Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cukrzyca Ciążowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Cukrzyca Ciążowa

    Witam w 29 tygodniu ciazy dowiedziałam sie że mam cukrzyce ciażową czy ma któraś zwas też lub miała w poprzednich ciazach jak sobie z tym radziła i czy dzidziuś się urodził zdrowy czy może duży. Proszę o jakieś odpowiedzi.




  •    
       

    #2
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    ja miałam dwie ciąże cukrzycowe,
    musisz uwazac na to co jesz - czyli zero cukrow (słodycze) i jedzenie z niskim indeksem glikemicznym i to wszystko
    ŁUKASZ 08.09.2006

    NATALIA JULIA 30.11.2007



    Skomentuj


      #3
      Odp: Cukrzyca Ciążowa

      No uwazam co jem ale ser biały chudy podniósł mi cukier zjem banana połówke też mi podnosi cukier w ciągu tygodnia schudłam 2 kg kurcze już naprawde nie wiem co jeś




      Skomentuj


        #4
        Odp: Cukrzyca Ciążowa

        ja w czasie ciązy zapisana byłam do poradni cukrzycowej i tam dostałam wykaz produktów które sa wskazane dla osob z cukrzycą
        ŁUKASZ 08.09.2006

        NATALIA JULIA 30.11.2007



        Skomentuj


          #5
          Odp: Cukrzyca Ciążowa

          Miałam podejrzenie cukrzycy ciążowej, ale na szczęście wszystko w wynikach wyszło ok. Trochę znam ten temat, więc polecam kilka rad:
          - owoce zastąpić warzywami, które mają o wiele mniej cukrów prostych
          - zapomnieć o słodzonych napojach i nektarach
          - słodycze- praktycznie też wyeliminować.
          - bardzo ostrożnie z węglowodanami
          Ale najważniejsze, to wszystko robić z rozsądkiem i umiarem. Niektórzy żyją kilkanaście albo kilkadziesiąt lat z cukrzycą. Radzenie sobie z nią kilka mies, wcale nie musi być męczące. Powodzenia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Cukrzyca Ciążowa

            U mojej znajomej cukrzyca dała o sobie znać dopiero w drugiej ciąży.Dowiedziała się o niej w 26 tyg niestety musiała brać insulinę, przeszła na dietę i schudła az 7 kg na szczęście dziecko urodziło się zdrowe 3600g a poród był naturalny.Dopiero pół roku po porodzie cukrzyca ustąpiła.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Cukrzyca Ciążowa

              Witaj
              obydwie ciąże przeszłam z cukrzycą ciężarnych - jedną tylko z dietą - synek zdrowy waga 4640g 61 cm, druga ciążą dieta od 22 tygodnia + insulina - córcia zdrowa 3130g 54cm jeśli masz pytania czy wątpliwości śmiało pisz weronikaszewczuk@gmail.com lub gg 12472436
              już na dzień dobry ci powiem że banany są "zakazane" nie możesz ich teraz jeść bo cukier ci skoczy do nieba, a co do twarożku to przetwory mleczne u wielu osób szybko i bardzo podnoszą cukier, także raczej należysz do tej grupy, wiele zależy od pory dnia - rano po mlecznych przetworach skok masz gwarantowany, wieczorem nie koniecznie
              pozdrawiam Weronika

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Cukrzyca Ciążowa

                U mnie wykryto cukrzyce w 25tyg,miedzu innymi dlatego tez wyladowalam wtedy w szpitalu,ale nie bylo tak zle obylo sie bez insuliny ale bardzo trzymalam diety podobnej zreszta jak przy poczatkowym karmieniu czyli miesko tylko gotowane zero slodyczy(po nocach snily mi sie snikersiki)itp zostalam poinstruowana w szpitalu przez dietetyczke co wolno a co nie.Do konca ciazy schudlam 6kg maly urodzil sie w 35tyg z waga2850 wiec malutki a ze szybko to nie jestem do konca pewna czy to tylko przez cukrzyce bo mialam jeszcze cholestaze i w 25 tyg juz regularne skurcze,ale da sie przezyc co sie nie zrobi dla tych naszych kochanych babli








                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Cukrzyca Ciążowa

                  Naszczęście nie zostało jeszcze dużo do końca ciąży to mam nadzieje ze jakoś wytrzymam ale nie mogę wytrzymac juz bez słodyczy bo w tej ciąży to po prostu zjadałam mnustwo.Jak narazie to mała nie jest taka duża chyba bo w 29 tygodniu ważyła 1330 przez cukrzyce mam dużo wud płodowych 175 ml ale cukier niestety mam różny skacze mi strasznie jem raczej cały czas to samo i raz mam wyższy a raz niższy po tym samym jedzeniu. Też jadłyście 6 posiłków dziennie?




                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Cukrzyca Ciążowa

                    Ja miałam najpierw rozpiskę na 6 posiłków ale potrzebowałam spokojnie 7, zarówno przy diecie jak i przy insulinie, oczywiście małe porcje a do jakich poziomów rośnie Ci cukier po posiłkach?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Cukrzyca Ciążowa

                      mam najczesciej tak dziwiedziesiat coś lud tak do 110 ale pare razy zdazyło mi sie ze miałam 122 124 i czesto mam podwyzszony po 1 sniadaniu lub po kolacji pierwszej i to mnie najbardziej dziwy ze zjem jakoms pomadeczke i mi sie cukier nie podniesie a po kanapca z ciemnego pieczywa z szynka i ogórkiem świezym mi sie podnosi cukier




                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Cukrzyca Ciążowa

                        Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
                        Naszczęście nie zostało jeszcze dużo do końca ciąży to mam nadzieje ze jakoś wytrzymam ale nie mogę wytrzymac juz bez słodyczy bo w tej ciąży to po prostu zjadałam mnustwo.Jak narazie to mała nie jest taka duża chyba bo w 29 tygodniu ważyła 1330 przez cukrzyce mam dużo wud płodowych 175 ml ale cukier niestety mam różny skacze mi strasznie jem raczej cały czas to samo i raz mam wyższy a raz niższy po tym samym jedzeniu. Też jadłyście 6 posiłków dziennie?
                        hmmm...Wiktoria,ja z synusiem mialam cukier pow 120wiec byla obawa,poza tym chudlam jak diabli i nie za bardzo wiedzialam co z tym zrobic oprocz tego ze ograniczylam slodycze,na szczescie bylo to juz w drugiej polowie ciazy.Maly mial3750 wagi ale na szcescie wszystko skonczylo sie dobrze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Cukrzyca Ciążowa

                          Czy przy drugim dziecku tez bede miala cukrzyce tak sie zastanawiam bo z malym wyszlo mi w 6m-cu czy nie powinnam od razu zrobic badania








                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Cukrzyca Ciążowa

                            Ja miałam cukrzyce ciążową-pewnie dlatego,że strasznie dużo słodyczy jadłam.Zapisana byłam do poradni cukrzycowej,musiałam zakupic sobie glukometr i 4 razy dziennie(przed śniadaniem,po śniadaniu,po obiedzie i kolacji) kłóc palce i mierzyc cukier i zapisywac w specjalnnym dzienniczku moje palce były strasznie obolałe i czasem nie wiedziałam już w które miejsce mam sie ukłóc.Groziła mi insulina gdyż cukier strasznie skakał,miałam ścisłą diete i na szczęście obyło sie bez insuliny.Alanek urodził sie zdrowy z normalną wagą.



                            Dawniej Marti

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Cukrzyca Ciążowa

                              Podbijam temat!

                              moze znajdzie sie jakas "slodka mama" procz mnie???

                              chetnie pogadam o swoich wzlotach i upadkach zywieniowych !


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X