Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szerokie biodra = Szybki poród???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szerokie biodra = Szybki poród???

    A czy jak kobieta ma szerokie biodra, to szybciej urodzi? To usłyszałam niedawno i bardzo mnie nurtuje...
  •    
       

    #2
    szerokosc moich bioder jest ponad przecietną (tak mi sie wydaje bo są dość szerokie bo ja mam raczej takie wymiary 110/90/110 , dawno sie nie mierzylam pod tym katem) a rodzilam jak dla mnie 4 dni bo tak postepowalo rozwarcie, a samo parcie skonczylo sie pocieciem i kleszczami, moja przyjaciolka rodzila jakies 5 godzin bo musieli jej wywolywac porod i mały wyskoczyl za 3-4 parciem a wyglada ona raczej jak dziewcznka z liceum , drobiutka, bioder jakby w ogóle nie miala...mysle ze nie ma na to potwierdzenia a szerokie biodra nadal sa kojarzone bardziej z płodnoscia kobiety i moze z jej siła (to tak cofajac sie do czasów pradawnych i bożków płodności
    Kinia & Aminka

    Skomentuj


      #3
      Paryżanko
      Oczywiście odpowiednia szerokość miednicy może ułatwić poród, ale nie jest to regułą, na to jak szybko urodzi się dzidzia składa się wiele czynników, wielkość maluszka, postępowanie rozwarcia, okoliczności porodu. Ja ze wszystkimi bólami rodziłam 12 godzin, a nie mam szerokiej miednicy, moja znajoma ma szersze biodra od moich a rodziła dłużej...Tyle, że ja miałam poród spontaniczny, przed terminem, a w jej przypadku poród wywoływano...
      Ale chyba jeśli chodzi o końcowy etap porodu, przedostatni bodajże (ostatnim jest urodzenie łożyska), czyli wypieranie maluszka, to rzeczywiście rozstaw kości miednicznych gra może nie dużą, ale istotną rolę.

      Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

      Różności do postów
      GALERIA OLAFKA

      Skomentuj


        #4
        ja sie przychyle do odpowiedzi brooke, mysle ze szerokosc bioder ma niewielki wplyw na przebieg porodu, poza parametrami dzidziusia i rozwarciem, znaczenie maja twoje miesnie, jesli masz pocwiczone miesnie zwieracza( te od wstrzymywania siku) zdecydowanie szybciej i mniej bolesnie pojdzie faza parta, mi to zajelo niecale 10 min bo bylam juz zmeczona, ale wiem ze daloby sie szybciej.. a to wlasnie wtedy najbardziej boli
        Dianeczka mama czy tata?

        GG ? 11887428

        Skomentuj


          #5
          No właśnie, ja też nie jestem za szeroka (w sumie to fajnie). I jak mi ktoś powiedział, że wąskie biodra mogą być problemem w trakcie porodu, to już... mi ręce opadły.
          Fajnie, że na świecie są takie światłe kobiety jak Wy, to przynajmniej człowiek się nie załamie do końca!

          Skomentuj


            #6
            szerokość bioder nie ma znaczenia. raczej wymiary miednicy kostnej, czyli kości miednicy. są trzy i najważniejszy z nich to wymiar przednio-tylny (od spojenia łonowego do kości krzyżowej), ale to tylko teoria i postęp porodu zależy też od innych czynników
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
              szerokość bioder nie ma znaczenia. raczej wymiary miednicy kostnej, czyli kości miednicy. są trzy i najważniejszy z nich to wymiar przednio-tylny (od spojenia łonowego do kości krzyżowej), ale to tylko teoria i postęp porodu zależy też od innych czynników
              pozdrawiam
              Zgadzam się

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez paryżanka Pokaż wiadomość
                A czy jak kobieta ma szerokie biodra, to szybciej urodzi? To usłyszałam niedawno i bardzo mnie nurtuje...
                Ja w takie rzeczy nie wierze: mam szerokie biodra (nie zebym byla gruba ) i rodzilam 10 godz, a moja kolezanka ktora jest chuda jak patyk (nie obrazajac jej) rodzila 20 min...Wiec to chyba nie ma znaczenia...
                Bartuś 26.06.08
                Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                Skomentuj


                  #9
                  ja również mam szerokie biodra a mimo to mój poród był długi i ciężki ja osobiście uważam że to nie ma nic do tego jaki będzie poród

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja też uważam że szerokość bioder nie decyduje o tym czy poród odbędzie się szybciej.Jestem żywym dowodem na to że jest inaczej ponieważ jestem drobną dziewczyną (w ciąży ważyłam64kg) a mimo to mój poród trwał 1,5 godz. i dodam że to mój pierwszy.Uważam że za szybki przebieg porodu decyduje to jak duże mamy rozwarcie.Miałam wywoływany poród i w chwili pierwszych skurczy miałam rozwarcie na 2 palce a za pól godz. już na 9 palców, bo przecież to jest logiczne że aby urodzić szybciej to chyba musi być rozwarcie tak mi się wydaje.


                    DAWIDEK MA 5 MIESIĘCY I 18 DNI
                    [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

                    url=http://pierwszezabki.pl] [img]http://pierwszezabki.pl/s/suwaczek_7574464.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez paryżanka Pokaż wiadomość
                      A czy jak kobieta ma szerokie biodra, to szybciej urodzi? To usłyszałam niedawno i bardzo mnie nurtuje...
                      Niestety nie ma to znaczenia....

                      Skomentuj


                        #12
                        też tak słyszałam - ale jaka jest prawda????

                        Skomentuj


                          #13
                          ja mam szerokie biodra i urodzilam w 15 min ale czy zalezalo to od bioder to nie wiem ;-)

                          Skomentuj


                            #14
                            Moim zdaniem to nie ma znaczenia

                            Skomentuj


                              #15
                              ja mam bardzo wąskie biodra i rodziłam dwójke dzieci i to bardzo szyko około 1,5 godzinki, więc to nie ma znaczenia


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X