Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża a nadżerka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża a nadżerka

    dziewczyny moja siostra jest w 3 miesiącu ciąży a ma nadżerkę - podobno lekarz mówił że jest coraz większa
    czy mogą być z tego problemy? czy siostra nie powinna czegoś robić np. pracować ma to jakiś związek?
  •    
       

    #2
    Odp: Ciąża a nadżerka

    Witam, ja miałam tez nadżerkę o której się dowiedziałam jak już byłam w ciąży co prawda nie była ona duża. I pracowałam do 5 miesiąca ciąży i nie było żadnego zagrożenia a po ciąży jak poszłam na kontrole okazało się że wszystko zniknęło i jest dobrze więc myślę że nie powinno być żadnych przeciwwskazań ;

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciąża a nadżerka

      tez mialam nadzerke:/ czesto po porodzie, lub nawet w ciazy sama znika jesli jest niewielka, ale skoro Twoja siostra ma spora to pewnie lekarz po porodzie, tzn na pierwszej wizycie po ok 6tyg zaleci jej usuniecie poprzez wypalenie lyb zamrozenie i najpewniej bedzie chcial to zrobic po pierwszej miesiaczce jak pojdzie na cytologie. W ciazy nie chca ich usowac, poniewaz dla kobiety wiaze sie to ze stresem. wiadomo ciaza, nie bardzo chcemy zeby nam cos robili w srodku itp. Mi lekarz powiedzial, ze usunie mi wlasnie jak przyjde na cytologie, a nie w ciazy, bo stres moze wywolac poronienie


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciąża a nadżerka

        Nadżerka w ciąży nie jest groźna. Potem trzeba ją wypalić, jeśli sama nie zniknie. I tu pojawiają się kłopoty!!! Ja miałam wypalaną 6 lat przed pierwszą ciążą... Kobiety takie mają problem z tym, że w trakcie ciąży szyjka się skraca, jest rozwarcie. Ja lądowałam na patologii kilkakrotnie. Potem kłopoty z urodzeniem małego, bo na szyjce zostały blizny, które spowodowały, że mimo iż miałam całą ciążę 1-2 cm rozwarcia, to potem szyjka dalej się nie rozwierała, miałam bolesne masaże szyjki, żeby w ogóle urodzić. Po pierwszej ciąży nadżerka mi wróciła, znów była wypalana, potem poroniłam. Po jakimś czasie znów zaszłam w ciążę, poród koszmarny, blizna tak duża i tak mocno trzymała, że położna powiedziała, że już dawno tak długiego i bolesnego porodu nie widziała. Teraz znów jestem w ciąży, poród za 1,5 mies i wolę na razie o tym nie myśleć...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciąża a nadżerka

          witam....

          Ja mialam nadrzerke przez lata cale, caly czas ten sam stopien, 2-gi plus minus 1cm, odkryta zostala jak mialam jakies 20 lat....
          Lekarze ,bo bylam u chyba trzech, odradzali mi jakikolwiek zabieg przed ciaza....caly czas mi powtarzano zeby najpierw urodzilc wszystkie moje dzieci,a potem, jesli sama nie zniknie to ja usunac.Mowili, ze dopoki nie ma niebezpieczenstwa, to zeby nie kusic losu, bo mozna miec pozniej problemy z zajsciem w ciaze i podczas ciazy...
          No i jakos poszlam sobie na kontrole po urodzeniu Liluni....a tu niespodzianka...nie ma nadrzerki,jak babcie kocham....
          Trzeba mimo wszystko kontrolowac, czy i ewentualnie jak ewoluuje.
          A w ciazy jak najwiecej relaksu i pozytywnego myslenia!!!! To dobrze wplywa na mame i na bobaska....

          Pozdrawiam
          Nef
          Last edited by nefertari; 16-10-2010, 16:35.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciąża a nadżerka

            witam!jeśli masz nadżerkę w ciąży to nie rób nic z tym moja siostra miała też ją podczas ciąży i sama znikneła po porodzie także nie martw się to nic niebezpiecznego nawet lepiej że masz jąw ciąży

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciąża a nadżerka

              Z Nadżerką nie ma żartów... oczywiście w ciąży nic się z nią nie robi ,bo ona zanika albo po prostu się poszerza. jeśli nadal po ciąży jest to trzeba męczyć ginekologa vby coś z tym zrobił..zamroził czy wypalił... Moja babcia nic z tym nie robiła i tak przez to umarła na raka bo nie dbała o to....

              Proszę nie róbcie tego błedu i jeśli macie nadżerkę a nie jesteście w ciąży to leczcie to... ja też ją mam...i miałam mieć ją wymrożoną ale zaszłam w ciąże i czekam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciąża a nadżerka

                Nadżerka w ciąży nie jest zazwyczaj żadnym zagrożeniem dla matki i dziecka. Dzięki badaniu cytologicznemu lekarz jest w stanie określić jej zaawansowanie, kolonoskopia może pomóc określić jej rozmiar.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciąża a nadżerka

                  Napisane przez ElinorVip1012 Pokaż wiadomość
                  Nadżerka w ciąży nie jest zazwyczaj żadnym zagrożeniem dla matki i dziecka. Dzięki badaniu cytologicznemu lekarz jest w stanie określić jej zaawansowanie, kolonoskopia może pomóc określić jej rozmiar.
                  wszyyystko tylko nie kolonoskopia! hehe

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciąża a nadżerka

                    U mnie po ciąży zanikła nadżerka tak samo torbiel.
                    jagody acai

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciąża a nadżerka

                      Praca nie ma nic na pewno wspólnego z nadżerką. Jeśli chodzi do lekarza to coś jej na pewno podpowiedział, moim zdaniem w ciąży już nadżerki się nie powinno ruszać ani usuwać.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża a nadżerka

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        Praca nie ma nic na pewno wspólnego z nadżerką. Jeśli chodzi do lekarza to coś jej na pewno podpowiedział, moim zdaniem w ciąży już nadżerki się nie powinno ruszać ani usuwać.
                        wszystko z tego co się orientuje zalezy jaki to rodzaj nadzerki - zwykła nadżerka żaden sposób nie wpływa na ciążę ani nie zagraża dziecku ale wazne aby skontrolowac jaki to rodzaj

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X