Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

    Czy to prawda ze jeśli pierwszy poród wywoływany to z drugim też tak będzie? I czy to prawda że drugi jest krótszy?


  •    
       

    #2
    Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

    nie wiem czy to reguła, ale u mnie: pierwszy poród 5 godz. po podaniu oksytocyny, drugi 1,5 po podaniu. w obu ciążach skracała mi się szyjka, przy obu porodach najpierw pękł pęcherz i odeszły wody a skurczów zero; stąd ta oksytocyna.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

      pierwszy wywolywany i baaaardzo dlugi
      drugi bez przed czasem i krociutko

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

        Hej dziewczyny taki temat już jest
        http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...=drugi+por%F3d


        Skomentuj


          #5
          Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

          Napisane przez 111kurczak Pokaż wiadomość
          nie wiem czy to reguła, ale u mnie: pierwszy poród 5 godz. po podaniu oksytocyny, drugi 1,5 po podaniu. w obu ciążach skracała mi się szyjka, przy obu porodach najpierw pękł pęcherz i odeszły wody a skurczów zero; stąd ta oksytocyna.
          dziękuje za odpowiedźMój pierwszy poród trwał dokładnie tak jak twój to moze i przy drugim będzie podobnie


          Skomentuj


            #6
            Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

            Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
            Hej dziewczyny taki temat już jest
            http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...=drugi+por%F3d
            tzn , chyba podobny. Bo mnie interesuje sytuacja z wywoływanym porodem. Czy to sie powtarza?


            Skomentuj


              #7
              Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

              To nie jest reguła.Każdy poród może być zupełnie inny.Pierwszy poród miałam wywoływany i rodziłam 12 godzin,a drugi trwał już tylko 2 godziny i cała akcja zaczęła się sama.Fakt,że obydwoje dzieci rodziłam tydzień po terminie,ale widać taka już moja natura

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                Ja za pierwszym razem miałam ciąże podtrzymywaną i urodziłam 2 tyg.przed terminem, odeszły mi wody i 3 godz. 40 min. pózniej tuliłam moją córeczkę. Za drugim razem było inaczej. Miesiąc przed terminem wydawało się, że będę miała wcześniaka, a w końcu dzień po terminie urodziłam po wywołaniu w ciągu 1 godz., a wody nie odeszły tylko trzeba było pęcherz płodowy przebić.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                  Nie jest regułą że drugie dziecko też urodzi się po terminie.Pierwsze dziecko urodziłam 9 dni po terminie i bez wywoływania bo poprostu lekarz nie poinformował mnie że po terminie mam się zgłosić do szpitala i spokojnie czekałam sobie w domu na skurcze.Kiedy byłam w drugiej ciąży lekarka powiedziała że jeżeli pierwsze dziecko urodziło się po terminie to z drugim tez tak może być.Jakie było jej zdziwienie kiedy zobaczyła mnie już na położnictwie z dzidziusiem na dwa dni przed terminem he he.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                    mój pierwszy poród trwał od 9 rano- skurcze regularne co 10 minut, 21 skurcze co 7 minut, 23.30 skurcze co 3-4 minuty, do szpitala, czynności higieniczne, o 1 wchodziłam na łóżko, a o 2.50 Julia była świecie, byłam okropnie zmęczona, po prostu bardzo zmęczona, że w tej ostatniej fazie porodu nie wiedziałam, co się dzieje. drugi poród(który rozpoczynał się ze 4 razy )przebiegł inaczej, o 8 rano stawiłam się na oddziale do wywołania porodu jako że byłam już tydzień po terminie, ale zaczęłam dostawać skurcze, jednak nie regularne, zadzwoniłam po położną ( dziękuję że ze mną była ) zabrała mnie około 12.45 na salę porodową, dała piłkę, głupiego jasia nie chciała ze względu na dziecko, o 15.15 zaczęłam płakać, że nie chcę rodzić, ma mi dziecko wypchnąć i po sprawie, ale ostatkiem sił, zmobilizowana przez położną, w pełni świadoma o urodziłam syna Dawida o 15.25. oba porody różne ale jestem z siebie dumna że dałam radę! ale kto by dał radę jak nie my kobiety-matki!!!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                      hej dziewczyny opisujcie swoje doswiadczenia w tym temacie


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                        Moj pierwszy porod trwał 6 godz,dwa dni po terminie wywolywany oksytocyna z powodu malego rozwarcia,natomiast drugi byl 4 dni po terminie i trwal tylko 4 godzinki bez wspomagaczy i teraz mam dwie super dziewczynkipozdrawiam wszystkie mamuski

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                          A mnie teraz czeka drugi porod grrrrr.....co bedzie nie wiem










                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                            Ja pierwszy poród miałam długi. 11 godzin wody mi odeszły a po godzinie same skurcze przyszły za to drugi trwał pół godziny krucej ale był wywoływany bo niechciała sie ruszyć akcja porodowa sama. I zdecydowanie pierwszy był zdecydowanie łatwiejszy.
                            DAMIANEK 04.06.2007R
                            BARTOSZEK 21.05.2008R
                            NATANEK 30.04.2010R
                            OLIWKA 17.02.2012R

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pierwszy a drugi poród. Porównanie.

                              moj pierwszy porod trwal ponad 20godz mialam cesarke a drugi porod trwal krociutko i bez bolu zadnego kazdy porod jest inny i nie mozna porownywac do innych

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X