Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG jak często?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    USG jak często?

    ile razy trzeba zrobić badanie USG w ciągu 9 miesięcy?
  •    
       

    #2
    Z tego co pamiętam, to chyba robi się standardowo 3 razy. Ale jak ciąża jest zagrożona, to więcej, kiedy tylko trzeba.

    Skomentuj


      #3
      W prawidłowo przebiegającej ciąży wystarczą 3 badania USG.
      Pierwsze powinno być zrobione około 12 tygodnia celem oceny prawidłowego rozwoju ciąży. Drugie badanie - w drugim trymestrze-20-22 tydzień, pod kontem występowania wad rozwojowych. Trzecie badanie - w trzecim trymestrze, 32 - 34 tydzień, które służy do oceny masy płodu, jego położenia oraz lokalizacji i dojrzałości łożyska.

      Ja jestem w 32 tc miałam 3 razy USG,w tym jedno nadprogramowe -4D na moje wyraźne życzenie.
      Czeka mnie jeszcze tylko jedno...


      Skomentuj


        #4


        Minimum 3 - w 12tc, w 22tc, a potem miedzy 36 a 38.
        Mozna tez czesciej, jesli cos niepokoi Ciebie lub lekarza
        D

        Skomentuj


          #5
          dziękuję Wam za rady
          pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            Ja miałam usg robione przy każdej wizycie / obowiazkowo / czyli raz na dwa tygodnie.
            Ale ja miałamróżne problemy w czasie ciaży / zagrozenie poronieniem, wysokie cisnienie.
            To też zalezy czy chodzisz prywatnie czy na ubezpiecznie. Ja chodziłam prywatnie.
            Prosimy o 5 gwiazdeczek na zdjecie mojego synka. Odklikam... tylko prosze o wiadomość na priv.
            http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...p?i=12762&c=46
            Dziękuję

            Skomentuj


              #7
              Najchetniej to robilabym USG przy kazdej wizycie u lekarza zeby widziec mojego maluszka,ale przewidziane sa trzy w czasie calej ciazy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja mam usg co wizyte
                niesety moja ciaza jest zagrozona poronieniem
                ale przy pierwszej ciazy tez mialam co wizyte wiec to zalezy czy prywatnie czy na kase chorych sie chodzi

                Skomentuj


                  #9
                  Ja chodzę prywatnie i nie mam badania USG co wizytę, więc to nie zależy od tych czynników.Moja lekarka twierdzi, że każde takie badanie przyspiesza akcję serduszka u maleństwa( sprawdzałyśmy to razem, więc to fakt nie mit), zatem gdy w ciąży nie ma zagrożenia poronieniem, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, nie ma potrzeby wykonywania tego badania częściej niż 3 razy...


                  Skomentuj


                    #10
                    Jestem w 24 tygodniu i do tej pory miałam już 3. Pierwsze miałam w 6 tyg., drugie w 12, a 3 w 21. Jeszcze będę miała na pewno jedno w 31-32 tyg, a czy jeszcze jakieś to nie wiem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja jestem w trzecim miesiącu i już miałam dwa. Ale jak doczytałam to różnie bywa u kobiet więc chyba nie ma się co martwić chyba lekarze nie zaszkodzą dziecku przez skierowania na te badania - trzeba im ufać i już

                      Skomentuj


                        #12
                        Nie sądzę, aby lekarz robił badanie USG ot tak sobie, musi widzieć taką potrzebę. Jak się coś dzieje niepokojącego w ciąży, to na pewno więcej razy trzeba wykonać takie badanie, żeby wiedzieć czy wszystko jest w porządku.

                        Skomentuj


                          #13
                          Tu troszkę jest:
                          http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_z...ykul,3991.html

                          Skomentuj


                            #14
                            właśnie przeglądam artykuły na ten temat
                            Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              ja w poprzedniej ciąży począwszy od 6 tygodnie,usg miałam robione co wizytę,czyli co miesiąc.Córcia urodziła się duża i zdrowa.Dziś ma już 4 latka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X