Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

    Jak to jest z tym opalaniem w ciązy?? wybieram sie teraz na urlop i nie wiem jak sie zachować. Jestem w 16 tyg. wiec brzuszek juz wiadac, ale nie wiem kobiety go chowaja na plazy bo brzydko wyglada(chociaz to nie prawda ), szkodzi maleństwu czy tez moze z innych powodów nie powinno sie brzuszka na słońce wystawiać. Pogubiłam sie trochę co w tym jest prawdą, a co tylko bacinym zabobonem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Czy nie wystarczy poprostu uzyc duzego filtra i oczywiscie nie przesadzac z ilościa słonca?
    Jeśli ktos wie niech podpowie, bedę wdzieczna za rade
  •    
       

    #2
    Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

    Witam,

    W ciąży można się opalać, tylko po prostu nie przesadzaj ze słońcem stopniowo przyzwyczajaj organizm do ciepła i nie dopuść do przegrzania. Lepiej zamiast leżeć plackiem na kocu lepiej wybrać się na spacer. Nie zapominaj też o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym. I pamiętaj też, że skóra w czasie ciąży jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się ilość pigmentu i dlatego powstają różnego rodzaju przebarwienia, które stają się ciemniejsze pod wpływem słońca, dlatego lepiej smarować je grubszą warstwą kremu
    Także życzę dużo zdrówka i pamiętaj nie przesadzaj! Lepsze słońce niż solarium taka prawda..
    Pozdrawiam
    Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

      dzięki za odp. ciesze sie w takim razie ze wystarczy poprostu zachowac zdrowy umiar i uzyc troszkę wiecej kremu i mozna sie cieszyc słońcem. Powiem szczerze ze jestem tak steskniona za słoneczna pogoda ze juz sie doczekac nie moge a skóra tak jak piszesz solarka odpada a ja jestem tak blada ze zaczynam w cimnosci świecic
      jeszcez raz dzięki i pozrawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

        Szczerze mówiąc to ja słyszałam ze w ciązy opalać się nie wolno,bo słońce moze powodowac przebarwienia i skurcze macicy.Osobiscie tych przebarwień doświadczyłam mimo,że nie lezałam plackiem na kocu.Nie ryzykowałabym

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

          Ja spotykalam na plazy wiele kobiet w ciazy, nawet zaawansowanej. Najczesniej brzuch zakrywaly bialym pareo albo mialy ubrana koszulke.
          Mysle, ze krem z wysokim filtrem plus umiar w ekspozycji na slonce i mozna skorzystac z lata i pooddychac morskim powietrzem.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

            Mi tez wyskoczyły juz dwie plamki na twarzy kurcze to juz nie wiem. To moze wysmaruje sie na biało kremem i tylko nogi i rece wystawie na dobroczynne działanie słonka, lepszy rydz niż nic

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

              iszymmilka mysle, ze wazniejsze od ilosci nalozonego kremu jest wysokosc faktora ochronnego. Wysmaruj sie na buzi 50 i mysle, ze nie powinnas miec problemow z plamami.
              Ja zawsze zaczynam od 50 opalanie, bo mam bardzo jasna karnacje sklonna do poparzen.

              Moze skorzystasz tez z trendowego kapelusza z rondem, zeby chronic troche buzie.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                no i jak dla mnie nie powinno sie wystawiac brzuszka ZA BARDZO bo wysuszenie skory sprzyja rozstepom, wiec jak dla mnie lepszy BIALY brzuch niz rozstepy(ktorych ja i tak mam multum bo mam podatna skore )

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                  Hej dziewczyny! Ja teraz jestem w 7 miesiącu ciąży.Akurat rodzić będę w sierpniu i czas lata - wakacji przypada na okers zaaaaaawansowanej ciąży.I powiem tak myślę,że wiadomo z opalania plackiem nici czy wogóle lażenia( przynajmniej dla mnie-źle znoszę takie leniuchowanie ),ale spacerki na słoneczku w kostiumie niby dlaczego nie? Nie w samo połódnie ( to nie zdrowe dla nikoga-nie tylko ciężarnej ) ale popołudniem,jak słonko jest już laskawsze.Dlaczego nie.Wypad nad wodę, kąpiel dla ochłody, ROZSĄDNE KOŻYSTANIE z uroków lata.I nie ma problemu.Bo oczywiście nie można przesadzać i się nagrzewać bo to może zaszkodzić dzidzi.Ale raz jeszcze mówię z rozsądkiem wszystko jest dla ludzi!Buziaki i pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki tego lata
                  P.S. polecam ; to tak odnośnie opalania się w ciąży-fajne i warto poczytać:

                  http://polki.pl/rodzina_ciaza_zdrowi...,10003722.html

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                    Ja właśnie wróciłam z weekendu nad morzem słońce dopisało i mocno się opaliłam!! Ale brzuch i twarz cały czas miałam pod parasolem!! opaliłam nogi, ale tylko od przodu bo leżenie na brzuchu odpada, plecy ale tylko górną połowę no i ręce, także komicznie wyglądam, ale ważniejsze zdrowie dziecka!! Brzuch cały czas miałam pod bluzką!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                      W ciąży nie powinno się opalać ani wystawiać brzuszka na bezpośredni kontakt ze Słońcem gdyż wody płodowe bardzo szybko się nagrzewają (dlatego również nie powinno się brać zbyt gorących kąpieli).
                      Ponadto promienie Słoneczne są szkodliwe dla skóry (która w ciąży jest bardzo podatna na różnego rodzaju niedoskonałości).
                      Zbyt długie przebywanie w upale zwiększa ciśnienie.

                      Ale generalnie uważam ,że wszystko z umiarem w tej kwestii jest dozwolone.
                      Oczywiście nie w godzinach największego nasłonecznienia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                        Mi lekarz powiedział żeby jednak zrezygnować bo nadmierne podgrzanie bąbla w wodach płodowych może sprawić że będzie miał problemy z matematyką a więc takie przegrzanie dzidzi ma wpływ na mózg i szare komorki


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                          Jeżeli kobieta w ciąży będzie podchodziła do opalania z głową, tj przestrzegała odpowiednich zasad i o ile ciążą nie jest zagrożona to myślę, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego żeby wychodziła na słonce na te kilkanaście, kilkadziesiąt minut codziennie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                            moja koleżanka opalała się w ciąży, i wszystko u niej było ok, ale ja bym nie ryzykowała, ciężko wszystko przewidzieć, więc lepiej unikać.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciaża a opalanie? Uzasadniony zakaz czy zabobon?

                              Ja opalałam się przez ostatnie tygodnie przed porodem - kwiecień, maj. Jak tylko wychodziło słonko szłam na balkon z książką, butlą wody, kapeluszem i okularami przeciwsłonecznymi i opalałam się około godzinkę żeby złapać witaminę D Urodziłam w terminie bez problemów.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X