Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża a stres

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża a stres

    Czy stres może zaszkodzić dziecku?
  •    
       

    #2
    Miałam nie tak dawno trochę stresów i teraz martwię się, czy mogłam przez to zaszkodzić dziecku. Boję się! Oczywiście nie była to tylko moja wina i starałam się relaksować, ale wiadomo że kiedy chce nam się ryczeć i jesteśmy strasznie dotknięte i rozżalone, to ciężko myśleć o tym aby się zwyczajnie uspokoić...

    Skomentuj


      #3
      Stres wogóle nie jest przyjacielem człowieka! Najlepiej gdyby można było go unikać i tyle. Skoro spotkało Cię już coś przykrego i stresującego, to dobrze żebyś teraz mogła już o tym nie myśleć, odsunąć jak najdalej to od siebie, bo to czas przeszły. Teraz myśl o dziecku i sobie, pozdrawiam cieplutko.

      Skomentuj


        #4
        Dzięki, myślę o sobie i dziecku, które przecież już bardzo kocham. Stresy, te najgorsze, chyba faktycznie już za mną i to mnie cieszy. Ale martwi mnie, że jednak w ciąży musiałam się sporo nadenerwować...

        Skomentuj


          #5
          to normalne, czasem kazda poplacze...a lepiej sobie poplakac jak juz sie denerwujesz niz trzymac w sobie emocje, wtedy gorzej dla dziecka i siebie..a poza tym dzidzius uczy sie jak sobie radzic ze zlymi emocjami zeby przeszly.Ja tez miałam nerwy bo mieszkałam z dziwnymi ludzmi,czasem poplakalam,ale dzidzius jest teraz zdrowy
          Kinia & Aminka

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez serduszko Pokaż wiadomość
            Miałam nie tak dawno trochę stresów i teraz martwię się, czy mogłam przez to zaszkodzić dziecku. Boję się! Oczywiście nie była to tylko moja wina i starałam się relaksować, ale wiadomo że kiedy chce nam się ryczeć i jesteśmy strasznie dotknięte i rozżalone, to ciężko myśleć o tym aby się zwyczajnie uspokoić...
            Wiesz, z tym różnie bywa...Jeśli masz wysokie ciśnienie, stres nie jest w Twoim przypadku wskazany.
            Ja jestem z natury osobą wybuchową, kiedy byłam w ciąży byłam okrutnie nerwowa, wściekałam się nie na żarty. Wiadomo, praca, dom, zmartwienia związane z przygotowaniami na przyjście maluszka. Jednak ciśnienie miałam w normie, a Olaś urodził się duży, silny, spokojny i zdrowy.
            W sumie to ciężko określić czy stres na prawdę tak bardzo wpływa na niemowlę w brzuszku. Kobiety w ciąży są bardziej podatne na uniesienia emocjonalne i na prawdę nie można sie przed tym uchronić. Tak było jest i będzie, a dzieci jak się rodziły tak rodzą.

            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

            Różności do postów
            GALERIA OLAFKA

            Skomentuj


              #7
              Od kiedy zaczęłam mieć stresującą sytuację w pracy miałam silne wymioty, mimo, że już dawno minęły.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Witam, było minęło, postanowiłam się nie zadręczać, bo to przecież byłby kolejny stres... A tak wymazałam tamten nerwowy okres w moim życiu i teraz staram się być spokojna. I wiecie co, ale jest przyjemnie . Fakt, że z moim partnerem wyjaśniliśmy sobie sprawy i to było najważniejsze. Teraz czekamy na dzidziusia, a ja staram się przymykać oko na pewne sprawy. Ogólnie jest lepiej.

                Skomentuj


                  #9
                  Witaj serduszko, bardzo się cieszę, że u Ciebie lepiej Tak właśnie kilka dni temu myślałam co tu na forum i wreszcie weszłam sprawdzić co ciekawego, a tu piszesz, że już wszystko dobrze.
                  Tak to już w życiu bywa, że przechodzimy dobre i złe dni... Ale głowa do góry, dzidziuś w drodze, Twoje wielkie-małe szczęście!

                  Skomentuj


                    #10
                    Jeśli chodzi o stres w okresie ciąży to trzeba przyjąć postawę "kaczki" niech wszystko co może stresować spływa jak po piórku bo inaczej człowiek się zamęczy

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Podoba mi się to hasło: "postawa kaczki", ale lepiej trzymać się prosto Ładniej się wtedy wygląda!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża a stres

                        oczywiście, że może, wiesz dobrze jak się czuje twój organizm w trakcie stresu wyobraź sobie, że dziecko zalewają te same hormony i fale stresu

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciąża a stres

                          na pewno ma jakiś negatywny wpływ gdyż nasz nastrój udziela się dziecku

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciąża a stres

                            Długotrwały na pewno nie jest najlepszy dla maluszka, ale nie obawiałabym się, że tylko przez stres można poronić. Raczej są też inne przyczyny,

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciąża a stres

                              stres udziela się dziecku i sprawia że jest niespokojne, ale do poronienia przyczynia się wiele czynników

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X