Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cukier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Cukier

    Czy ograniczacie spożycie cukru w ciąży?
  •    
       

    #2
    Ja nie, bo i tak słodzę prawie śladowo...

    Skomentuj


      #3
      A do kawy, to lepszy brązowy cukier, prawda?

      Skomentuj


        #4
        Lepszy - już wiem...

        Skomentuj


          #5
          Zdecydowanie

          Skomentuj


            #6
            Ja w ogóle nie używam cukru, ze względu na drowie, więc tym bardzije w ciaży. Sporadycznie stosowałam słodzik, ale teraz wolę nie

            Skomentuj


              #7
              Słodzik jest niezdrowy... dobrze, że go już nie używasz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Dobrze, że już nie używasz słodziku, mówią że jest niezdrowy. Poza tym ja kiedyś spróbowałam i wcale mi takim słodzikiem napój posłodzony nie smakuje. Jak dla mnie to sama chemia. Chyba, że są jakieś robione na bazie naturalnych składników ?

                Skomentuj


                  #9
                  A miód? Teraz tak zimno, jak znalazł, ale uwaga, bo jest niestety bardzo kaloryczny...

                  Skomentuj


                    #10
                    koniecznie trzeba słodzić kawę (nie zależnie czy jest się w ciąży czy nie) bo inaczej organizm sam sobie posłodzi ten roztwór z zapasów, a to nie jest kozystne
                    pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11


                      Moze po prostu w ciazy lepiej nie pic kawy?)
                      pozdrawiam,
                      D

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja używam zwykłego białego cukru do wszystkiego: herbaty, kawy(teraz nie bo ciąża), ciasta...Słodziki odpadają bo ich nie lubię...a brązowy cukier to drożyzna
                        pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Cukier

                          Brązowy cukier jest droższy i owszem, ale warto w niego zainwestować by w przyszłości zaoszczędzić na lekach... Ja osobiście używam cukru tylko do pieczenia, deserów i zawsze daję go mniej niż jest w przepisie. Nie piję słodkich napojów, nie słodzę herbaty i kawy od podstawówki. W ciąży nie ograniczałam spożycia cukru w postaci ciast czy deserów.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Cukier

                            Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                            Brązowy cukier jest droższy i owszem, ale warto w niego zainwestować by w przyszłości zaoszczędzić na lekach... Ja osobiście używam cukru tylko do pieczenia, deserów i zawsze daję go mniej niż jest w przepisie. Nie piję słodkich napojów, nie słodzę herbaty i kawy od podstawówki. W ciąży nie ograniczałam spożycia cukru w postaci ciast czy deserów.
                            Annaniol podziwiam Cię. Ja próbowałam wielokrotnie przestać słodzić, ale po jakimś czasie nie wytrzymywałam i słodziłam. Herbatę gorzką dam rade wypić, ale kawy już nie. Chciałabym zrzucić kilka kilogramów i wiem, że gdybym odzwyczaiła się od słodzenia to by mi to bardzo pomogło


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Cukier

                              Ja już dawno porzuciłam biały cukier i nie żałuję. Uzywam tylko trzcinowego lub miodu. Ostatnio odkryłam miód manuka UNF na http://miodowekontynenty.pl/ i chciałabym go zamówić na próbe. Uważam, że to najlepsza alternatywa dla cukru.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X