Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poród w domu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Poród w domu?

    Co wy na to,chciały byście urodzić w domu,bo ja tak.
    http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,1...wiadomosc.html
  •    
       

    #2
    Odp: Poród w domu?

    Jak byłam w ciaży to nawet o tym myslałam , jednak teraz po porodzie który był dla mnie bardzo ciezki i skonczył sie na intensywnej terapii noworodka to przy ewentualnej drugiej ciazy nawet mi takie rozwiazanie na mysl nie przyjdzie chocby mnie zapewniali ze jestem jak najbardziej do tego przygotowana.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Poród w domu?

      na początku ciąży o tym myślałam, ale jestem najnormalniej tchórzliwa i wolałam mieć przy sobie fachową opiekę (lekarze, położne, sprzęt w razie czego). przed porodem obejrzałam sobie szpital i stwierdziłam, ze te sale to jak pokoiki hotelowe wyglądają (prawie), wiec różnicy prawie żadnej nie odczulam, a mąż był ze mną cały czas, wiec ja jednak obiema rekami i nogami podpisuje eis pod szpitalem

      Skomentuj


        #4
        Odp: Poród w domu?

        Myślę że porody w domu może i są dobre ale mnie nie przekonują. Bo przecież cała ciąża może być super dobrze a przy porodzie akurat może coś pójść nie tak a wtedy to czarno widzę całą tą sytuację. Także poród w domu wykluczony na 100%.
        DAMIANEK 04.06.2007R
        BARTOSZEK 21.05.2008R
        NATANEK 30.04.2010R
        OLIWKA 17.02.2012R

        Skomentuj


          #5
          Odp: Poród w domu?

          Napisane przez podolec Pokaż wiadomość
          Co wy na to,chciały byście urodzić w domu,bo ja tak.
          http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,1...wiadomosc.html
          Czy chciałabym urodzić w domu? Tak, ale tylko wtedy, gdy wiedziałbym, że wszystkie osoby: położna, lekarz, mąż będą na czas. Ważne jest też to czy szpital dostarcza przed porodem różne urządzenia potrzebne dziecku i matce zaraz po porodzie (dotyczy ew. komplikacji). Ogólnie pomysł jest bardzo dobry, bo kobieta czuje się bardzo komfortowo we własnym domu. Warto się zastanowić.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Poród w domu?

            A ja nie wiem, czy czułabym się bardziej komfortowo w domu niż w szpitalu. Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to poplamione sprzęty, wiecie pewnie o co mi chodzi.
            Ale zasadniczo jestem pozytywnie do tego pomysłu nastawiona, choc sama wolę rodzić w szpitalu. Wszystko zależy od sytuacji, kobiety, położnej, przebiegu ciąży. Np. nie wyobrażam sobie porodu w domu, gdy za scianą jest starsze dziecko. Wolałabym mu tego oszczędzić, choc przecież przez tysiąclecia kobiety rodziły i nadal rodzą w domach.
            Ale sa kobiety czujące tak wielka awersję do szpitali, że na pewno spokojniejsze są w domu. Z doświadczeń rodzinnych moja babcia trzeciego, najmłodszego syna urodziła w domu, bo miała dość szpitali. Co prawda 40-50 lat temu obsługa w szpitalach mimo wszystko była inna niż teraz, choć i teraz nie zawsze jest pięknie.
            Najważniejsze, ze teraz jeśli ktoś chce, to ma wybór.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Poród w domu?

              Ja nie biorę takiej opcji pod uwagę, jakby coś się pokomplikowało, to każda minuta się liczy, dlatego szpital, ale chciałabym rodzić w wodzie i w pozycji naturalnej-pionowej, może się uda

              O porodzie w domu słyszałam raz, młoda kobieta, pierwsze dziecko rodziła w szpitalu, na stole, jak to zazwyczaj, drugi poród - naturalny, bardziej po ludzku, ale tez w szpitalu a trzeci w domu. Po trzecim powiedziała, że TO JEST TO! w końcu czuła się tak, jak chciała się czuć w tak ważnym momencie, zupełnie intymnie, spokojnie, u siebie, nie w jakimś obcym miejscu, wśród obcych ludzi. Oczywiście była położna i chyba lekarz, ale tego nie jestem pewna. Nie wiem czy to miało jakiś wpływ na decyzję, ale ona od lat mieszka w anglii, ma męża anglika, może tam jest większe otwarcie na takie porody i to na nią jakoś wpłynęło.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Poród w domu?

                ja jestem za. bardzo podoba mi się pomysł porodu w domu moja córcia przyszła na świat właśnie w naszym mieszkanku. poród wspominam cudownie...
                co prawda porównania na własnej skórze nie mam poród w domu-w szpitalu, natomiast niejednokrotnie widziałam, jak to wszystko odbywa się na pobliskiej porodówce i te "szpitalne krajobrazy" utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie chcę powitać swojego dziecka w takich warunkach.


                najważniejsze jest, to żeby istniało prawo wyboru miejsca narodzin dziecka, tak jak to jest na zachodzie, żeby każda mama mogła rodzić tam gdzie czuje się najbardziej komfortowo




                "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Poród w domu?

                  ja chcialam ale lekarka nie wyrazila zgody...
                  I LoVe YoU - KrzyŚQ

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Poród w domu?

                    a coś było nie tak???

                    bo ja z doświadczenia wiem, że żaden lekarz, nie jest za porodem w domu. dlaczego? nie z dbałości o pacjentkę tylko z dbałości o własne interesy.

                    przy porodzie w domu obecna jest tylko położna, to ona nad wszystkim czuwa. w szpitalu oprócz położnej jest i ginekolog, który właściwie niewiele robi przy fizjologicznym porodzie. gdyby porody domowe w Polsce stały się popularniejsze i refundowane przez nfz to wielu lekarzy musiałoby się pożegnać z ciepłą posadką...




                    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Poród w domu?

                      Ja raczej nie odważyłabym się. Co by nie mówić ale jednak w szpitalu są specjaliści i aparatura medyczna i w razie komplikacji moje dziecko miałoby większe szanse na przeżycie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Poród w domu?

                        położna nie jest specjalistką? ona najszybciej potrafi rozpoznać czy poród postępuje tak jak powinien, poza tym w razie komplikacji... kobiety zakwalifikowane do porodu w domu muszą być zupełnie zdrowe i wykonać więcej badań niż te, które rodzą w szpitalu także diagnostyka w ich przypadku jest szersza,
                        poza tym nie było przypadku, żeby któremuś noworodkowi bądź matce stało się cokolwiek złego;0

                        ale naturalnie, każdy powinien rodzić tam gdzie czuje się najbezpieczniej i najbardziej komfortowo

                        właśnie wraz z innymi rodzicami, którzy swoje dzieci powitali w domu dzieliliśmy się naszymi przemyśleniami i wrażeniami na kartach książki




                        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Poród w domu?

                          Ale żadne badania czy najlepszy specjalista nie przewidzi krwotoku, przedwczesnego odklejania sie łozyska czy choćby owinietej pepowiny wokol szyji nie wspominajac juz o wadach wrodzonych dziecka ktore nie zostaly wykryte w badaniach.
                          Kazdy wie ze nawet ksiązowo przebiegajaca ciąza z mega super wynikami moze skonczyc sie tragicznie.
                          Wole zapłacić lekarzowi i być pewna że moje dziecko w razie czego bedzie mialo opieke dobrego neonatologa ( nieobecnego przy porodzie domowym ) i dostep do wszelkiej aparatury. Nigdy nie przełoże własnego komfortu nad bezpieczenstwo dziecka - tak widze kwestie porodu domowego.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Poród w domu?

                            w takim razie ciekawi mnie jak widzisz fakt, że rodzą w domu w zdecydowanej większości ludzie związani z medycyną...




                            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Poród w domu?

                              Ja myslalam, zeby tym razem juz rodzic w domu, mam 24 tc, ale niestety jakies male komplikacje nie pozwalaja mi... grrr, pech










                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X