Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

piwo bezalkoholowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    piwo bezalkoholowe

    Czy w ciazy mozna pic piwo bezalkocholowe? takie piwo i tak zawiera mniej niz 0,5% alc... Ostatnio mialam taka ochote na zimne piwko, ale caly czas mam watpliwosci... Mama pielegniarka mowi ze w ciazy odrobina wszystkiego nie zaszkodzi.. Ale czy ja wiem... Co wy na ten temat myslicie?

  •    
       

    #2
    Odp: piwo bezalkocholowe

    mniej niż 0,5, czyli jednak zawiera alkohol? pytam, bo nie znam się na procentach w poszczególnych alkoholach. Ja jestem zdecydowanie przeciwna!!! alkoholom w czasie ciąży. wystarczy poczytać o wpływie alkoholu na płód.

    Skomentuj


      #3
      Odp: piwo bezalkocholowe

      A mojej znajomej lekarz pozwolił w ciązy na kieliszek wódki codziennie...twierdził że organizm skłania Cię do tego czego tak naprawdę potrzebuje...jeżeli masz ogromną ochotę na kiszoną kapustę w organizmie musi być deficyt wit.C...jeżeli masz ochotę na piwo myśle że takie niskoalkoholowe było by ok jeżeli nie było by to zbyt często...
      Kieliszek wódki to wg mnie przesada gruba...ale piwo niskoalkoholowe?? Ja bym się napisła...zresztą niejedno takie wypiłam w czasie ciąży...a jak narazie wszystko jest ok...




      "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
      Paulo Coelho(Alchemik)

      Skomentuj


        #4
        Odp: piwo bezalkocholowe

        dopóki nie okazalo sie ze mam cukrzyce ciazowa to piwo bezalkoholowe raz na czas wypijalam a moja doktor powiedziala ze moge miec spokojne sumienie i nawet odrobina czerwonego wina tylko obowiazkowo bez siarczynow tez nikomu jeszcze nie zaszkodzila... bo wódka to juz przesada...


        Skomentuj


          #5
          Odp: piwo bezalkocholowe

          Ja również raz na jakiś czas pozwalam sobie na piwko bezalkoholowe przy czym zwracam uwagę na to ile takie piwo ma % Lech free ma 0,5 i to właśnie to zabieram ze sobą na ew. imprezy natomiast niskoalkoholowego żywca już nie ruszam on ma coś ponad 1% ten typ zostawiam dla kierowców. Jestem już na ostatniej prostej do przytulenia mojej księżniczki a wszystkie badania póki co są w porządku . Takie piwko nam nie zaszkodzi trzeba pamiętać żeby być w miarę aktywnym i dobrze się odżywiać!

          Skomentuj


            #6
            Odp: piwo bezalkocholowe

            No niestety w ciąży ma się wiele zachcianek a zawsze najbardziej chce się tego co zakazane. Ja wprawdzie w ciąży ze dwa razy napiłam się Karmi. Ale np. moja znajoma (z którą razem chodziłyśmy w ciąży, nasze maluchy urodziły się prawie dzień po dniu) na 2 tyg przed porodem wypiła chyba z 4 albo i 5 normalnych piw (Bosmanów). A potem dostała jakiegoś krwawienia i potrzebne było cesarskie cięcie. Jak widać na tym przykładzie. Alkohol w ciąży jest naprawdę ZAKAZANY!
            Pozdrawiam


            D.
            [

            Skomentuj


              #7
              Odp: piwo bezalkocholowe

              Nikt nie mówi o piciu kilku piw.

              Ja osobiście od tygodnia mam problemy z nerkami. Dostałam ostatnio antybiotyk i mój lekarz wspominał, że po pierwszym trymestrze jeśli wypiję pół szklaneczki piwa tygodniowo lub lampkę czerwonego wina to dzidziusiowi się nic nie stanie a i ja nie będę miała problemów z siusianiem. Jak wiemy w ciąży nerki są bardzo obciążone to czemu im nie pomóc. Tylko jest jeszcze jedna ważna rzecz. A mianowicie, ja przez całą ciążę nie miałam żadnych upławów. leków itp. dobrze ją znosiłam.



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: piwo bezalkocholowe

                ja również napiłam się piwa..wprawdzie było to Karmi i tylko pare łyków ale moja zachcianka została zaspokojona.Myślę że jeśli będzie to nie za często i w odpowiednich ilościach nic nie powinno się stać.Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: piwo bezalkocholowe

                  wódka w ciąży??i jeszcze za pozwoleniem lekarza?? głupota

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: piwo bezalkocholowe

                    W tym roku podczas mojej trzeciej ciąży pierwszy raz napiłam się piwa Reds oraz wypiłam dwie małe lampki czerwonego wina, oczywiście w odległościach czasowych. Wcześniej nawet by mi przez myśl nie przeszło, żeby to zrobić, chociaż gdy pierwszy raz zaszłam w ciążę, to się upiłam, bo nie wiedziałam o tym fakcie. Potem strasznie się bałam jakie to będzie miało konsekwencje, ale na szczęście wszystko było i jest OK z moim synem.
                    A w tej ciąży się poddałam i napiłam świadomie, bo ciągle albo jestem w ciąży, albo karmię... Nic się nie stało, dzidzia urodziła się zdrowa, a ja nie mam wyrzutów sumienia.
                    Jednak ani nie radzę, ani nie popieram picia w ciąży!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: piwo bezalkocholowe

                      Ja tez uwazam ze wypicie piwa bezalkoholowego w ciąży to rzecz dopuszczalna, ja tez bedac w ciazy takowe pilam. Nic sie nie stalo, dzidzia zdrowa. Nie ma co za duzo "chuchac i dmuchac na siebie" czasem to odnosi przeciwny skutek-niestety.
                      Odnosnie lampki wina od świeta tez nie jestem przeciwna.
                      Wiele sie mozna wszedzie naczytac o szkodliwosci alkoholu w ciazy ale uwazam ze co niektore artykuly sa mocno przesadzone.
                      baile_pasion




                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: piwo bezalkocholowe

                        Moja kuzynka miała wlaśnie takie zachcianki! No jak dla mnie to wogule nie mam mowy w ciazy o piciu alkoholu czy paleniu papierosów. Kazdy bierze odpowiedzialnosc za siebie i za swoje dziecko i nikt nikomu z reki kufla nie wyrywa, no ale jak dla mnie picie alkoholu w ciazy jest niedopuszczalne. NIkt tak naprawde nie okreslił jaka dawka moze zaszkodzic dziecku


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: piwo bezalkocholowe

                          Ja starałam sie nie pic w ciąży,bo wiem jaki moze miec ono wpływ na dziecko.Ale znam kilka pzypadków ze mimo iz te kobiety piły to dziecko urodziło sie zrdrowe.Ale ja bym sie nie odwazyła tak ryzykowac.




                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: piwo bezalkocholowe

                            Bez przesady, 0,5 procentowe Karmi to nie przestępstwo tym bardziej jeśli się bardzo chce. W pierwszej ciąży nie wypiłam ani kropli i wręcz żałuję, że gdy miałam ochotę (np. na imprezie) to nie raczyłam się niskoprocentowym trunkiem, bo siedziałam struta patrząc jak towarzystwo dokoła wpada w coraz lepszy nastrój a sama się dołowałam, że niczego mi nie wolno i po prostu nie cieszyło mnie żadne wyjście a czyż nie o to chodzi żeby i nasze samopoczucie w ciąży było jak najlepsze? Teraz jestem w 6 m-cu ciąży i miałam już okazję wypić karmi i spróbować "w naparstku" babcinej naleweczki. Nie będę sobie z tego powodu robiła wyrzutów i jestem pewna, że moje dziecko będzie zdrowe. A imprezy ze znajomymi, rodzinne spotkania i wyjścia na kolacje dużo bardziej poprawiają mi nastrój kiedy czuję, że nikt na mnie krzywo nie patrzy i nie musze siedzieć osamotniona w kącie ze szklanką wody z cytryną.
                            Agnieszka[/COLOR]

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: piwo bezalkocholowe

                              Nie ma czegoś takiego jak piwo BEZalkoholowe.
                              Jest piwo o takiej nazwie ,ale zawierające alkohol (w śladowych ilościach).
                              Jak jednak wiadomo KAŻDA ilość alkoholu jest w stanie przedostać się przez łożysko i dawno już obalono mit na temat braku wpływu alkoholu na płód ,bo wielu lekarzy bardzo długo praktykowało ,,lampkę wina raz w tygodniu". Na szczęście szybko lekarze się z tego przedsięwzięcia wycofali (a o lampce wina mówią tylko i wyłącznie lekarze mało kompetentni).

                              gaga23 - Proponuję zagłębić się w tematykę alkoholu zażywanego w ciąży.
                              Ponadto ja również przebywałam w towarzystwie w trakcie ciąży w którym, pito, ale akurat byłam świadoma tego ,że jestem w ciąży ,a ciąża wymaga ode mnie odpowiedzialności. Ponadto uważałam i nadal uważam,że ciąża to czas w którym oczywistym jest aby NIE pić alkoholu.
                              Organizm dziecka rozwijający się w Twoim łonie nie jest w stanie w pełni trawić alkoholu ,bo jego wątroba jest za mała.
                              Dla mnie akurat nic dziwnego nie ma w tym ,że KOBIETA W CIĄŻY zadowala się szklanką wody z cytryną. Za to dla mnie abstrakcją (a wręcz sytuacją podchodzącą pod patologię) jest widok kobiety z brzuchem z piwem/winem/wódką czy papierosem w ręce.
                              Podziwiam Twoją PEWNOŚĆ. Szkoda ,ze tak dużo kobiet po pewnym czasie zdaje sobie sprawę ,że robiło ,,źle". A wszystko niestety kosztem dziecka. Bo to ono ponosi konsekwencje za nieodpowiedzialność rodzica.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X