Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maj i Czerwiec 2011

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Maj i Czerwiec 2011

    Witam po świętach.
    Novynkah zapraszamy, pisz jak najczęściej Ile lat ma Twoja starsza córeczka?

    Ja zaraz po Nowym Roku ide na USG i mam nadzieje dowiedzieć się płci mojego maleństwa. Kuba cały czas mówił że będzie siostrzyczka Ola, a od kilku dni ubzdurał coś sobie że to Emilka.
    A jak u Was po świętach wypoczęte, przejedzone?


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Maj i Czerwiec 2011

      Napisane przez aaniaa Pokaż wiadomość
      Witam po świętach.
      Novynkah zapraszamy, pisz jak najczęściej Ile lat ma Twoja starsza córeczka?

      Ja zaraz po Nowym Roku ide na USG i mam nadzieje dowiedzieć się płci mojego maleństwa. Kuba cały czas mówił że będzie siostrzyczka Ola, a od kilku dni ubzdurał coś sobie że to Emilka.
      A jak u Was po świętach wypoczęte, przejedzone?
      starsza w marcu skończy 3 latka a dopiero co ją rodziłam
      co do płci drugiego dziecka - skoro Twój synek mówi, że będzie córka to tak będzie u nas się to sprawdziło, gdyż mała od wiosny pytała czy urodzę jej małą dzidzię, a pytana czy chce dzidzię chłopca czy dziewczynkę odpowiadała "ćićkę" (siostrzyczkę). Kiedy byłam już w ciąży i powiedzieliśmy o tym małej od razu się cieszyła, ze będzie miała siostrę i faktycznie - dwa tygodnie temu na USG lekarz powiedział, ze wygląda to na drugą córkę
      Tak więc - dzieci mają intuicję.

      Skomentuj


        Odp: Maj i Czerwiec 2011

        nie wiem czy zadziałają, ale zrobiłam sobie suwaczki

        Skomentuj


          Odp: Maj i Czerwiec 2011

          Witam po świętach kochane ciężaróweczki

          Aniu ja też idę po nowym roku na Usg i prawdopodobnie też będę znała już płeć mojego maleństwa. Nam zaś wydaje się że będzie chłopiec ale to nieważne ,ważne żeby maluch był zdrowy





          Witam również nową koleżankę
          Last edited by Werka19; 28-12-2010, 16:25.

          Skomentuj


            Odp: Maj i Czerwiec 2011

            hej dziewczyny

            ja też zaraz po nowym roku mam wizytę i USG 5.01 ciekawe czy pokaże nam czy to chłopczyk czy dziewczynka a 20.01 idę na 3D ciekawa jestem jak to będzie no i zaczynam już się martwić czy wszystko ok bo jeszcze nie czuje kopniaczków a jak tam z kopniaczkami u was?

            święta były pełne obżarstwa ale dałam jakoś rade nie było aż tak źle

            Pozdrawiam mamuśki


            Skomentuj


              Odp: Maj i Czerwiec 2011

              hey widzę ze wszystkie po nowym roku idziemy na usg
              No ale ja to jestem w plecy w stosunku do was, na razie o poznaniu płci moge pomarzyć, mój gin dopiero powiedzail ze powie po 20tyg wiec za jakies 2wizyty

              pobolewa was czasem brzuch, bo nie iwem czy sie mięśnie rozciągają czy mam sie niepokoić, a juz nie biorę duphastonu bo mi kazał odstawić i w razie czego brać nospe

              buziole

              Skomentuj


                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                Wczoraj byliśmy na kontroli, wszystko jest prawidłowo. Tylko maluszek bardzo ruchliwy i nawet lekarza kopnął przy badaniu Kolejna kontrola ok. 18 stycznia, na konkretny termin mam się umówić po nowym roku.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Maj i Czerwiec 2011

                  Napisane przez edzia7891 Pokaż wiadomość

                  pobolewa was czasem brzuch, bo nie iwem czy sie mięśnie rozciągają czy mam sie niepokoić, a juz nie biorę duphastonu bo mi kazał odstawić i w razie czego brać nospe
                  mnie też brzuszek pobolewa. Mój lekarz twierdzi, że na tym etapie ciąży to naturalne, ponieważ macica szybko się powiększa, do tego maluch się wierci i wypina. No i przede wszystkim - wszystko powoli trenuje przed porodem.
                  Mając porównanie do pierwszej ciąży wiem, że to co się dzieje teraz to nic niepokojącego, że to naturalne.

                  Mnie dziś strasznie bolą nerki (maleństwo się na nie uwzięło), w dole kręgosłupa i miednica. Zapowiada się wiec dzień na kanapie.

                  Skomentuj


                    Odp: Maj i Czerwiec 2011

                    Hej dziewczyny

                    Co do kopniaczków ja już je odczuwam od tygodnia.... Super uczucie i coraz częstsze i intensywniejsze Wkońcu czuje ,że maleństwo jest tam w środku.




                    A co do bólu brzucha ,też to nieraz odczuwam ale lekarz mówi żeby się nie martwić bo to normalne.

                    Po nowym roku dowiemy się w większości o płci dziecka,macie już może imiona dla waszych kruszynek? Ja jak będzie chłopiec dam na imię Oskar ,a córci Julka
                    Last edited by Werka19; 29-12-2010, 11:17.

                    Skomentuj


                      Odp: Maj i Czerwiec 2011

                      Mnie czasem pobolewa nie tyle brzuch co jakby szyjka macicy i krocze, ale niby wszystko ok. Kopniaki odczuwam od 17tyg, a od 14 juz było bulgotanie.
                      Edzia ja na poznanie płci u mojego lekarza to nie mogę wogóle liczyć, nie mówi do końca, dlatego idę na same USG gdzie indziej prywatnie i liczę że dzidzia nie zrobi mi na złość i pokaże co ma między nóżkami.
                      Imiona u nas wybrane od początku Ola lub Wojtuś, choć ostatnio przez Kube myslę tez o Emilce ale pewnie po USG mój dylemat sam się rozwiąże bo cos nie chce mi się wierzyć w dziewczynkę. U mojego męża w rodzinie sami chłopcy sie rodzą.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Maj i Czerwiec 2011

                        Witajcie mamusie.
                        Jak Wasze piersi? Moje mnie do szału doprowadzają - strasznie swędzą, mam wrażenie jakby mi brodawki miały odpaść Wczoraj szczotką do włosów je drapałam, żeby sąsiadów nie pobudzić wieczorem. I do tego zaczęły mi sączyć. Eh. W pierwszej ciązy też tak wcześnie się sączyłam.
                        Miłego dnia.

                        Skomentuj


                          Odp: Maj i Czerwiec 2011

                          ale sie rozpisałayscie az sie miło czyta ...

                          no to mnie troche uspokoiłyście, choc tak myslałąm ze to miesnie bo ból był taki rozciagliwy słabszy niz na @

                          co do bulgotania to bulga mi ale nie wiem czy to małe czy jelita
                          no cóz ja mam na 2 połowe czerwca termin wiec musze jeszcze poczekac na swoje kopniaczki Wy juz do przodu jestescie to bedziecie radzic hahahaah

                          jak plany sylwestrowe? my w domciu sami

                          a cyce mnie na szczescie juz nie bola, czasem zaswedza ale smaruje oliwka juz dosc długo i jak sa ciagle nawilzone to nic sie nie dzieje

                          buzki

                          Skomentuj


                            Odp: Maj i Czerwiec 2011

                            hej dziewczyny

                            ja wczoraj dostałam pierwszego kopniaka niesamowite uczucie
                            co do piersi to mnie aż tak już nie bolą ale nieraz jest taki ból jakby przeszywający ale sądzę że to żyły dają o sobie znać
                            a brzuszek to już mnie prawie nie boli tylko czasami wcześniej było gorzej tylko rośnie sobie jak na drożdżach

                            pozdrawiam serdecznie

                            Skomentuj


                              Odp: Maj i Czerwiec 2011

                              napiszcie mi jakie to uczucie pierwsze ruchy dziecka, bo ja mam wrażenie ze je przegapcie jak mi porządnego kopa nie zasadzi

                              Skomentuj


                                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                                Napisane przez edzia7891 Pokaż wiadomość
                                napiszcie mi jakie to uczucie pierwsze ruchy dziecka, bo ja mam wrażenie ze je przegapcie jak mi porządnego kopa nie zasadzi
                                W pierwszej ciązy prawie przegapiłam te pierwsze ruchy. Było to w 18tc, akurat brałam kąpiel, kiedy zanurzona w ciepłej wodzie poczułam jakby bąbelek poruszający się poniżej pępka. Uczucie podobne do kulki gazowej w jelitach (no wiesz, czasem się czuje gazy). Później były to własnie takie kulki poruszające się częsciej i w coraz większym obszarze. A później to już były ostre kopniaki.
                                W obecnej ciązy pierwsze ruchy przegapiłam. Wydawało mi się w 11tc, że to właśnie to, ale wszyscy mi mówili, że to za wcześnie. Dwa tygodnie później okazało się, że to jednak ruchy. Początkoeo przypominały piłeczkę szukającą swego miejsca, teraz to już są bardzo silne kopniaki, czuję też jak maluszek robi fikołki (to naprawdę potrafi zaboleć) lub jak się przeciąga. Rozpoznaję też czkawkę maluszka (delikatne rytmiczne jakby podskoki).
                                No i od jakiegoś już czasu widać te ruchy przez skórę - brzuszek wtedy delikatnie się wybrzusza w jednym miejscu, faluje. Zdarza się też tak, że mam cały brzuszek np. po prawej stronie tak się dzidziuś ułoży. A w pierwsze święto to mi nawet główka maluszka wystawała tuż nad prawą pachwiną, aż się mój mąż wystraszył
                                Ogólnie ruchy maluszka to bardzo indywidualna sprawa - ich odczuwanie zależy od budowy mamy, jej stopnie szczupłości czy otyłości oraz umiejscowienia łożyska (często łożysko na przedniej ścianie macicy wygłusza ruchy maluszka).

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X