Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bóle pachwin i krocza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bóle pachwin i krocza

    Witam . jestem tu nowa i nie wiem czy ten wątek był już poruszany dlatego też postanowiłam go napisać . Moim problemem jest to , że od jakiegoś czasu mam straszne bóle w pachwinach i kroczu tak choćby ktoś mnie rozciagał dodam że jestem w 33 tygodniu ciąży . Czy takie objawy oznaczają np : wcześniejsze narodziny ...?? Jest to moja pierwsza, czekam na odpowiedź doświadczonych Mam .
    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    absolutnie nie powinnaś się martwić - Twój organizm przygotowuje sie do porodu i rozciągają się mięśnie, ja miałam też takie bóle od 32 tygodnia i myślałam że mnie rozerwie, dosłownie chwilami nie mogłam chodzić hehe
    bałam sie tak jak Ty tym bardziej że wcześniej już dwa razy leżałam na patologii z niewydolnością szyjkową, ale mój gin. uspokoił mnie że takie bóle krocza i okolic pachwin są w 8-9 miesiącu normalne, tym bardziej przy pierwszej ciąży

    moja Droga nie obawiaj się a jeśli jednak nie uspokoiłam Cię to porozmawiaj z lekarzem na ten temat przy okazji kolejnej wizyty lub usg

    pozdrawiam serdecznie Was...

    Skomentuj


      #3
      Sikornik ma 100% rację i dodam, że u mnie nie miało znaczenia czy to pierwsza czy druga ciąża bolało tak samo, właśnie tak że czasami nie mogłam chodzić albo wstać z łóżka, ale nic się nie martw niedługo wszystko minie, a już nie dużo ci zostało do rozwiązania.
      Najlepszego...
      AGATKA 16.04.07r
      Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
      W końcu w komplecie
      Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

      Skomentuj


        #4
        Tak jak piszą dziewczyny to normalne,miednica się rozszerza i wszystko przystosowuje się do porodu.Ja miałam na odwrót w pierwszej ciąży nic mnie nie bolało a w drugiej tragedia ból okropny, może też dlatego dużo przytyłam i ciężko mi było to wszystko dźwigać.


        Skomentuj


          #5
          Hej dziewczyny,
          Mam podobny problem. Jestem w 30 tc i strasznie boli mnie brzuch, ciężko mi wstać z pozycji siedzącej a co dopiero z łóżka. W nocy nie mogę przewrócić się z boku na bok. Miałam nawet wrażenie, że brzuch pobolewa jak na okres, tak jakbym miała skurcze. Byłam dzisiaj na kontroli, lekarz zrobił KTG, zapis super, czynnosć serca dziecka bardzo dobra a skurczów macicy żadnych! Nie mam też rozwarcia. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego zapisał mi FENOTEROL i ISOPIN skoro nie ma objawów porodu przedwczesnego.
          Jak sobie radzicie z takimi bólami??? Ból jest okropny, boli mnie też z lewej strony tak jakby jajnik. To moja pierwsza długo wyczekiwana dzidzia a taki stres...

          Skomentuj


            #6
            Ja fenoterol bralam na podtrzymanie a isoptin zeby serducho dalo rade








            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Adriana90 Pokaż wiadomość
              Witam . jestem tu nowa i nie wiem czy ten wątek był już poruszany dlatego też postanowiłam go napisać . Moim problemem jest to , że od jakiegoś czasu mam straszne bóle w pachwinach i kroczu tak choćby ktoś mnie rozciagał dodam że jestem w 33 tygodniu ciąży . Czy takie objawy oznaczają np : wcześniejsze narodziny ...?? Jest to moja pierwsza, czekam na odpowiedź doświadczonych Mam .
              Pozdrawiam
              To są normalne objawy, miednica się rozszerza i przygotowuje do porodu, W tych tygodniach jest to odczuwalne bardzo
              Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

              Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



              http://annalena4u.blogspot.com

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez biedronka-29 Pokaż wiadomość
                Hej dziewczyny,
                Mam podobny problem. Jestem w 30 tc i strasznie boli mnie brzuch, ciężko mi wstać z pozycji siedzącej a co dopiero z łóżka. W nocy nie mogę przewrócić się z boku na bok. Miałam nawet wrażenie, że brzuch pobolewa jak na okres, tak jakbym miała skurcze. Byłam dzisiaj na kontroli, lekarz zrobił KTG, zapis super, czynnosć serca dziecka bardzo dobra a skurczów macicy żadnych! Nie mam też rozwarcia. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego zapisał mi FENOTEROL i ISOPIN skoro nie ma objawów porodu przedwczesnego.
                Jak sobie radzicie z takimi bólami??? Ból jest okropny, boli mnie też z lewej strony tak jakby jajnik. To moja pierwsza długo wyczekiwana dzidzia a taki stres...
                Jedyne co to wytrwać do konca musisz, ja miałam takie bóle od połowy ciąży i nic nie pomagało. Od 20 tygodnia brałam non stop Asmag i nospe ale i to niewiele dawało ale to było naturalne.
                Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                http://annalena4u.blogspot.com

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez Asia1406 Pokaż wiadomość
                  Ja fenoterol bralam na podtrzymanie a isoptin zeby serducho dalo rade
                  Ja brałam dokładnie to samo na te same objawy co Asia przez 2 miesiące od 28 tyg. c.

                  biedronka właśnie dlatego że brzusio pobolewa Cie jak podczas okresu a jesteś dopiero w30-tym t.c. lekarz uznał że trzeba podać Fenoterol, bo on wycisza takie skurcze, a jakbyś leku nie brała mogłyby się nasilić i wtedy miałabyś od razu ryzyko przedwczesnego porodu

                  na bóle hmm... ja sie przemęczyłam jakoś, powiem szczerze że mi pomagały takie kompresy z żelowych mocno schłodzonych wkładek, (dają tez takie kobietom zaraz po porodzie jak jest bardzo spuchnięte krocze żeby sie szwy nie wrzynały za mocno) chyba można kupić w aptece, bo to się na różne miejsca stosuje, a lepsze to niż coś z lodem bo ten teraz bardzo szybko się wytopi...

                  też troszkę ćwiczyłam bo mnie również koszmarnie bolały kości miednicy i biodra - chyba byłam za wąska i mój synek mnie "rozszerzał" od środka w 9 miesiącu - zwykłe kółka bioderkami powolutku robiłam zaraz po wygramoleniu się rano z wyrka

                  dziewczyny to minie - zreszta ból krocza to jest dopiero okropny w czasie połogu - ja miałam bardzo dużo szwów może dlatego a miednica i biodra dochodzą do siebie dłuuugimi miesiącami

                  Skomentuj


                    #10
                    Bóle minęły, czuję się dobrze i jak widać tabletki okazały się zbędne! Najwidoczniej lekarz zalecił mi je bez sensu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja tez mam takie bóle,ale szczerze mówiac tylko w nocy jak chce sie przewrócic z boku na bok ( 5 min mi to zajmuje ) albo jak wstaje do lazienki.W dzien nie czuje , a to juz 37 tydzien sie zaczyna wiec chyba mam szczesie,ze tak dobrze sie trzymam, oby tylko nie zapeszyc pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja też dostał Fenoterol i Isoptin, tak około 28-29tygodnia. Powód: dwa mocne skurcze, uniemożliwiające zrobienie kroku, oraz twardnienie brzucha i skrócona szyjka.
                        Teraz mam 34-35tydzień. Z 3 dawek doszłam do 4 na dobę, ale nie mam żadnych skurczy. Brzuch mi nieraz twardnieje, w nocy ciężko mi się przekręcić, ale już nie boję się,że wczesniej urodzę.
                        Co do rozciągania mięśni i kości to mnie też już ta przypadłość dorwała. Jednego dnia bardziej to czuje, innego wcale. To chyba zależy jak bardzo soie pofolgowałam danego dnia.




                        i Bartek :-)

                        Skomentuj


                          #13
                          I jak się czujesz po tych lekach?

                          Skomentuj


                            #14
                            Jeśli o mnie chodzi, to mam wrażenie że po samym wzięciu Isoptinu serce mi ciut przyspiesza, ale po jakimś czasie wraca wszystko do normy.
                            Natomiast spotkałam się z opinią, że po Fenoterolu jest się bardziej drażliwym, bardziej kłótliwym itp. Ale nie wiem na ile to jest prawda, bo ja choleryczka od urodzenia.




                            i Bartek :-)

                            Skomentuj


                              #15
                              Hejka
                              Mnie dzisiaj złapał silny ból krocza- niczym jakbym dostała kopniaka
                              I takie czasem czuje ciągnięcie pachwin, mam nadzieję że Mała nie pośpieszy się...
                              Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                              25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                              06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                              27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                              Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                              14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                              15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                              18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X