet nie usłyszałam przepraszam z dyrekcji ,czy z oddziału....nic
              I choc mineło już 11 lat od narodzin mojego syna mam uraz i nawet jak nie ma gdzie jechac jak "choroba"leczymy się czym się da a tam nie jadę.
              a co do tej cesarki...dziw że kobieta się w ciąży nie "rozlazła " na brzuchu lekarz prowadzący IDIOTAa ona zupełnie nieodpowiedzialna.
              Last edited by koliberek71; 27-08-2011, 11:26.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bledy lekarskie

                Witam,
                apropos błedu lekarskiego to ja po zrobieniu testu ciążowego zaczełam krwawić. Udałam się do pani ginekolog(polecanej przez kilkoro znajomych). Lekarka powiedziała, że ciąża jest martwa i dała skierowanie na łyżeczkowanie. Pojechałam do szpitala oczywiście zarządałam dodatkowych badań, w szpitalu uznali, że jajeczko jest puste. Ja nadal nie zgadzałam się na usunięcie. Trzymali mnie tydzień, oczywiście nikt mnie nie badał i się mną nie interesował. Po tygodniu zrobili usg z którego wynikało, że wszystko jest ok.
                Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bledy lekarskie

                  Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość

                  tam gdzie mieszkam jest kobieta, ktora ma 6 dzieci... nic w tym dziwnego poza tym, ze wszystkie rodzila przez cesarke!!!! z tego co wiem cesarke mozna miec max 2razy a potem lekarz podwiazuje kobiete przy drugiej cesarce lub zaleca aborcje przy kolejnej ciazy... kur**************** przeciez to nienormalne... cesarka sama w sobie jest niebezpieczna, rozcinanie miesni brzucha itp... przeciez nacinaja w tym samym miejscu praktycznie za kazdym razem, robia wieksze naciecie... blizne to ma pewnie do samych ledzwi...
                  jej tez nie rozumiem, jak mozna byc tak glupia... ehh:/
                  W mojej miejscowosci jest kobieta po 5 cesarkach i czuje sie dobrze, nic ją nie boli, dzieci zdrowe. Jezeli kobieta dobrze sie czuje to dlaczego miała zabijać swoje dzieciątko w brzuszku :/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bledy lekarskie

                    Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
                    Boze... jak bym ich pozwala...
                    u mnie tez popelnili blad, ale nie az taki straszny, w sumie to byla pomylka bardziej...
                    niby ciaza zagrazajaca, niby skrocona szyjka, rozwarcie, tabletki na podtrzymanie, lezenie itp... mialam nie donosic do 9-go mieisaca, synek mial sie urodzic max3kg i ok52cm... a tu prosze... urodzilam 6dni po terminie, mimo odstawienia tabletek (ale one chyba maja przedluzone dzialanie, lecz to nie zmienia faktu, ze mialy mi pomoc donosisc przynajmniej do poczatku 9-go m-ca) do tego synek urodzil sie ogromniasty, 4350g i 59cm...
                    przy pierwszym porodzie mimo usg lekarze nie zauwazyli, ze corcia miala pepowine owinieta wokol szyji 2razy...
                    Ja rozumiem, ze lekarz tez czlowiek i ma prawo sie pomylic...
                    ale w niektorych sytuacjach powinni najpierw sprawdzac cos 1000razy zanim cos powiedza... u mnie na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze

                    tam gdzie mieszkam jest kobieta, ktora ma 6 dzieci... nic w tym dziwnego poza tym, ze wszystkie rodzila przez cesarke!!!! z tego co wiem cesarke mozna miec max 2razy a potem lekarz podwiazuje kobiete przy drugiej cesarce lub zaleca aborcje przy kolejnej ciazy... kur**************** przeciez to nienormalne... cesarka sama w sobie jest niebezpieczna, rozcinanie miesni brzucha itp... przeciez nacinaja w tym samym miejscu praktycznie za kazdym razem, robia wieksze naciecie... blizne to ma pewnie do samych ledzwi...
                    jej tez nie rozumiem, jak mozna byc tak glupia... ehh:/
                    pierwsze słyszę że można mieć tylko 2 cesarki
                    a o aborcji to kochana coś Ci się pomyliło na pewno w Polsce powodem nie jest 3 ciąża która ma zakończyć się przez cc

                    moja kuzynka miała 4 cesarki i ani nie jest rozlazła ani nie ma blizny do lendzwi
                    a jak ktoś ma 20 operacji to co tną brzuch np zawsze w innym miejscu z tego co wiem to starają się wykorzystać "wcześniejsze cięcie" właśnie żeby się nie rozchodził brzuch za bardzo itd


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bledy lekarskie

                      to jakaś bzdura z ta aborcją przy 3 cesarce. Aż mi włosy dęba na głowie stanęły. Sama jestem po dwóch cesarkach w odstępie czasowym 4 lata u w przyszłości planuje jeszcze trzecie dzieciąteczko, które urodzę również przez cesarkę. Lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań do tego. Jedyne co, to dochodzenie do siebie po każdej z cesarek jest gorsze, bo wiadomo więcej zrostów, które trzeba usunąć.
                      A z ta blizną, to również jest bzdura. Nacinają w tym samym miejscu, wyciągają dziecko i żeby blizna była malutka, to zanim zszyją to wycinają starą bliznę. Po dwóch cc bliznę mam mniejsza niż po pierwszej ale swoją drogą, to panicznie bałam się sprawdzić po zdjęciu opatrunku jak to tam wygląda, byłam przekonana, że będzie to masakra piłą mechaniczną

                      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bledy lekarskie

                        z tego co mi kilka dziewczyn mowilo byly ciete w tym samym miejscu i blizna byla wieksza... poz atym co do cesarek itd... napisalam to co slyszalam...
                        poprawilyscie mnie i ok, teraz wie, ze nie jest tak jak inne mowily


                        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                        ---------------------------------------------------

                        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bledy lekarskie

                          Będę mieć za niedługo trzecią CC lekarz sam pytał czy chcę jeszcze jedno dziecko.
                          Ludzie się dziwią że jak to po co mi trzecie, inni się litują, jeszcze inni wyśmiewają. Czy to tak naprawdę trudno zrozumieć że ktoś chce kochać? I nikomu nic do tego :/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bledy lekarskie

                            U moich znajomych byla okropna sytuacja;/
                            Kolezanka poszla z e swoim synkiem do lekarza na pobór krwi do badań... Po jakims czasie okazalo sie ze dziecko ma zapalenie watroby typu C... Oczywiscie pielegniarka zarazila go tym podczas pobierania krwi... lekarz przyznal ze widocznie MIALA GORSZY DZIEN W PRACY!

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X