Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

II trymestr i brązowe plamy na twarzy:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    II trymestr i brązowe plamy na twarzy:(

    Ponoć bardzo duzo kobiet dostaje przebarwień brązowych na twarzy podczas ciazy. Ja napewno takie zaczynam zauwazac moze nie sa jakies ogromne, ale sa i to centralnie na kosciach policzkowych pod oczami Czy któraś z was tez ma taki problem a jak tak to jak z tym walczycie? czy wogóle sie da ? czy to znika po ciazy ?
    i jeszcze jedno-hemoroidy... znacie, stosujecie cos pomagajacego na ta okropność (pomijajac wiadomo jedzenie w duzych ilosciach owoców warzyw itd.) Co z nimi zrobic jak juz niestety sa
  •    
       

    #2
    Odp: II trymestr i brązowe plamy na twarzy

    ja też miałam ciemne plamki, ale zniknęły po porodzie.Są kremy na przebarwienia-ale nie wiem czy wolno je stosować w ciąży..Jeśli chodzi o hemoroidy to ja używałam maści posterisan-ale już po porodzie, wiem że można też stosować czopki-ale nie wiem czy w ciąży-najlepiej zapytać w aptece.Ponoć jeszcze mycie szarym mydłem pomaga.

    Skomentuj


      #3
      Odp: II trymestr i brązowe plamy na twarzy

      Dziekuje napewno zakupię maść

      Skomentuj


        #4
        Odp: II trymestr i brązowe plamy na twarzy

        tak, na hemoroidy maść, pani w aptece na pewno poleci odpowiednią.

        a co do plam, to wynik mieszanki: hormony ciążowe i słońce, aby nie pojawiły się kolejne warto stosować krem z filtrem i w miarę możliwości unikać słońca




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: II trymestr i brązowe plamy na twarzy

          Brunatne przebarwienia w postaci nieregularnych plam występują najczęściej na czole, policzkach, nosie oraz w okolicy ust. Zaczynają się pojawiać przeważnie od II trymestru ciąży. Nazywane są one potocznie ostudą ciężarnych. Intensywność ich zabarwienia może być bardzo różna od żółtobrunatnej do ciemnobrunatnej. Częściej występują u brunetek o ciemnej karnacji. Pojawiają się najprawdopodobniej pod wpływem zmian hormonalnych lub też czasami na skutek niedoboru kwasu foliowego. Mało estetyczne przebarwienia już po kilku dniach po porodzie zaczynają blednąć a w przeciągu kilku tygodni zanikają całkowicie. W sporadycznych przypadkach utrzymują się przez kilka miesięcy. Ich pojawienie nie ma żadnego negatywnego wpływu na przebieg ciąży czy rozwój płodu. Pod wpływem słońca przebarwienia na twarzy nasilają się. Wszystkie zmiany pigmentacyjne występujące przed ciążą takie jak znamiona, piegi, blizny w czasie ciąży mogą się nieco powiększyć jak również stać się ciemniejsze, przez co bardziej widoczne. Do powstania przebarwień na twarzy może dojść również na skutek zastosowania w słoneczny dzień kosmetyków zawierających środek światłouczulający.

          Skomentuj


            #6
            Odp: II trymestr i brązowe plamy na twarzy

            Dziekuje za odp. i uspokojenie ze one znikną po porodzie!

            Skomentuj

                   
            Working...
            X