Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co najpierw?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co najpierw?

    jestem w trzecim miesiącu ciąży i nie mam pojęcia od czego zacząć moje przygotowania do przyjścia maleństwa na świat. Mamusie!!! Proszę napiszcie mi co muszę kupić w pierwszej kolejności.
  •    
       

    #2
    Przyznam, że na początku ciąży nic nie kupowałam...jakaś chyba zabobonna jestem troszku

    Czekałam z tym wszystkim do 6 m-ca, a teraz powoli kompletuję wyprawkę.

    Wklejam tutaj coś, co może Ci pomóc:

    Wyprawka dla maluszka

    UBRANKA
    - śpioszki 4–7 szt.
    - body z krótkim rękawem 7–10 szt.
    - body z długim rękawem 7–10 szt.
    - kaftaniki 3–6 szt.
    - pajacyki 5 szt.
    - sweterki, polar 1–3 szt.
    - czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana)
    - skarpetki 5 par
    - cienkie rękawiczki 2 pary
    - śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące)

    HIGIENA
    - mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem)
    - krem przeciw odparzeniom
    - oliwka
    - chusteczki pielęgnacyjne
    - paczka pieluch New born
    - szczoteczka do włosów
    - gumowa gruszka lub aspirator do noska
    - małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
    - patyczki higieniczne
    - wyjałowione gaziki oraz waciki
    - pieluchy tetrowe 10 szt.
    - ręczniki kąpielowe 2 szt.
    - termometr do mierzenia temperatury wody
    - wanienka
    - przewijak
    - proszek do prania niemowlęcych ubranek
    - spirytus do przemywania pępka
    - sól fizjologiczna

    SEN
    - łóżeczko
    - materacyk
    - ceratka pod prześcieradło
    - pościel 2 komplety
    - kołderka
    - cienki kocyk 2 szt.
    - grubszy kocyk
    - rożek 2 szt.

    SPACER
    - wózek
    - śpiwór do wózka
    - torba na akcesoria małego podróżnika
    - osłona przeciwdeszczowa
    - fotelik do przewożenia malucha autem

    ŻYWIENIE
    Do karmienia piersią:
    - wkładki ochronne do biustonosza
    - laktator
    Do karmienia butelką:
    - butelka 125 ml 3 szt.
    - butelka 250 ml 3 szt.
    - smoczki pasujące do butelek
    - szczoteczka do mycia
    - podgrzewacz do butelek
    - termoopakowanie do butelek

    zmodyfikuj tą listę wg własnego uznania, ale myślę, ze przyda Ci się taka "mała" podpowiedź

    Pozdrowionka


    Skomentuj


      #3
      ja na poczatku zaczynalam od ciuszkow... ale ta lista to swietny pomysl reszte wyprwki kompletuje wlasnie na jej podstawie...
      pozdrawiam
      "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












      Skomentuj


        #4


        Koniczynko,
        jak jestes w 3 miesiacu ciazy to masz jeszcze bardzo duzo czasu na kupowanie. Wszystko oczywiscie zalezy od sytuacji materialnej. Moze w pierwszej kolejnosci rozejrzyj sie po znajomych mamach i zobacz co mozesz od nich pozyczyc a pozniej kupuj
        pozdrawiam,
        D

        Skomentuj


          #5
          dziękuję za podpowiedzi
          Pozdrawiam Was serdecznie

          Skomentuj


            #6
            jaka_ja - super lista
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              ja, szczerze mowiac, nie mialam poblemu z zakupieniem potrzebych rzeczy dla mojej dzidzi. gdy moja mama dowiedziala sie, ze zostanie babcia, oszalala z radosci! i na kazde zakupy ciagnela mnie ze soba. nie decydowala o wszystkim za mnie, ale baaardzo pomagala. mowila co jest potrzebne, a ja, i moj maz, sami wybieralismy co nam sie podoba. a gdy dowidziala sie, ze moja siostra tez jest w ciazy, i w styczniu zostanie po raz drugi babcia, to juz w ogole wpadla w szal zakupow. tydzien temu dowiedfzielismy sie, ze bedzie drugi chlopak w rodzie, wiec wszystkie ciuszki odziedziczy po moim synku A moj maluch odziedziczyl po znajomych i rodzinie. ta lista co trzeba kupic baaardzo sie przyda, bo to naprawde sa potrzebne rzeczy. ale w szpitalu, w ktorym bedziesz rodzic tez maja obowiazek dac Ci spis potrzebnych rzeczy do szpitala. niektore szpitale zapewniaja wszystko dla maluszka od narodzin az do wyjscia ze szpitala, ale w niektorych musisz miec wszystko swoje.
              Pozdrawiamy!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja już teraz- choć do przyjścia małej na świat jeszcze miesiąc- dostaję ciuszki od znajomych, rodziny...rzeczywiście nie ma co przesadzać z zakupami, bo może się okazać, że nasze dzieciaczki większości ciuszków nie wynoszą


                Skomentuj


                  #9
                  hehe ja aż takiej wyprawki to nie miałam do szputala potrzebowałam tylko pampersy i chusteczki, a w domu kilka malych ubranek. dopiero jak wyszłam ze szpitala zaczełam zakupy
                  Bartuś 26.06.08
                  Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                  Skomentuj


                    #10
                    ja chciałabym zrobić zakupy wcześniej bo nie wiadomo co będzie po porodzie...kiedy wyjdę z domu
                    pozdrawiam K

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: co najpierw?

                      w trzecim miesiącu ? co robić hmmm nic ;p cierpliwie czekać, chodzić do lekarza, co kupić ? zdrowe jedzenie, maluszek na razie nic nie potrzebuje, a na zakupy przyjdzie czas później jak się już oswoisz z ciążą.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: co najpierw?

                        Zdrowo się odżywiaj i chodz do lekarza tyle...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: co najpierw?

                          ja zaczęłam od smoczków i butelek bo były w dobrej promocji akurat jak pojawiłam się w sklepie. Później kupowałam pieluchy tetrowe i flanelowe. Następnie ubranka, a na końcu kosmetyki, bo chciałam żeby były świeże. No i oczywiście pampersy. Jeśli o smoczki chodzi to kupiłam cztery, ale ani jednego córka nie użyła... Od urodzenia nawet 2 minuty nie miała smoka w ustach.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: co najpierw?

                            Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                            w trzecim miesiącu ? co robić hmmm nic ;p cierpliwie czekać, chodzić do lekarza, co kupić ? zdrowe jedzenie, maluszek na razie nic nie potrzebuje, a na zakupy przyjdzie czas później jak się już oswoisz z ciążą.
                            Ja zaczęłam robić wyprawkę w czwartym miesiącu, bo stwierdziłam, że jak zostawie wszystko na później to z kasą się nie wyrobię. I miałam rację. Na kupienie wyprawki poszło sporo pieniędzy i dobrze, że rozłożyłam ją na kilka miesięcy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: co najpierw?

                              Ja kupowałam ubranka jak tylko dowiedziałam się o ciąży. Nie wierzę w zabobony, więc od początku chciałam cieszyć się ciążą. Kupowałam ubranka unisex, później gruchawki, kocyk, rożek, wózek, łóżeczko, fotelik, pieluchy


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X