Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

skurcze przepowiadające a porodowe??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    skurcze przepowiadające a porodowe??

    jak odróżnić skurcze przepowiadające od skurczy właściwych, porodowych?? jak to się u Was objawiało?? jakie były Wasze odczucia??

  •    
       

    #2
    Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

    Ja mialam skurcze przepowiadajace dosc pozno bo w ostatnim miesiacu ciazy.Budzily mnie kilka razy w nocy,na dodatek snilo mi sie ze rodze...zawsze patrzylam na zegarek,czy sa regularne i czy sie nasilaja.Przewaznie po jakims czasie mijaly.
    Jak zaczniesz rodzic na pewno bedziesz wiedziec ze to juz...te skurcze sa duzo silniejsze,i regularne,ja zorientowalam sie ze to "juz" jak mialam skurcze co 10 minut przez kilka godzin,pozniej co 7,co 5 itd.oczywiscie u kazdej z nas trwa to roznie

    Skomentuj


      #3
      Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

      no właśnie skurcze przepowiadające są nieregularne, zazwyczaj słabsze niż porodowe i krócej trwają(chociaz ja miałam bardzo silne), te porodowe początkowo też są słabe ale pojawiają się w równych odstepach czasu- regularnie i z czasem narastają




      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

      Skomentuj


        #4
        Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

        Przy pierwszej ciazy nie mialam zadnych skorczy przepowiadajacych .
        Polozylam sie spac tak jak zawsze bez zadnych dolegliwosci ,a ok 2 w nocy przekrecajac sie na bok poczulam jak by mi cos peklo i zaraz potem odeszly mi wody plodowe . Ok 3 bylo pogotowie a o 7 urodzilam. Z druga ciaza tez ich nie mialam bo niestety mialam wywolywany porod.
        Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

          Tak jak dziewczyny juz pisaly, te przepowiadajace zwykle zanikaja po jakims czasie, sa nieregularne, natomiast porodowe nasilaja sie i wystepuja w rownych odstepach czasu. No, jesli jeszcze odejdzie czop sluzowy i wody plodowe, to wie sie na pewno, ze to juz

          Skomentuj


            #6
            Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

            ja to nie mialam zadnych przepowiadajacych i jakos tak sie zasugerowalam tym ze byc powinny, ze kiedy zaczely sie te porodowe to do samego konca, nawet juz na sali porodowej twierdzilam, ze to jeszcze nie teraz, ze to falszywy alarm. dopiero kiedy polozna mnie zbadala i powiedzial, ze jest juz rozwarcie na 6 cm to uwierzylam ale to moje zachowanie to chyba bylo stresem spowodowane, bo skurcze mialam regularne jak w zegarku co 10 min a potem co 5...tylko nie byly tak bolesne jak sie spodziewalam, ze beda, dopiero pozniej, jak sie zaczely skurcze parte to bolalo tak jak powinno

            Skomentuj


              #7
              Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

              Ja skurcze miałam już od 5go mies. O tym, że są to skurcze dowiedziałam się przypadkiem u lekarza medycyny pracy. Gdy badał mój brzuch zapytał się, czy często mam takie dziwne napięcia. Ja na to, że tak. Okazało się, że to skurcze. W szpitalu byłam kilka razy. Skurcze przepowiadajace miałam przez 1,5 mies przed porodem- musiałąm leżeć na podtrzymaniu. 2 razy trafiłam z silniejszymi skurczami na porodówkę. Jak pisały dziewczyny- one nie bolą- są jak jkuż tylko nieprzyjemne. Co do skurczy porodowych, to u mnie pojawiły się w pół godziny po odejściu wód. Skurcze z pierwszej fazy porodu bolały jak jasna Ch....! Myślałam, że nie wytrzymam- nie wiem, czy to przez to, że rodziłam bliźniaki??? Skurcze II fazy porodu były niczym z tymi wcześniejszymi. Regularne i bardzo przewidywalne.

              Pamiętam, że po porodzie przez prawie rok miałam taki uraz po skurczach z I fazy, że powiedziałam wszystkim, że już nigdy więcej nie będę rodzić!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                Kasiakozmin może to wina bliźniąt. Ja przy bliźniaczkach też walczyłam o dotrwanie jak najdłużej, bo skurcze pojawiały się też już od 5 miesiąca. Brałam leki - przechodziły, nad ranem znowu wracały, kolejne leki- przechodziły i tak dotrwałam do 36 tc

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                  Ja mam teraz przepowiadające, ciągle się boję, że się pomylę, są nieregularne tak 3-4 razy na dobę, trwaja ok 30 min - 1 h, ale czasami boli i kłuje, jak zmienię pozycję puszcza, za chwilę łapie z powrotem i tak w kółko az przejdzie. Czasami czuję je przez sen :P. Mam nadzieję, że w godzinie "0" będę wiedziała, że to juz. Co myślicie o wezwaniu karetki do porodu?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                    Polecamy artykuł: Skurcze przepowiadające >>
                    pozdrawiamy,
                    Redakcja MamoToJa.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                      Skurcze z I fazy porodu - "rozkręcające" poród nie są silne, mogą pojawić się dzień przed narodzinami i niektóre kobiety mylą je z przepowiadającymi, które tylko ćwiczą macicę przed porodem.
                      Ale skurczy z kolejnego etapu porodu, kiedy można już jechać do szpitala nie sposób przegapić bo są regularne i nasilające się. Żeby sprawdzić, czy się nasilają można wejść do wanny z ciepłą (nie gorącą wodą), chwilę się porelaksować i zobaczyć co będzie dalej

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                        Ja pamiętam, jak już mój termin porodu się zbliżał, to każdy skurcz powodował u mnie panikę i już chciałam jechać do szpitala, taka byłam zestresowana Ale te "prawdziwe" da się odróżnić.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                          U mnie skurcze, które myślałam, że są przepowiadającymi okazały się tymi właściwymi.urodziłam dwa tyg.przed terminem. Zaczeły się w nocy z czwartku na piątek i zapisywałam każdy skurczw telefonie w notatniku i w piątek 22:15 urodziłam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                            ja natomiast w ogóle nie czułam skurczy przepowiadających - aż się martwiłam tym troszku, nigdy też brzuch się w czasie ciąży nie spinał, nie twardniał - ale jak zaczęły się skurcze porodowe to wiedziałam, że się zaczyna

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: skurcze przepowiadające a porodowe??

                              na całe szczęście ani o skurczach porodowych ani o przepowiadających nie mogę się wypowiedzieć bo żadnych nie miałam okazji doswiadczyc

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X