Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie witaminy brałyście w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie witaminy brałyście w ciąży?

    Sporo teraz w aptece różnych specyfików dla kobiet w ciąży i nie wiem, co wybrać - mój gin wymienił mi kilka nazw i teraz mam kompletny mętlik w głowie. Niektóre tabletki są z tymi kwasami DHA - a na tym się już kompletnie nie znam. Jakie tabletki polecali wam lekarze na początku ciąży?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

    Ja brałam witaminy Prenatal Classic, ginekolog mi je polecił, a ja przy nich zostałam, bo tak jak piszesz w aptece jest całe mnóstwo podobnych produktów i nie wiadomo na co się zdecydować. Prenatal też ma kilka rodzajów classic, complex, dha...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

      Ja od poczatku przyjmowalam kwas foliowy 15 mg oraz kapsulki z DHA, teraz mam brac tylko centrum materna i DHA oraz magnez.
      Last edited by Promesse; 19-10-2010, 16:49.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

        ja brałam w ciązy feminatal metafolin 800 a potem 400 z dha właśnie. dha a to kwasy tłuszczowe, niezbędne do rozwoju mózgu dziecka. występują w tłustych rybach, ale wiele kobiet ma bardzo średni stosunek do ryb w ciąży... ja szerokim łukiem omijałam działy rybne w sklepach

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

          Ja po konsultacji z lekarzem brałam tylko kwas foliowy. Na moje pytanie o dodatkowe witaminy, gin poradził zadbać o urozmaiconą dietę, a wtedy nie ma potrzeby brać nic więcej. Oczywiscie przez całą ciąże miałam robioną morfologię, za każdym razem wyniki były bardzo dobre. Ciązę przeszłam bez problemów, dziecko urodziłam zdrowe.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

            jasne, że tak by było najlepiej, żeby całe zapotrzebowanie na witaminy i inne składniki zapewniać sobie tylko z pożywienia - naturalnie ale niestety często nie jest to możliwe. ja na przykład przez przeszło połowę ciąży żywiłam się głównie zupą pomidorową i deserkami owocowymi dla dzieci w słoiczkach, oraz jogurtem naturalnym, bo nic innego nie chciało mi przejść przez gardło... wiele z moich koleżanek przeżywało to samo. w takich wypadkach preparaty witaminowe są wręcz niezbędne ja tam się cieszę, że brałam ten feminatal, dzięki niemu byłam spokojniejsza, że maluchowi niczego nie brakuje

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

              ja brałam falvit mama. ogólnie nie musiałam nic brać, bo ciążę przeszłam wzorowo, nie było żadnych wymiotów ani mdłości mój żoładek też pochłaniał wszystko bez zadnego wybrzydzania ale jak wiadomo napewno nie wszystko było zdrowe więc dla swojego spokojnego sumienia brałam witaminki


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                przed ciążą oraz w czasie pierwszych miesięcy ciąży bardzo ważny jest kwas foliowy np. folik, który jest niezbędnym czynnikiem wzrostu i rozwoju naszego maleństwa. w czasie ciąży znakomicie sprawdzają się witaminy tj. Prenatal Classic, gdyż jest to zestaw najważniejszych witamin przygotowany specjalnie dla kobiet w ciąży, które sprzyjają nie tylko prawidłowemu rozwojowi płodu ale również wzmacniają organizm przyszłej mamy. Jest jeszcze Prenatal DHA (kwasy omega-3) który stosowany w trzecim trymestrze sprzyja prawidłowemu rozwojowi mózgu oraz wzroku dziecka. w moim przypadku pod koniec ciąży ginekolog zalecił mi również magnez z powodu "osłabionej" szyjki macicy oraz żelazo.

                Witaminy i sole mineralne ą bardzo ważne w diecie przyszłych mam, również przygotowując zdrowe i bogate w potrzebne nam w tym okresie witaminy posiłki możemy zapewnić sobie i dziecku ich odpowiednią dawkę, wystarczy wiedzieć w jakich produktach ich szukać i mieć trochę czasu na ich odpowiednie przygotowanie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                  Ja brałam Feminatal N

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                    Napisane przez 21sloneczko Pokaż wiadomość
                    ja brałam w ciązy feminatal metafolin 800 a potem 400 z dha właśnie. dha a to kwasy tłuszczowe, niezbędne do rozwoju mózgu dziecka. występują w tłustych rybach, ale wiele kobiet ma bardzo średni stosunek do ryb w ciąży... ja szerokim łukiem omijałam działy rybne w sklepach
                    dzięki za wyjaśnienie, już mniej więcej wiem, co to DHA. a powiedz mi jeszcze, dlaczego są dwa preparaty tego feminatalu 400 i 800? to jest mniejsza i większa dawka?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                      Witam ja przed ciążą brałam kwas foliowy,i w pierwszych tygodniach ciąży też tylko kwas foliowy.To było lato więc jadłam dużo warzyw i owoców od 4 miesiąca lekarz kazał mi przyjmować Feminatal N.Pozdrawiam!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                        Ja biorę Prenatal Classic a w 1 ciąży brałam Feminatal
                        Adaś ur.09.2008.
                        Michałek
                        [Iur.02.2011 o [/I]

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                          Napisane przez clementynka Pokaż wiadomość
                          dzięki za wyjaśnienie, już mniej więcej wiem, co to DHA. a powiedz mi jeszcze, dlaczego są dwa preparaty tego feminatalu 400 i 800? to jest mniejsza i większa dawka?
                          wiesz co, z tego co pamiętam, to one są inaczej zbilansowane pod kątem tego, w którym tygodniu ciąży jesteśmy - bo zapotrzebowanie się zmienia.
                          i tak 800 ma większą dawkę metafoliny - kwasu foliowego, a 400 ma mniejszą, bo już jest zmniejszone zapotrzebowanie na nią, za to ma dodatkowo dha i witaminę E.
                          800 się łyka do 13tc, a od drugiego trymestru 400.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                            w pierwszej ciązy jak i teraz brałam i biore Feminatal N gina proponowala w tej Pregna Plus ale niestety u mnie byla ona nieosiagalna w zadnej aptece podobno ze wzgledu na cene - droga i nie schodzila... w sumie to nie wiem ile kosztowala


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie witaminy brałyście w ciąży?

                              Ja od starań o 2 dziecko łykałam kwas foliowy a więc tak od kwietnia 2007 potem przez całą ciążę (od 13 tyg dawka zmniejszona 0,4 a wcześniej 5 mg (chyba mg ) i tak go brałam w okresie karmienia a potem z przyzwyczajenia. W obecnej ciązy łykam nadal kwas foliowy na początku brałam Falvit Mama potem Feminatal N a obecnie Feminatal metafolin + DHA

                              W pierwszej ciąży brałam Prenatal w drugiej Falvit M


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X