Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża i leki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża i leki

    cholera, na początku ciąży, zanim jeszcze się zorientowałam, że jestem, byłam chora, przeziębiona. Brałam trochę lekarstw, jakiś tam gripex i inne, ale nie antybiotyki, na szczęście. Czy mogłam zaszkodzić maluszkowi, strasznie się teraz denerwuję!
  •    
       

    #2
    mysle ze kazdy na poczatku cos tam zrobił bo nie wiedział, ja np wypaliłam od cholery papierosów i "troszke" wypiłam podczas urlopu w domku (dobrze ze byl to tylko długi weekend), odzywiaj sie teraz zdrowo i bierz witaminki, kwas foliowy , jesli dzidziusiowi teraz nic nie jest i dal rade to za pewne silny z niego mały bobasek
    Kinia & Aminka

    Skomentuj


      #3
      Witaj
      Ale przecież chodzisz na badanie kontrolne do swojego gina? Przede wszystkim z nim pogadaj, pewnie najlepiej Ci powie i uspokoi. To też nie jest tak, że jak już ciąża, to nic nie można. W końcu też trzeba się leczyć! A poza tym, to najważniejsze, żebyś teraz nie panikowała, bo stres może więcej złego zrobić, niż te wszystkie leki, co wzięłaś

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciąża i leki

        wiesz, nie powinno się brać gripexu, w ciąży, ale ja tez miałam taką sytuację wzięłam dwie tabletki gripexu i nic się nie stało maluszek zdrowy i szcześliwy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciąża i leki

          Ja w ciąży nie brałam lekow chyba ze nie mialam wyjscia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciąża i leki

            Czasem trzeba...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciąża i leki

              Nie panikuj. Ja nie wiedząc że jestem w ciąży piłam alkohol a córka jest zdrowa. Jeśli Twoje dziecko prawidłowo sie rozwija to nie ma się o co martwić bo tylko mu tym zaszkodzisz. Jeśli naprawdę się boisz to pogadaj z położną, powie ci jakie leki mogą szkodzić dziecku i w jakich ilościach. Jakiś czas temu była akcja http://estiyoclinique.pl/udzial-esti...rostu-polozna/ i z tego co wiem każda przyszła mama ma prawo do kontaktu z położną bez względu na tydzień ciąży itd.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciąża i leki

                Ja też zachorowałam na początku ciąży niestety miałam zapalenie ucha i wchodziła mi angina na raz. Pierwsze trymestr jest najgorszy bo praktycznie nic nie wolno jedyny lek jaki mogłam przyjmowac to Duomox w małej dawce, nawet soku z mlin nie powienno się w ciąży pić. Ale wyleżałam chorobę w łóżku i przeszło a maluszkowi nic nie zaszkodziło. No a z alkoholem to raczej bym nie eksperymentowała...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciąża i leki

                  Jeśli chodzi o leczenie lekomanii, możecie zajrzeć sobie na http://medox-lekomania.pl/ . Myślę, że to jest bardzo fajna oferta, jeśli chodzi o specjalistyczne leczenie uzależnień.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciąża i leki

                    a czy stosowała któraś z Was jakieś farmaceutyczne środki na wzdęcia czy zaparcia bo naturalne środki nie dają rady

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciąża i leki

                      Ważne, żeby nie brać antybiotyków i innych silnych leków. Każdy inny rodzaj leków skonsultuj z twoim lekarzem, bo on wie najlepiej które leki możesz brać. A najlepiej brać tylko witaminy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża i leki

                        Ja w ciazy bardzo dbałam o suplementację. Teraz z resztą też staram się przyjmować witaminy i daję maluchom magnez dla dzieci Wpływa on dobrze na ich rozwój i dodaje energii. Staram się by każdy dostał porcję witamin każdego dnia nie tylko w tabletkach ale i w postaci owoców i warzyw.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciąża i leki

                          Ja w ciazy bardzo dbałam o suplementację. Teraz z resztą też staram się przyjmować witaminy i daję maluchom magnez dla dzieci Wpływa on dobrze na ich rozwój i dodaje energii. Staram się by każdy dostał porcję witamin każdego dnia nie tylko w tabletkach ale i w postaci owoców i warzyw.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciąża i leki

                            Ja też na początku byłam przeziębiona a nie wiedziałam o ciąży,a le coś mi wewnętrznie podpowiadało żeby nie brać leków tylko leczyć się ziołami i witaminą c1000. I tak zrobiłam. Ale nie przejmuj się, bo podobno w pierwszych tygodniach płód regeneruje się jeśli zostaje uszkodzony pod wpływem np leków. Jeśli się nie zregeneruje to dochodzi do poronienia. Czytałam o tym pod koniec ciąży bo też bałam się m.in. o to, że piłam winko na samym początku nie wiedząc o dziecku.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciąża i leki

                              Napisane przez stynek Pokaż wiadomość
                              a czy stosowała któraś z Was jakieś farmaceutyczne środki na wzdęcia czy zaparcia bo naturalne środki nie dają rady
                              Może masz nietolerancje laktozy? Ja tak mam. Zawsze po mleku i produktach mlecznych mam wzdęcia. Może też odstaw i zobacz czy jest lepiej. Jak nie przejdzie to możesz sobie kupić w aptece laximama. Jest na zaparcia i wzdęcia dla kobiet w ciąży, zawiera błonnik z babki jajowatej oraz jabłka.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X