Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wszelka chemia w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wszelka chemia w ciąży

    Drogie mamy przy nadziei, czy unikacie w ciąży niepotrzebnej chemii tzn farbowania włosów czy kosmetyków, w których składzie znajdują się niebezpieczne substancje? Interesujecie się taką wiedzą? Bo ja owszem.
  •    
       

    #2
    Odp: Wszelka chemia w ciąży

    Hej. Ja nigdy nie farbowałam włosów, bo podobająmi sie naturalne, więc nie maiłam takich dylematów. Osobiście jestem przeciw! Ale śłyszałam niejednokrotnie, że farbowanie włosów nie szkodzi na płód.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wszelka chemia w ciąży

      ja staram sioe unikac, ale sa takie rzeczy ktore trzeba zrobic.
      co do farbowania wlosow tez nie farbuje sobie na codzien to i w Ciazy nie bede, ale jezeli ktorejs ma to poprawic samopoczucie to mysle ze warto sie zafarbowac tylko zeby to zrobic u fryzjera albo w dobrze wentylowanym pomieszczeniu zeby jak naj mniej tego nawdychac, albo szamponetki kooloryzujace na czas ciazy

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wszelka chemia w ciąży

        Niby tak, tylko dzisiaj teoretycznie we wszystkim jest chemia

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wszelka chemia w ciąży

          no w koncu H2O to tez chemia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wszelka chemia w ciąży

            Ja w ciąży farbowałam włosy u fryzjera, ale uważam, że w domu też to można zrobić. Wystarczy kupić dobrą farbę bez amoniaku, a takie są, choć może nie najtańsze. Jeśli płacimy za farbę kilka zł, to nie mozna się dziwić, że aż zatyka od tego smrodu. Jeśli kobieta farbuje włosy i przestanie na czas ciąży, to odrosty będą po tym czasie koszmarne, a trzeba się ze sobą samą dobrze czuć.
            Gorsza od farbowania włosów co jakiś czas jest chyba chemia gospodarcza i domowa: różne środki czystości z chlorem, żrące płyny do trudnych zabrudzeń. Tych zdecydowanie unikałam.
            Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
            Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


            Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wszelka chemia w ciąży

              Moj ginekolog powiedzial mi na poczatku ciazy ze moge zyc jak dotychczas (no oprocz palenia petow z tym musialam skonczyc),co do farbowania wlosow to dzisziejsze farby sa na tyle bezpieczne ze nie uszkodza plodu wiec nie popadajmy w paranoje...co do kosmetykow to niektore substancje np.w kremach przeciwzmarszczkowych docieraja do glebszych warstw skory i lepiej ich w ciazy unikac a jesli chodzi o toksyczne substancje to tych radze i bez ciazy unikac
              Co do calego tego boomu z parabenami itd.to tez wydaje mi sie ze nie ma co szalec,nam myto glowe szamponem bambino i zyjemy ...
              Wiele kosmetykow tzw.BIO zawiera wyciagi z roslin o takim skoncentrowaniu ze moga uczulic i silnie podraznic .
              Last edited by dotka238; 09-03-2010, 21:13.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wszelka chemia w ciąży

                Mój też powiedział, że mogę farbować. Na początku ciąży nie miałam na to ochoty, bo mnie wszystkie zapachy drażniły, ale w drugim trymestrze zrobiłam sobie śliczny balejaż, no a teraz poprawiłam i będę przynajmniej miała ładne włosy na porodówce a i z malutkim dzieckiem pewnie będzie ciężko się wyrwać do fryzjera na początku, więc na jakiś czas mam sprawę załatwioną. Ja to bardziej boję się chemii w jedzeniu, lekach... i tego staram się unikać...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wszelka chemia w ciąży

                  Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                  no w koncu H2O to tez chemia
                  Dobrze napisane

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wszelka chemia w ciąży

                    Dzięki dziewczyny Ale nie tylko chodzi mi o farbę do włosów - myślę o tym problemie w szerszym aspekcie. O kosmetykach, o paście do zębów. Wiadomo, że obecnie chemia się wdarła do żywności, picia, środków pielęgnacyjnych i Bóg wie, czego. Myślę, że w tym ważnym okresie wzrastania fasolki w brzuszku mamy ważne jest, by nie pozwolić na przedostawanie się szkodliwych substancji do dziecka. Dlatego ja nie stosowałam pewnych kosmetyków, natomiast pastę do zębów zamieniłam już na stałe na pastę bez fluoru o nazwie Ajona.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wszelka chemia w ciąży

                      Ja również należę do osób, które w czasie ciąży chciałyby zrezygnowac z chemii...jednak w dzisiejszych czasach to dość trudne...chemia jest wszędzie...staram się zdrowo odżywiać ale mam świadomość, że niektóre pokarmy zawierają konserwantyjeśli chodzi o środki chemiczne do sprzątania to zaczęłam używać tych łagodniejszych i sprzątam w rękawiczkach a czasem nawet w maseczce na ustach...staram się aby jak najmniej te chemikalia docierały do mojego organizmu




                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wszelka chemia w ciąży

                        ja farbowalam wlosy w domu i uwazam,ze nie szkodzi to dziecku.moja kruszynka urodzila sie zdrowa i wszystko bylo na 10 : )

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wszelka chemia w ciąży

                          Moja też urodziła się zdrowa wolę jednak ograniczyć chemię.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wszelka chemia w ciąży

                            Pasta bez fluoru w ciąży? Dosyć to ryzykowne, bo w ciązy i tak jest juz większe prawdopodobieństwo ich osłabienia. Ja używam nawet żelu z fluorem skoncentrowanym, zeby właśnie niechcianych ubytków uniknąć - zalecenie mojej stomatolog, mamy 3 dzieci.
                            Ja w 1 trymestrze baardzo uważałam, nie malowałam paznokci, zero domestosa i innych zapachowych czyścików. Teraz juz mniej, uważam, bo i ryzyko mniejsze (9 m.c.), robię sobie hennę na brwi i czasem lakier na paznokcie. Uważam że żadna przesada nie jest dobra.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wszelka chemia w ciąży

                              Używam Ajony bez fluoru, ponieważ badania naukowe coraz częściej dowodzą, że fluor jest szkodliwy w pewnym wieku, chyba po 24 roku życia, czy jakoś tak - muszę jeszcze sprawdzić. To właśnie kobietom w ciąży się szczególnie zaleca taką pastę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X