Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ułożenie dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ułożenie dziecka

    Jakie jest prawdopodobieństwo, że maluszek zmieni swoje ułożenie w brzuchu pod koniec ciąży?
    Pani doktor powiedziała mi, że mały jest ułożony prawidłowo- główką do dołu, jednak od ostatniej wizyty zaczął się rozpychać bardziej "na boki" tak jakby leżał poprzecznie... Martwi mnie to...
    Wszyscy mówią mi, że dziecko ma już za mało miejsca żeby tak bardzo się przemieścić. Jak to naprawdę jest?
  •    
       

    #2
    Odp: ułożenie dziecka

    oczywiście szansa na to jest znacznie mniejsza niż we wcześniejszym okresie ciąży, jednak nie jest to niemożliwe. zwykle jednak odwracają się wtedy dzieci, które były ułożone nieprawidłowo np pośladkowo, poprzecznie do pozycji główkowej(prawidłowej)




    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

    Skomentuj


      #3
      Odp: ułożenie dziecka

      Niby dziecko może jeszcze w trakcie porodu zmienić pozycję,słyszałam że dziecko u kogoś było dobrze ułożone i niby w ostatniej chwili sie odwróciło

      Skomentuj


        #4
        Odp: ułożenie dziecka

        nie sądzę, żeby to była prawda może po prostu wcale, albo źle wstawiało się do kanału rodnego np. twarzą




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: ułożenie dziecka

          ja słyszałam, że dziecko może się ułożyć prawidłowo nawet w ostatnich dniach przed porodem.Moja corka przekręciła sie główka do dołu w 8 mcu ciazy o ile dobrze pamiętam, ale była ułożona troche na skos,tak że jej głowka nie była skierowana dokładnie do kanału rodnego.Ja dowiedziałam sie o tym dopiero na sali porodowej, ale prawdopodobnie była tak ułożona juz duzo wczesniej, bo nawet widac było, że mam taki skosny brzuch tylko jak pytałam o to lekarza to mówił, że jest wszystko w porzadku, nie wiem dlaczego.Na szczescie wszystko sie dobrze skonczyło, położna kazała mi lezec na boku, jak miałam skurcze, co było udręką i już nawet chciała wzywac do mnie lekarza, żeby zdecydował co w tej sytuacji zrobic, ale w ostatnich chwilach dosłownie okazało sie,że jest juz wszystko ok i Córcia urodziła sie szybko i bez problemów.

          Skomentuj


            #6
            Odp: ułożenie dziecka

            Z tym ulozeniem to bywa roznie. W moim przypadku pierwszy porod cc ulozenie posladkowe. Drugi porod dzidzia odwrocila glowke w ostatniej chwili w fazie porodu. Takze musieli uzyc kleszczy jesli to by nie pomoglo to cc.
            Nigdy nic nie wiadomo co nas czeka tak do konca.

            Skomentuj


              #7
              Odp: ułożenie dziecka

              Witam. Z ułożeniem dziecka bywa różnie tak jak napisała moja poprzedniczka. U mnie było akurat tak ,że mąły się nie przekręcił i było położenie miednicowe. Szymka urodziłam przez cesarkę w 38 tygodniu. W 37 tygodniu byłam 3 razy na usg żeby jeszcze sprawdzić czy mały się nie przekręcił. Ale nic z tego i tym sposobem miałam cesarkę planowaną. Ale ogólnie to też słyszałm ,że dziecko może się przekręcić w trakcie porodu. Mnie mówili tylko ,że jak jest takie położenie miednicowe przy pierwszym porodzie to konieczne jest cesarskie cięcie bo pierworódka nie powinna mieć przekręcanego dziecka .




              url=http://pierwszezabki.pl] [/url]

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ułożenie dziecka

                U mnie od początku było położenie poprzeczne i mi lekarz powiedział że może przekręcic dziecko , ale na szczęscie nie trzeba było , mały ułozył sie prawidłowo na dwa tygodnie przed terminem porodu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ułożenie dziecka

                  ręczne przekręcanie dziecka w macicy nie powinno być wykonywane...tak samo jak "wyciskanie" dziecka z brzucha:/

                  może prowadzić do poważnych powikłań




                  "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ułożenie dziecka

                    Nie wiem , tak mi powiedział ordynator wtedy , szczerze mówiąc to byłam przerażona wizja jakiegoś tam przekręcania dziecka , szczególnie że mój gin. który prowadził ciążę powiedział że w tym wypadku tylko cc więc się zdziwiłam gdy w szpitalu dowiedziałam sie o jakims przekręcaniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ułożenie dziecka

                      Mój Skarb jest ułożony pośladkowo, ma jeszcze trochę czasu na zmianę pozycji, mam nadzieję, że uda się uniknąć cc...


                      'Poznasz głupiego po czynach jego!'
                      Chcieć to móc!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ułożenie dziecka

                        Prawdopodobieństwo jest małe, a w sumie znikome. Mój maluch był ułożony odwrotnie (siedział) i lekarze cały czas liczyli na to, że się odwróci. Ale się nie odwrócił tak więc nie martw się, dzidziuś nie zrobi Ci takiej niespodzianki. A rozpychać się w Twoim brzuszku może bo jest mu już za ciasno

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ułożenie dziecka

                          dziecko tak naprawdę może jeszcze zmienić swoją pozycję nawet w dniu porodu... słyszałam już o takich przypadkach, że kobiety przyszykowane były na cesarkę, a urodziły naturalnie, bo ich maluszek był prawidłowo ułozony ;p

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ułożenie dziecka

                            U mojej koleanki szykowało się już cesarskie cięcie ponieważ mała była ułożona pośladkowo i nagle przed samym porodem wszytsko się zmieniło i dzicko ułoożyło się główką w dół.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X