Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża po cesarce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża po cesarce

    Witam! Mam pytanie do dziewczyn, które miały cesarke. Po jakim czasie miałyście kolejne dziecko? Chcę wiedzieć, ponieważ planujemy z mężem dzidziusia a z tego co wiem to można się starać po 1 roku. A co byłoby gdyby fakt ten dokonał się szybciej?


  •    
       

    #2
    Odp: Ciąża po cesarce

    nie chcę cie straszyć ale u mnie stało się tak że w drugą ciążę zaszłam po 8 latach od pierwszej zakończonej cesarką i pękła mi macica podczas skurczów porodowych ale podobno byłam źle zszyta moja kuzynka zaś była w ciąży po trzech latach od cesarki a potem po dwóch i wszystko było dobrze tak więc reguły nie ma ale lekarze zalecają ciążę po dwóch latach a nie roku jak twierdzisz więc jeśli masz jeszcze szansę to lepiej poczekaj nigdy nie wiadomo jakby się to zakonczyło wczesniej zastanów się czy warto ryzykować
    KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciąża po cesarce

      jaroszka pisałas że byłaś źle zszyta...ale było coś niepokojącego u Ciebie?jakieś bulwy pod blizną czy cuś?
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciąża po cesarce

        Ja tez mialam cc i lekarz poradzil zeby poczekac 2 lata z kolejna ciaza .Moja kolezanka zaszla w kolejna ciaze ok rok po cc i niestety wywiazaly sie komplikacje juz na poczatku i plod obumarl.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciąża po cesarce

          Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
          jaroszka pisałas że byłaś źle zszyta...ale było coś niepokojącego u Ciebie?jakieś bulwy pod blizną czy cuś?
          lekarz który mnie ciął po raz drugi tak stwierdził i powiedział że pękło stare szycie i że musiał wyciąc mi ten stary szew i od nowa zszyć nic się nie działo tylko musiałam mieć wcześniej zakończoną ciążę i już miałam skurcze a wszystko okazało się jak mnie otworzyli
          KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciąża po cesarce

            jaroszkamyslisz ze mozna jakos sprawdzic ten szew zanim sie zajdzie w kolejna ciaze?W listopadzie jestem umowiona do gina i widze ze bede miala do niego kilka pytan

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciąża po cesarce

              a moja blizna jest brzydka- jak dżdżownica i jak palcem sobie przejade po długości to czuję jakies nierówności pod skórą...nie wiem czy to normalne czy nie
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciąża po cesarce

                Jaroszka miała na myśli bliznę na macicy a nie tą zewnętrzną.
                Moja znajoma zaszła w ciążę dokładnie w rok po cesarce i nic się nie stało ale miała zaplanowaną cesarkę wczesniej żeby zdążyć przed pierwszymi skurczami,teraz jest w trzeciej ciąży 2 lata po drugiej i wszystko jest oki.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciąża po cesarce

                  Ja zaszłam w ciąże po roku od cesarki. Mimo że wszystko ładnie zarosło, to i tak pod koniec ciąży blizny dawały o sobie znać. Ciąża przebiegła prawidłowo, poród zakończony cesarką. Jeżeli jest taka możliwość daj organizmowi odpocząć minimum rok. Po co masz się później martwić czy z maleństwem będzie wszystko ok?
                  Po cesarce niestety istnieje ryzyko pęknięcia macicy, nawet jak cesarkę miało się 4 lata wcześniej. Ale wydaje mi się, że to właśnie efekt złego zszycia czy coś. Niestety nie dowiem czy czy zostałyśmy zszyte prawidłowo.
                  ur. 16.05.2009
                  3590 g
                  56 cm

                  Moje Największe Szczęście





                  Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciąża po cesarce

                    Cześć dziewczyny, groźnie to wygląda, niestety mój lekarz nie poinformował mnie o takich komplikacjach, jedynie powiedział, że jeśli zajdę w ciąże przed rokiem to będę mieć cc, dletego chcę odczekać 1 rok, a wy piszecie o 2 latach, tzreba będzie wyśrodkować i porządnie się zabezpieczyć. Moja blizna goi się ok, żadnych komlikacji, bóli itp., nawet cesarke przeszłam bezpoleśnie. A chcę poczekać ze względu na to iż chciałabym rodzić naturalnie, no i oczywiście na komplikacje


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciąża po cesarce

                      Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                      jaroszkamyslisz ze mozna jakos sprawdzic ten szew zanim sie zajdzie w kolejna ciaze?W listopadzie jestem umowiona do gina i widze ze bede miala do niego kilka pytan
                      z tego co wiem nie jest to możliwe wszystko okazuje sie "w praniu" ja myślałam że po tylu latach nic złego się nie stanie a jednak i też bardzo chciałam rodzić naturalnie ale na szczęście lekarz był dociekliwy i się przejął swoją pracą i na to nie pozwolił bo gdyby było inaczej umarłabym w wyniku krwotoku z tej pękniętej macicy myślę jednak że to zdarza się bardzo rzadko i tylko ja mam takiego pecha choc nie znam nikogo kto rodził naturalnie po cesarce ale mój lekarz nie wykluczał tej możliwości dopóki okazało się że mam problemy
                      Last edited by jaroszka80; 06-10-2009, 20:50.
                      KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża po cesarce

                        Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                        a moja blizna jest brzydka- jak dżdżownica i jak palcem sobie przejade po długości to czuję jakies nierówności pod skórą...nie wiem czy to normalne czy nie
                        myślę MISS że powinnaś wybrać się do lekarza bo blizna powinna być gładka bez wyczuwalnych zgrubień nie wiem co to jest że masz możliwe że źle zszyli ci górne warstwy skórne pytałam swojego lekarza o blizne bo mnie trochę puchła i mówił że to z przesilania się ale sprawdzał właśnie czy nie mam bruzd czy zgrubień i nie mam to uznał że jest ok
                        KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciąża po cesarce

                          Mojej mamy znajoma rodziła naturalnie po cc. Ja ciązy nie planuje za szybko, ale mam nadzieje, że też mnie "potną".
                          Miss a może Tobie się zrosty porobiły na bliźnie? Twój gin robił Ci USG po porodzie?
                          ur. 16.05.2009
                          3590 g
                          56 cm

                          Moje Największe Szczęście





                          Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciąża po cesarce

                            Nie robił mi nic,tylko zerknął i powiedział,że jest ok
                            sama nie wiem co o tym mysleć,ale wybiore się do niego bo i tak chcę iść,więc zobaczymy
                            FROCH

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciąża po cesarce

                              Zawsze możesz poprosić żeby "zajrzał" czy nic złego się nie dzieje. Badanie nic nie kosztuje (no chyba, że chodzisz prywatnie), a zawsze będziesz spokojniejsza
                              ur. 16.05.2009
                              3590 g
                              56 cm

                              Moje Największe Szczęście





                              Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X