Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

    Witam wszystkie Panie,
    w niedziele - tj 4 dni temu prawie zrobiłam test ciążowy...wyszły 2 kreseczki!!Nigdy w życiu nie byłam taka szczęśliwa...staraliśmy się o dzidzie już prawie rok...z niedowierzania zrobilam drugi i trzeci test...ale nie o tym chciałam...odczuwam u dołu brzurza ból....podobny do tego jaki miałam przed okresem zawsze tylko łagodniejszy...nie wiem czy powinnam się martwić...wizyte u ginekologa mam dopiero w przyszly piatek...
    dodam że to byłby 4 może 5 tydzień ciązy...
    Proszę napiszcie czy też tak miałyście...tak się boje że cos jest nie w porządku...




    "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
    Paulo Coelho(Alchemik)
  •    
       

    #2
    Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

    Te bóle są całkiem normalne na początku ciąży,jeżeli nie są to ostre bóle i nic poza tym się nie dzieje to jest okej,poprostu macica się powiększa.
    Ja tez tak miałam tuz po zrobieniu testu zaczęło mnie boleć i to dość ostro,przestraszyłam się i zadzwoniłam do gina ta kazała mi szybko przyjechać zbadała mnie i było wszystko dobrze,uspokoiłam się i ból minął,chyba stres mi zaszkodził bo rok staraliśmy się o dzidziusia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

      Dzięki bardzo za szybką i konkretną odpowiedź...bóle nie są ostre...delikatne więc wierze że wszystko jest ok...
      pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkiego dobrego




      "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
      Paulo Coelho(Alchemik)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

        ja tez mam takie delikatne bóle a właściwie to nie bóle tylko takie krótkotrwałe napięcie jak przed @ ale też delikatniejsze. Jestem na kilka dni po spodziewanym terminie @ czyli w trzecim tygodniu ciąży Kiedy mnie tak złapie to się martwię że to okres, że ciąża się nie utrzyma i będzie tylko ciążą biochemiczną, ale zaraz przechodzi.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

          ja również odczuwam podobny ból. szczególnie wieczorem,ale zdarza też się w ciągu dnia.
          też się wtedy martwie, chociaż wiem że to normalne.




          Skomentuj


            #6
            Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

            Ale nie martw sie, bo to szkodzi dziecku
            Zazyj ewentualnie buscopan, ale wczesniej porozmawiaj z lekarzem
            Łagodna perswazja jest potężniejsza od brutalnej siły

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

              To fakt, nie powinnaś się denerwować, bo to szkodzi maleństwu najbardziej. Każda z nas ma lub miała takie obawy. Wiem, że zdarza się, że ciąże się nie utrzymują, ale musisz być dobrej myśli - przecież pozytywne myślenie może zdziałać cuda WIęc główka do góry - będzie mamą Co do leków, zawsze zapytaj najpierw lekarza, nie bierz nic sama, zwłaszcza w tym pierwszym trymestrze, ale o buscopan warto spytać, moja przyjaciółka brała w czasie ciąży właśnie ten lek, jest jednym z bezpieczniejszych.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                Ja własnie przez ten ból który wygladał jak co miesiac przed miesiaczką, nie cieszyłam sie nawet z tego ze mi sie okres spóznia bo myslałam brzuch boli wiadomo nic z tego.. a jednak własnie zaczynam II trymestr wiec głowa do góry !! Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                  mnie tez tak bolał brzuch, ciągle wydawało mi sie ze za chwile dostane okres i tak czekalam, zwlekałam z testem ciązowym.... az po 8 tyg okazało sie ze jestem w ciazy )) ale to napewno nic groznego po prostu organizm musi sie przyzwyczaicz ze juz niedługo w brzuszku bedzie mały człowieczek )) no chyba ze boli cie bardzo mocno wtedy idz do lekarza... !!!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                    Ja najwieksze bole podbrzusza miałam w pierwszej ciązy w drugiej mniejsze a teraz w cale.
                    Pewnie moja macica jest już ładnie rozciągnieta i dlatego nic mnie nie boli


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                      Na początku ciąży miałam bardzo ostre bóle, to lekarz kazał mi leżeć, ale delikatne bóle też sie pojawiały i lekarz zapewniał, że wszystko jest OK. Tym bardziej, że przez bardzo długi okres mi towarzyszyły bóle w podbrzuszu. Niekiedy nie warto przejmować sie na zapas, jeśli czujesz, że coś może być nie tak- dla upewnienia sie pójdź na wizyte do lekarza tak szybko, jak to jest możliwe. Nie denerwuj sie jednak na zapas

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                        u mnie bóle podbrzusza pojawiały się w ciąży kilka razy - na początku ciąży były związane z rozciąganiem się więzadeł macicy i były podobne do tych miesiączkowych, podobne pojawiły się zresztą pod koniec 37tc. zupełnie inny ból pojawił się u mnie w 20tc razem z pieczeniem w cewce moczowej. wtedy to nawiedziło mnie zapalenie pęcherza - mój gin powiedział, że to dość częste w ciąży, bo u ciężarnych wzrasta często pH moczu i to prowadzi do infekcji. na szczęście szybko to wyleczyłam i do końca ciąży brałam po 1 kapsułce suplementu prouro na drogi moczowe, żeby nie mieć już takich problemów - ginekolog powiedział, że takie preparaty z żurawiną są bezpieczne w ciąży.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                          Ja na początku ciąży też miałam bóle w podbrzuszu. Miałam silne skurcze, które budziły mnie w nocy. Pomogła nospa. Brałam ją przez 2 tygodnie a potem przeszło. Ginekolog mówił że to się więzadła w macicy rozciągały

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                            Mnie tez bolal brzuch na poczatku ciazy jak przed okresem pozniej ten bol byl silniejszy... myslalam ze to po prostu okres idzie jednak okazalo sie ze moja fasolka zagniezdza sie w domku

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ból w podbrzuszu na początku ciązy...

                              na poczatku ciazy mnie tez bolało w sumie myslala mze to bol na miesiaczke lekarz pozniej przepisal mi an to nospe

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X