Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ruchy dziecka w 9 miesiącu ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ruchy dziecka w 9 miesiącu ciąży

    Jestem w 38 tc, bardzo sie martwię, bo ruchy dziecka są słabsze. W nocy wogóle ich nie czuje, może raz coś mnie połaskocze ale to bardzo delikatnie. Już tak gwałtownie nie reaguje na moje zaczepki, kiedy próbuję naciskać paluszkiem brzuszek. Dziewczyny czy to normalne?? Coraz częściej mam też napięty brzuszek tak że ciężko mi się chodzi. Lekarz powiedział, ze mam już skróconą szyjkę, czop jeszcze nie wypłynął a rozwarcie jest narazie minimalne.
    Kazał też zwracać uwagę na ruchy dziecka. Dlatego tak bacznie sie na nich skupiam. Od trzech dni jak już coś poczuję to tak jakby leniwie wyciągał np. nóżkę. Czy powinnam jakoś liczyć te ruchy w ciągu dnia?
  •    
       

    #2
    Ja też tak miałam i zaraz pobiegłam na KTG. Dla uspokojenia też tak możesz. Okazało się, ze wszystko jest w porządku. Poprostu dzidziak już ma ciasno i się dlatego nie wierci



    Skomentuj


      #3
      Mi też się wydaje, ze dzidzia ma już ciasno i cięzko mu fikać takie koziołki
      jak wcześniej. Dla mojego świętego spokoju mój lekarz właśnie nie kazał
      mi liczyć ruchów płodu. Tzn wiesz, obserwowałam czy są jakiekolwiek,
      ale znowu nie panikowałam, że ojej dziś o dwa ruchy mniej niż
      wczoraj Właśnie przez to, że nie liczyłam tego jakoś skrupulatnie.
      A jak chcesz się uspokoić to idź do lekarza albo właśnie na KTG. Tak dla
      swojego spokoju.


      Skomentuj


        #4
        u mnie tez tak było.pojechałam na kTG i po 4 godzinach wróciłam do szpitala rodzić

        Skomentuj


          #5
          KTG w porządku znowu czuję moje maleństwo ))) chyba bywa czasami leniwe

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ruchy dziecka w 9 miesiącu ciąży

            Ja też raz się przestraszyłam i poleciałam do szpitala. Wszystko było ok a dzidzia miała ciasno
            PAULINA 07.07.2008




            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ruchy dziecka w 9 miesiącu ciąży

              Napisane przez biedronka-29 Pokaż wiadomość
              Jestem w 38 tc, bardzo sie martwię, bo ruchy dziecka są słabsze. W nocy wogóle ich nie czuje, może raz coś mnie połaskocze ale to bardzo delikatnie. Już tak gwałtownie nie reaguje na moje zaczepki, kiedy próbuję naciskać paluszkiem brzuszek. Dziewczyny czy to normalne?? Coraz częściej mam też napięty brzuszek tak że ciężko mi się chodzi. Lekarz powiedział, ze mam już skróconą szyjkę, czop jeszcze nie wypłynął a rozwarcie jest narazie minimalne.
              Kazał też zwracać uwagę na ruchy dziecka. Dlatego tak bacznie sie na nich skupiam. Od trzech dni jak już coś poczuję to tak jakby leniwie wyciągał np. nóżkę. Czy powinnam jakoś liczyć te ruchy w ciągu dnia?
              to normalne dzidzia ma coraz mniej miejsca, ciasno jej wiec i ruszac sie jest jej niewygodnie. Podobno powino sie liczyc ruchy do 10 w ciagu doby, ponizej to lepiej powiadomic lekarza
              Gosia M.

              http://www.suwaczek.pl/cache/c2e860f81b.png

              http://udziewczyn.pl/_Bylismy_tam-s_32_.html

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ruchy dziecka w 9 miesiącu ciąży

                też pod koniec ciąży miałam słabsze ruchy, ale to normalne bo dziecko ułożyło się już w pozycji porodowej, wtedy ma główkę zaklinowaną na dole i kopie nóżkami po żebrach tylko

                Skomentuj

                       
                Working...
                X