Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poród vacum....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    poród vacum....

    Witam założyłam ten wątek bo jestem ciekawa opini mam na temat porodu vacum, ja właśnie w taki sposób rodziłam. Czy są kobiety które tak rodziły? Czy były po takim porodzie jakieś problemy z dziećmi?
  •    
       

    #2
    Odp: poród vacum....

    hej ja miałam taki poród.....
    Czy są problemy, to zależy... A czy wszystko było dobrze podczas porodu, czy dziecko urodziło się w zamartwicy?
    Mojej małej zanikło tętno i już było za późno na cesarke więc użyli vacum, moja córka właśnie urodziła się w zamartwicy i dlatego musieliśmy ją skontrolować u wielu specjalistów po porodzie. Ale to wynikło z zamartwicy urodzeniowej a nie z vacum. Tylko jedno miała sprawdzane czy próżnociąg nie uszkodził jej główki, dlatego w drugiej dobie po porodzie miała USG przezciemiączkowe, ale wszystko było dobrze, więc nie kazali nam powtarzać.
    Coś cię niepokoi?




    Skomentuj


      #3
      Odp: poród vacum....

      Hej mojej małej zaczęło spadać tętno i też już było za pózno na cc dostała 8 pkt i reszta niby ok, usg główki miała robione dwa razy raz miesiac po porodzie a drugi raz jak miala 7 m-cy wszystko wyszło ok, ale martwi mnie to bo za dwa tygodnie skończy roczek i tylko siedzi, nie raczkuje, nie próbuje wstawać chodzimy z nią do neurologa (lekarka powiedziała że jak do 13 miesiaca nie ruszy to rehabilitacja) i tak zastanawiam się czy mógł mieć na to wpływ taki właśnie poród???

      Skomentuj


        #4
        Odp: poród vacum....

        Witajcie ,
        powiedzcie a co to za rodzaj porodu vacum?
        Nona26 , trochę dziwne że lekarka każe czekać do 13 m-ca.
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          Odp: poród vacum....

          to poród z użyciem próżnociągu położniczego, niewiem czy to prawda ale słyszałam że też do porodów duzych dzieci, a co do lekarki to też byłam zdziwiona ale powiedziała że są takie dzieci które pózniej zaczynają naukę chodzenia a szczególnie jak są noszone dużo na rękach.

          Skomentuj


            #6
            Odp: poród vacum....

            Napisane przez nona26 Pokaż wiadomość
            to poród z użyciem próżnociągu położniczego, niewiem czy to prawda ale słyszałam że też do porodów duzych dzieci, a co do lekarki to też byłam zdziwiona ale powiedziała że są takie dzieci które pózniej zaczynają naukę chodzenia a szczególnie jak są noszone dużo na rękach.
            Owszem co do chodzenia sie zgadzam.Ale np.podnoszenie się powinna już choć próbować.Raczkowanie to różnie , bo jedne dzieci raczkują inne nie.
            A co jeszcze potrafi Twoja córeczka?
            Do porodów dużych dzieci?Amelka urodziła się 4140 i rodziłam naturalnie
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #7
              Odp: poród vacum....

              Mnie przerażają takie porody brrrrr vacum, kleszcze
              no z tym 13 miesiacem to o chodzenie chodzi ??? czy o jakiekolwiek przemieszczanie

              bo dziecko mojej szwagierki zaczynało siadać około 10 miesiaca, czołgać sie koło 12, stawać 13 a chodzić około 15-16 - więc dość późno. także z tym rozwojem dzieci jest różnie

              a lekarka nie wiąże opóźnień z vacum???


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: poród vacum....

                Wydaje mi sie ze dzieci niemowleta ktore spedzaja wieksza czesc dnia w kojcu,na rekach czy w chodziku ogolnie pozno zaczynaja chodzic niezaleznie od tego jak wygladalo ich przyjscie na swiat...corka kolezanki zaczela chodzic w 18 miesiacu...co do produ vacum wiem jednak niewiele wiec trudno mi sie wypowiedziec.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: poród vacum....

                  Lekarka nic na ten temat nie wspominala ze moze to miec zwiazek z porodem.Roksanka siedzi posadzona obraca sie przesuwajac sie na pupie, kiedy lezy i podam jej palce to sie podniesie do siadu ale sama bez pomocy tego nie potrafi , acha jeszcze moze wspomne o tym ze od samego poczatku nienawidzi lezec na brzuchu a jak probuje ją postawic to kurczy nozki, myslicie ze faktycznie jeszcze ma czas?????????

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: poród vacum....

                    nona26 mnie się wydaje że to raczej nie jest wina próżnociągu. Moja córcia też na początku wszystko robiła troszkę później, ale w pewnym momencie bardzo się podciągneła. Jeszcze miesiąc temu z siadaniem było tak sobie-siadała sama ale czasem traciła równowage i upadała......a teraz ma 10miesięcy i pięknie siada, raczkuje (od 2tygodni) i wstaje przy meblach, łóżku itd. W przeciągu 2 tygodni załapała to wszystko. Też chodziłam (zresztą nadal będę chodziła) z nią do neurologa ale nie dawał nam skierowania na rehabilitacje, kazał mi z nią ćwiczyć, jak najwięcej podciągać do siadu i kłaść na brzuszku....i to naprawde dało rezultaty. Ja ją raczej mało nosze na rękach, jestem przeciwniczką chodzików- zresztą lekarz też mi odradzał.... Myślę, że może twoja Mała potrzebuje troche więcej czasu, no niestety nie wszystkie dzieci rozwijają się książkowo....
                    Twoja córcia lubi leżeć na brzuszku?? Może spróbuj sama poćwiczyć z nią, zachęcać do obracania się, klękania....
                    Jak dajesz jej ręce to próbuje sama wstawać??
                    Aha próżnociąg stosuje się gdy dziecko traci(lub gdy już wogóle zanikło) tętno, a główka jest już w kanale rodnym- wtedy już jest za późno na cesarkę. Nie tylko gdy rodzą się duże dzieci, waga mojej córci 2310g.
                    Pozdrawiam




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: poród vacum....

                      Ona po prostu nienawidzi lezec na brzuchu krzyczy w nieboglosy jakby ja ze skory obdzierali. No a co do noszenia na rekach to przyznaje sie bez bicia ze gdzies tak do 7 m-ca byla bardzo duzo noszona, zobaczymy.....

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: poród vacum....

                        NONA ja chyba to już kiedyś pisałam ,moja miała takie objawy i neurolog stwierdziła wzmożone napięcie mięśniowe od razu skierowała małą na rehabilitacje miała wtedy 8 m.Nierozumiem dlaczego u Ciebie zwleka z rehabilitacją przecież im wcześniej tym lepiej.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: poród vacum....

                          Na skierowaniu do neurologa było napisane podejrzenie o "obniżone" napiecie miesniowe ale neurolog powiedziala ze nic takiego nie ma miejsca, ze wszystko jest w porzadku i kazala jeszcze czekac ze byc moze za niedlugo sama ruszy i nie bedzie potrzebna żadna rehabilitacja.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: poród vacum....

                            Nona skoro Twoją córcię widział neurolog to znaczy, że taka uroda małej.
                            Nie każde dziecko siedzi w wieku 6 miesięcy i chodzi w 10 miesiącu swojego życia.
                            My chodzimy na rehabilitację i nasza pani dr zawsze powtarzała, że nie ma nic niepokojącego jeśli dziecko nie siada do 8 miesiąca (a czasami i później się zdarza). A na chodzenie ma czas do 16 miesiąca, że im później chodzi tym lepiej.
                            Poczekaj cierpliwe, a póki co kładź małą często na podłodze na kocyku i zachęcaj do leżenia na brzuszku, a wszystko będzie dobrze.
                            Last edited by FamilyTree; 02-11-2009, 23:08.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: poród vacum....

                              nona26 nie bój żaby
                              Tak,żeby Cię wesprzeć na duchu powiem Ci,że moja córa od urodzenia jest leniwa(nawet naturalnie nie raczyła wyjść na świat) i tez bardzo nie lubiła leżeć na brzuszku- było darcie w niebogłosy.dopiero ok.roku zaczęła częściej sie kłaść a potem zasypiać.
                              jak juz wspomniałam,moje dziecię było leniwe i wogóle nie raczkowała tylko zaczęła chodzić,raczkować nauczyło się później..
                              Ja myslę,że Twoje dziecko(nazwijmy rzecz po imieniu)jest leniwe(coś a'la moje)
                              FROCH

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X