Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pupcia niemowlaka...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pupcia niemowlaka...

    Cześć wszystkim... bardzo potrzebuje rady.
    Jeszcze nie jestem mama termin porodu mam za 1,5 miesiąca,ale straśnie się obawiam tego jak dbać o pupcie maluszka. Wiem, że dzidziusie małe mają często opażenia od pampersów... a jeszcze w lato będę rodzić. Szok
    No i jeszcze ważne pytanie.. jakich pampersów najlepiej używać i gdzie można tanio kupić
    BARDZO PROSZE O WASZE RADY
  •    
       

    #2
    tu http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...light=pieluchy
    i tu http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...highlight=pupa


    Skomentuj


      #3
      Czyli wychodzi na to, że najważniejsze jest to aby dbać dobrze o delikatną skórę niemowlaka, różnego rodzaju chusteczkami, tylko pytanie jest jakimi?
      No i oczywiści, co z tymi pampersami??

      Niestety dziewczynki kochane muszę się was o to pytać bo moje koleżanki nie mają jeszcze dzieci

      Skomentuj


        #4
        wpisz w wyszukiwarke forum mamacafe różne hasła związane z problemem i poprowadzi Cie do wątków gdzie te sprawy były poruszane

        Skomentuj


          #5
          dziękuję Ci bardzo
          co sądzicie na temat firmy "Clinic" dzidziuś, są to chusteczki nawilżające nie drogie, zawierają w sobie ekstrakt z herbaty z różnych roślin i ziół, czy może lepiej samemu robić takie odwary, później je studzić i przecierać pupcie niemowlaczka?

          Skomentuj


            #6
            Karolcia powiem tak, z własnego doświadczenia (sprzed 11 lat W domu do przemywania pupci używaliśmy ciepłej wody, zwłaszcza jak dziecko zrobiło kupkę. Potem była wycierana do sucha i jeśli nie było problemów delikatnie przecierana chusteczkami, albo maścią linomag lub alantan. Obydwie stosunkowo tanie. I tyle. Pieluszek używałam różnych , bo udało mi się wkręcić w jakiś program testowania pieluszek, a chusteczki to albo nivea albo pampers.
            Teraz tez już zakupiłam te maści, a chusteczki dostałam w promocji kupując paczkę pieluch Pampersa.




            i Bartek :-)

            Skomentuj


              #7
              dziękuję za rade, jako przyszła nie doświadczona mamusia też myślę, że dobrze będzie jak będę się stosować do dobrych rad.

              Właśnie, chodzę po różnych forach i dużo osób sobie chwali chusteczki nivea....
              teraz muszę poszperać w internecie, żeby może zapisać się do testowania ich albo jakieś promocje lub przestępne ceny.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Dziewczyny znalazłam na takiej stronce *************************pl
                właśnie te chusteczki dzidziuś, które kosztują około 4 zł za 70 chusteczek
                i nivea za 60 zł około 7 zł.
                co wy na to?

                Skomentuj


                  #9
                  Fajny ten stronka *************************pl mają dobra promocje.
                  Znalazłam dla swego maluszka też tani szampon, pampersy, płyn, oliwke.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pupcia niemowlaka...

                    spokojnie, nie martw się problemami do póki nie nastąpią, po prostu poczekaj do porodu, dbaj o maluszka tak jak potrafisz instynktownie, jeszcze w szpitalu o wszystko wypytuj, a jak zobaczysz zaczerwienioną skórę to posmaruj kremem i już po kłopocie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pupcia niemowlaka...

                      Ja nie wiem co to odparzenia. Moja córka nie miała ich nigdy. Po urodzeniu stosowaliśmy maść Linomag, a później przeszliśmy na maść pośladkową Ziajka. Są bardzo tanie, mega wydajne i skuteczne. Odradzam do stosowania codziennego Sudocrem czy Bepanthen.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pupcia niemowlaka...

                        Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                        Ja nie wiem co to odparzenia. Moja córka nie miała ich nigdy. Po urodzeniu stosowaliśmy maść Linomag, a później przeszliśmy na maść pośladkową Ziajka. Są bardzo tanie, mega wydajne i skuteczne. Odradzam do stosowania codziennego Sudocrem czy Bepanthen.
                        Ja też nie widziałam potrzeby by smarować dziecku pupcię profilaktycznie. Robiłam to dopiero wtedy, gdy pojawiły się jakieś małe czerwone plamki. Kiedy widzę te wszystkie mamy smarujące dziecku pupę grubą warstwą kremu to mnie tak jakoś telepocze :P


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pupcia niemowlaka...

                          Na odparzenia niemowlęce polecam niezastąpiony Sudocrem. Można go zakupić w aptece. Poleciła mi go pani położna i u nas zawsze ma swoje miejsce.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pupcia niemowlaka...

                            nie ma co się martwic na zapas. Moja córeczka ma już pół roku a problemów z pupą żadnych, jedynie po antybiotyku wysypkę miała kilku dniową i tyle a co do odparzeń to sudocrem mocna, emolium sa świetne

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pupcia niemowlaka...

                              U nas sprawdzają się pampersy białe i maść/ krem bepanthen. Smarujemy grubo , po każdej zmianie pieluszki. Chusteczki nawilżające pampers lub Kindii niebieskie polecam.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X