Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sok malinowy w ciazy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sok malinowy w ciazy

    Witam, Spotkalam sie z bardzo wieloma opiniami na temat soku malinowego w trakcie ciazy. Czytam o tym ze nie wolno go pic bo moze spowodowac poronienie... Mialam ostatnio spotkanie z dietetykiem i ten mi powiedzial ze sok mailnowy i maliny jak najbardziej w ciazy, maja duzo witamin itp. Samych herbat mi odradzil jako ze nie jest do konca pewne jaki wplyw na ciaze maja suszone liscie herbaty. Jest sezon gryp i przeziebien wiec mysle ze kubek goracego soku malinowego z miodem mi nie zaszkodzi. Czy ktoras z was rownierz pytala lekarza o sok malinowy?

  •    
       

    #2
    Odp: sok malinowy w ciazy

    ja nie pytałam. ale właśnie gdzieś szukałam że to właśnie liście malin mają wpływ na ciąże i mogą spowodować skurczę.
    o soku nie słyszałam, piłam go w trakcie ciąży i mi nie zaszkodził.




    Skomentuj


      #3
      Odp: sok malinowy w ciazy

      Jeśli chodzi o sok z malin to można pić w ciąży. Natomiast jesli chodzi o herbatki to bym się wstrzymała bo suszone liście i łodygi malin mogą spowodować skurcze.



      Skomentuj


        #4
        Odp: sok malinowy w ciazy

        Hej, a ja bym się chciał zapytać, czy zdarzyło się wam być oszukanym przez internetowe apteki medyczne gazetka np. mówi co innego, a paragon co innego i płacimy za dużo, albo przychodzą leki, które nie skutkują. Mieliście kiedyś coś takiego
        Rodzaje kawy, gatunki kawy, ekspresu i wszystko, co jest związane z kawą - to właśnie znajdziesz na Kawiarnia Cafe - zapraszam!
        ___

        TATUAZE.NET.PL - tatuaże, forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

        Skomentuj


          #5
          Odp: sok malinowy w ciazy

          Maliny i sok tak (podpisuje sie pod przedmowcami ) - maja bardzo duzo witaminek i sa pyszne. Z moim lekarzem wprawdzie na TEN temat nie rozmawialam, ale tez nie slyszalam jeszcze nigdy podobnej przestrogi dotyczacej malin. Co do herbatki - moze faktycznie bym sie wstrzymala..

          Skomentuj


            #6
            Odp: sok malinowy w ciazy

            ja miałam po soku malinowym potworną zgagę !

            Skomentuj


              #7
              Odp: sok malinowy w ciazy

              Ja nic nie wiedziałam, w ciąży piłam dużo herbatek malinowych. Nic mi po nich nie było.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: sok malinowy w ciazy

                Unikałam świeżych malin, bo mnie też ostrzegano przez niepożądanymi skutkami. Ciąże miałam zagrożoną więc w razie czego unikałam wszystkiego co malinowe a z resztą nie miałam ochoty na malinki



                Skomentuj


                  #9
                  Odp: sok malinowy w ciazy

                  Nie sok malinowy powoduje skurcze, ale napar z liści malin a jest różnica prawda? Bo kto wsuwa liście malin. Sok spokojnie w ciąży pić można, polecany przy przeziębieniu, ale jak ktoś się boi, to niech zastąpi ten sok może aronią.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: sok malinowy w ciazy

                    Ja bym sie tak nie marwtiła tymi opiniami w internecie. Ja pisłam sok malinowy do herbaty z lipy na przeziębienie i nic mi sie nie stało. Oczywiście wszystko z umiarem bo nadmiar na pewno może zaszkodzić.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: sok malinowy w ciazy

                      Ja piłam w trakcie ciąży i nic mi nie jest. Szczerze to pierwszy raz słyszę, że sok malinowy może zaszkodzić. Najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego.
                      Pozdrawiam
                      Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: sok malinowy w ciazy

                        ja byłam w ciązy zimą. Często łapały mnie przeziębienia i sok malinowy piłam praktycznie codziennie do herbaty. Piłam też herbatę z lipy z miodem i sokiem malinowym domowej roboty choć w internecie można przeczytać, że nie wolno. Mi lekarz powiedział, że jeśli wypiję dwa garnuszki dziennie to mi ani dziecku nic się nie stanie. I nic nam się nie działo. Ciąża była bez żadnych komplikacji i problemów. Nie leżałam w szpitalu nawet 5 minut.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: sok malinowy w ciazy

                          Tak, sok malinowy jest świetnym, domowym lekarstwem na przeziębienie. Polecam jeszcze mleko z dwoma ząbkami czosnku, masła i miodu


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: sok malinowy w ciazy

                            ja mleka nie piję od dzieciństwa - żadnego. Na czonek mam uczulenie, więc nigdy takich kuracji nie stosowałam. Choć czasami mimo uczulenia kroję czosnek na kanapki na noc. Na szczescie nic mi się nie dzieje po ząbku czy dwóch. Masło u mnie też odpada i inne smarowidła typu margaryna.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: sok malinowy w ciazy

                              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                              ja mleka nie piję od dzieciństwa - żadnego. Na czonek mam uczulenie, więc nigdy takich kuracji nie stosowałam. Choć czasami mimo uczulenia kroję czosnek na kanapki na noc. Na szczescie nic mi się nie dzieje po ząbku czy dwóch. Masło u mnie też odpada i inne smarowidła typu margaryna.
                              Mój tata zawsze profilaktycznie je czosnek lub cebulę i nigdy nie choruje. To naturalne antybiotyki i warto je przyjmować zapobiegawczo


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X