Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Komórki macierzyste informacje dla mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Komórki macierzyste informacje dla mam

    Jakiś czas temu byłam na warsztatach dla mam na temat komórek macierzystych. Ich pobierania, przechowywania i wykorzystania w trakcie leczenia. I na prawdę jestem w szoku jak mało wiem i jak szczątkowe informacje na temat ich wykorzystania do nas trafiają. Nie miałam zielonego pojęcia, że leczono nimi cukrzycę, po urazowe uszkodzenia mózgu czy też prowadzi się badania nad ich wykorzystaniem w stwardnieniu rozsianym czy nowotworach.
    Trochę mi było głupio, z powodu moich luk w wiedzy, ale też z drugiej strony nie mogę wiedzieć wszystkiego. Cieszę się, że tam trafiłam, bo dzięki temu w przyszłości będę mogła świadomie dać moim dzieciom szanse.
    Last edited by szarpa; 24-11-2010, 19:35.
  •    
       

    #2
    Odp: Komórki macierzyste informacje dla mam

    Fajnie,ze pojawił się tu taki temat. Bo o celu pobieraniu krwi pępowinowej,zasadach, o tym jak się ją przechowuje wiemy jeszcze na prawdę bardzo mało. Ja ostanio zaczęłam się tym interesować,może z racji,ze pewnie niedługo sama będę stała przed taka decyzją,czy pobrać krew pępowinową podczas porodu czy nie.. Jednak myślę,że bez wachania się zdecyduję..Komórki macierzyste,zawarte w krwi,mogą zdziałać wiele dobrego..są wykorzystywane w leczeniu już bardzo wielu chorób,m.in.nowotwórów. A więc każda z nas powinna się poważnie zastanowić,bo myślę,że taka"polisa na życie" dla naszego dziecka jest bezcenna!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Komórki macierzyste informacje dla mam

      ja nawet miałam pobierane ale niestety okazało się że ich jest za mało i dlatego nie było sensu ich trzymać w banku...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Komórki macierzyste informacje dla mam

        Moje maleństwo ma 2 mc i przy porodzie pobralismy krew pępowinową. Na zajeciach w szkole rodzenia przyszla Pani ktora dokladnie opowiedzila co i jak. Dzieki temu moglismy podjac swiadomą decyzje. Uwazam ze to tak jakbym dala swojemu maluszkowi dwa zycia,( zwlaszcza ze teraz nie sa to kosmiczne pieniadze jak jeszcze bylo pare lat temu.)
        Jest to jedyna inwestycja z ktorej mam nadzieje nigdy nie skorzystac!!!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Komórki macierzyste informacje dla mam

          Świetna sprawa, szkoda, że kiedy rodziłam, nie byłam tak tego świadoma, że ważne jest pobranie krwi pępowinowej.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Komórki macierzyste informacje dla mam

            Ostatnio bardzo popularne stało się pobieranie komórek macierzystych - niestety u nas w Polsce nadal jest to drogi interes ,więc nie wszystkich stać na ich przechowywanie.
            Niemniej jednak wszystko nadal jest w trakcie realizacji naukowej. Rzadko jest to wykorzystywane w praktyce.
            Według naukowców minie jeszcze kilkadziesiąt lat zanim terapie komórkowe w pełni znajdą powszechne zastosowanie.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X