Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojrzałość łożyska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dojrzałość łożyska

    Witam,
    jestem w 22 tyg. ciazy i na ostatnim USG lekarz stwierdzil u mnie II stopien dojrzalosci lozyska. Powiedzial, zeby nie martwic sie na zapas, bo bedziemy kontrolowac ten parametr na biezaco.
    Jednak troche mnie to martwi, bo wydaje mi sie, ze lozysko starzeje sie zbyt szybko. Czy ktoras z Was miala podobny problem na tym etapie ciazy? Jak sie to skonczylo?

    Z gory dziekuje za Wasze odp


  •    
       

    #2
    Odp: Dojrzałość łożyska

    Promesse z tego co mi wiadomo to są 4 stopnie dojrzałości łożyska 0 1 2 3
    Im mniejsza dojrzałość tym łożysko jest lepszym przekaźnikiem i dziecko jest lepiej dożywione im starsze tym ta przepuszczalność jest mniejsza i grozi to przedwczesnym porodem i niską masą urodzeniową.

    Ja z Majką miałm w 40 tyg 0 stopień dojrzałości łożyska a teraz w 32 tyg już 2 stopnień z Julką miałm 3 stopnień w 35 tyg i urodziłam w 36 tyg


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dojrzałość łożyska

      Majajula ja miesiac temu mialam I stopien i dlatego i martwi mnie to, ze lozysko starzeje sie tak szybko. Podobno po osiagnieciu III stopnia porod wystepuje po ok. 2 tygodniach.
      Przeplywy pepowinowe i ilosc wod plodowych mam ok, dzidzia poki co rozwija sie dobrze jak na wiek ciazy. Zobacze co mi powie lekarz jutro na usg polowkowym, mam nadzieje, ze doda mi otuchy, bo wizja przedwczesnego porodu mnie przeraza


      Skomentuj


        #4
        Odp: Dojrzałość łożyska

        promesse ja od 33 tc miałam 3 st i wytrwałam do końca 39 tyg, więc to chyba nie prawda że po siągnięciu 3 st poród występuje już po dwóch tygodniach

        fakt moja córka urodziła się malutka tzn 2400g i 49 cm ale zdrowa dostała 9 pkt i nie leżała w inkubatorze ani minuty a lekarz stwierdził że krzyczała po wyjęciu z brzucha jakby ważyła 5 kg

        u mnie też wszystkie przepływy były bardzo dobre do samego końca , ilość wód płodowych też , ale dziecko było malutkie tzn miało wg lekarzy hipotrofie, ale ja nie jestem do końca przekonana czy tak było , czy to taka uroda mojego dziecka że jest drobna
        Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



        Skomentuj


          #5
          Odp: Dojrzałość łożyska

          Mam nadzieje, ze moje lozysko przestanie sie wyglupiac i zatrzyma sie na II stopniu


          Pola faktycznie byla kruszynka, ale skoro przeplywy mialas bardzo dobre to pewnie taka jej uroda
          A jak duzo przytylas w ciazy?


          Skomentuj


            #6
            Odp: Dojrzałość łożyska

            Napisane przez Promesse Pokaż wiadomość
            Mam nadzieje, ze moje lozysko przestanie sie wyglupiac i zatrzyma sie na II stopniu


            Pola faktycznie byla kruszynka, ale skoro przeplywy mialas bardzo dobre to pewnie taka jej uroda
            A jak duzo przytylas w ciazy?
            no właśnie mało bo w sumie 10 kg, ale przez pierwsze 7 mc 4 kg, a na końcówce resztę,
            oczywiście zamartwiałam sie czemu tak mało tyje, ale moi lekarze mówili że powinnam sie cieszyć, bo przytycie w ciąży 20-30 kg wcale nie jest dobre , a jak dziecko rozwija sie dobrze to 10 kg w zupełności wystarczy

            no ale każdy organizm jest inny, ja nie miałam apetytu w ciąży i wiele rzeczy jadłam na siłę
            Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



            Skomentuj


              #7
              Odp: Dojrzałość łożyska

              Ja apetyt mam, ale nie tyje poki co. Nie odrobilam jeszcze nawet straconych kg z I trymestru. Tesciowa mnie stresuje, ze glodze dziecko, bo brzucha nie widac ehhh. Ciekawe jaki bede miala bilans kg na koncowce i jak to sie bedzie mialo do wagi Malej i jaki wplyw na wszystko bedzie mialo to lozysko


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dojrzałość łożyska

                Napisane przez Promesse Pokaż wiadomość
                Ja apetyt mam, ale nie tyje poki co. Nie odrobilam jeszcze nawet straconych kg z I trymestru. Tesciowa mnie stresuje, ze glodze dziecko, bo brzucha nie widac ehhh. Ciekawe jaki bede miala bilans kg na koncowce i jak to sie bedzie mialo do wagi Malej i jaki wplyw na wszystko bedzie mialo to lozysko
                no ja też brzuch zobaczyłam ok 7 mc dopiero

                stresowało mnie to ogromnie ale usg miałam co miesiąc i na każdym wszystko było ok z dzieckiem więc nie potrzebne było to moje zamartwianie sie
                no tylko pod koniec ciąży nie podobało sie lekarzom że moja dzidzia taka malutka, ale na szczęście urodziła sie zdrowa i rozwija sie super, teraz ma 1 rok i 8 mc i nadal do wielkich nie należy , ale to nie ma znaczenia bo jest zdrowym, energicznym i pogodnym dzieckiem

                więc pomesse nie martw się bo napewno wszystko będzie dobrze, zwłaszcza że jesteś po ścisłą kontrolą i mała rośnie i rozwija sie dobrze
                Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dojrzałość łożyska

                  Ja mam maly brzuszek, ale ludzie nie poznaja jeszcze, ze to ciazowy
                  Wizyte mam co 2-3 tyg., wiec mam nadzieje, ze w razie czego uda sie wykryc w pore ewentualne nieprawidlowosci


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dojrzałość łożyska

                    Promesse nie przejmuj się tym że nie tyjesz ja w 32 tyg będąc na plusie mam niecałe 5 kg i jest ok. Zresztą z Majką przytyłam 9 kg a ona urodziła się z wagą 4220 więc to nie ma nic do rzeczy. Teraz mój gin mnie trochę beszta bo ostatnio byłam na spadku wagi ale po ostatniej wizycie przytyłam 1 kg więc dał mi spokój.
                    Ja teraz polukałam na Julki usg i w 16 tyg miałam 2 stopień dojrzałośći łożyska a dopiero w 35 tyg 3 więc dość długo ten drugi stopień miałam.
                    Zastanawia mnie tylko czy ten 0 stopnień z Majką miał wpływ że taka baba się urodziła


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dojrzałość łożyska

                      Spokojnie nie masz się czym martwić, lekarz ,by napewno powiedział tobie gdyby było jakieś zagrożenie, ja miałam w pierwszej ciąży podobnie ,a w 32 tyg 3 stopień i jakoś przenosiłam mojego synka do 42 tygodnia, też się tym martwiłam, ale lekarz mówił ,że łożysko jest wydolne nawet w trzecim stopniu. Zazdroszcze ciąży i serdecznie pozdrawiam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dojrzałość łożyska

                        Ja też miałam przedwcześnie dojrzewające łożysko. Mój lekarz trochę się tym zmartwił, ale mówił że będziemy wszystko kontrolować i będzie OK. Pojechałąm do innego lekarza na konsultacje i stwierdził, że pewnie taka uroda łożyska i nie ma się co przejmować, bo przepływy są w porządku. No i ciąża do końca była bezproblemowa a córka urodziła się dokłądnie w dniu wyznaczonym na pierwszej wizycie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dojrzałość łożyska

                          Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                          Ja też miałam przedwcześnie dojrzewające łożysko. Mój lekarz trochę się tym zmartwił, ale mówił że będziemy wszystko kontrolować i będzie OK. Pojechałąm do innego lekarza na konsultacje i stwierdził, że pewnie taka uroda łożyska i nie ma się co przejmować, bo przepływy są w porządku. No i ciąża do końca była bezproblemowa a córka urodziła się dokłądnie w dniu wyznaczonym na pierwszej wizycie.
                          Jeżeli dziecko dobrze przybiera na władze, a przepływy są w porządku to nie ma powodów do obaw Natura wie co robi


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dojrzałość łożyska

                            u mnie nie było żadnych obaw. Ale skoro lekarz kontroluje i mówi aby się nie martwić to tak jest . Ginekolog wie co robi i zna stan zagrożenia, gdyby rzeczywiście było coś niebezpiecznego z pewnością by powiedział

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X