Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anemia w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Anemia w ciąży

    Hej dziewzyny,chciałąm poruszyć sprawę anemi w ciąży.Sama jestem aktualnie w 31tc i mam anemię.Wyniki od jakiegoś czasu lecą na łeb na szyję.Biorę od kilku miesięcy Prenatal, Magnez (neomag-forte) oraz od ok.miesiąca Biofer. Ostatnio też zaczęłam pić sok z buraków(sama przecieram w sokowirówce i mi jakoś smakuje,jak dodać jabłko i marchew to naprawdę dobry).Tak samo z tych "domowych"sposobów to natka pietruszki jest grana.Za mięchem nie przepadam (a już czerwonym wogóle) więc akurat tego mało. Anemia dokucza mi bardzo -przemęczenie, zadyszka wchodząc na IIIp., duszności (nie tylko ze względu na upały), mroczki przed oczami itp. Puchnę też strasznie (stopy i dłonie) ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z anemią bo to chyba raczej upały...Napiszcie jak wy przechodzicie anemię i jakie macie metoody na walkę z nią. Pozdrawiam i mam nadzieję,że ten temat ruszy.
  •    
       

    #2
    Odp: Anemia w ciąży

    Przy anemii trzeba jeść pokarmy bogate w żelazo. Można też dodatkowo wspomagać się tabletkami. Ale może zdarzyć się też tak, że organizm nie wchłania żelaza z pokarmu, wtedy trzeba brać zastrzyki. Ja miałam własnie taką sytuację będąc w ciąży.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Anemia w ciąży

      Przede wszystkim wątróbka, kaszanka i inne krwiste przysmaki



      ___________________
      Apogeum
      http://forum.mamotoja.pl/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Anemia w ciąży

        Akurat wątróbka ma zbyt duzo witaminy A i nie jest wskazana w ciązy tak mi powiedziała Pani doktor .Sorbifer jadłam i falwit lecz u mnie wystapiły biegunki i to było gorsze niz niedobor zelaza.Sończyło sie tym ze musiałam jesc wszystko zielone-a Grześ i tak urodził sie z niedokrwistością. Hemoglobiny przed porodem miałam 13 co z tego jak poziom zelaza w opłakanym stanie po porodzie w brew wszystkiemu wrociło wszystko do normy.Grześ dostał krew od taty i było dobrze.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Anemia w ciąży

          ja miałam anemię przed ciążą przez kilka lat
          i to ostrą ,nieleczoną ..w ciąży zanikła ,jednak
          pojawiła się ponownie w III trymestrze ,dostałam
          od swojej położnej witaminy .

          Skomentuj


            #6
            Odp: Anemia w ciąży

            Niestety mięso to ważne źródło żelaza. Poza tym zielone warzywa. Wchłanianie żelaza ułatwia witamina C, dlatego ja codziennie w ciązy piłam sok z pomarańczy i jadłam dużo papryki.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Anemia w ciąży

              mnie rowniez dopadla w ciazy jak i w pologu lykalam tardyferon.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Anemia w ciąży

                ja strasznie wymiotowalam pierwsze 3 miesiace w ciazy, nawet w nocy odwodnilam sie i mialam anemie, nawodnili mnei w szpitalu, przez jakis krotki czas bylo ok pote mwymioty powrocily i znow na nawodnienie, za drugim razem bylo juz coraz lepiej
                trzeba pameitac o witaminach dla mamy

                Skomentuj

                       
                Working...
                X