Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

solarium w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    solarium w ciąży

    można czy nie? słyszałam na ten temat wiele opini, w sumie wyszło na to, że jeśli korzysta się z niego z umiarem to nie jest szkodliwe dla płodu...(?)
    a jak to jest a wami? chodzicie na solara w ciąży?
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

  •    
       

    #2
    Mi to nawet przez myśl nie przeszło , chociaż nie powiem że bardzo lubiłam chodzić przed ciążą. Dla dobra mojego słoneczka wolę unikać wszystkiego co może zaszkodzić mojej niuni

    Skomentuj


      #3
      U nas w soalrium nie wolno - wielkimi literami jest napisane ze zarowno podczas @ jak i w ciazy jest zakazane.
      Ja uwazam ze glupota by bylo narazac maluszka, 9 miesiecy nikogo nie zbawi - jesli juz musisz byc opalona wez jakis samoopalacz czy cos takiego.

      Skomentuj


        #4
        spoko spoko, tylko pytam, wytrzymałam 6 miesięcy, to i resztę wytrzymam
        3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

        Skomentuj


          #5
          E no w tak zaawansowanej juz ciazy to by Cie chyba juz nikt nie wpuscil do solarki

          Skomentuj


            #6
            dla mnie tak samo jak dla Goplany - nie ma opcji

            zreszta po co o tej porze roku
            nie lepiej powystawiać sie na słoneczko - oczywiście z umiarem

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
              E no w tak zaawansowanej juz ciazy to by Cie chyba juz nikt nie wpuscil do solarki
              są pipy co by wpuściły, jeszcze karnet by wcisnęły hehe - rządzi pieniądz!!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                mieszkam w szkocji, więc mam prawo narzekać na brak słońca, nawet o tej porze roku ale póki co daję radę
                3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                Skomentuj


                  #9
                  u nas w Pl. też dupa na razie
                  szału nie ma...

                  Skomentuj


                    #10
                    No kurcze nie myslalam ze ktos moze miec watpliwosci z tym zwiazane szczerze mowiac ze w ciazy nie wolno sie opalac czy to w solarium czy naturalnie.
                    To bardzo niebezpieczne dla dziecka a dla przyszlej mamy ...przebarwienia na skorze gwarantowane.Ja chodzilam na solar na poczatku ciazy jak jeszcze nie wiedzialam ze bedzie dzidzia i mam plamsko na czole,nadaje sie tylko do zapudrowania,moja siorka chodzila w ciazy latem i mimo ze chronila sie kremami,siedziala codziennie u tesciow na dzialce bo miala remont mieszkania i tez ma plamy nie do usuniecia...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      mi nawet do głowy by nie przyszło,żeby isc na solarkę....Moje ostatnie 2 miesiące ciąży przypadały na lipiec,sierpień i szczerze mowiąc bałams się wystawić swój brzuch na słońce...

                      Skomentuj


                        #12
                        Jak w styczniu leżałam w szpitalu to była tam taka ambitna,która nie potrafiła zrezygnować z solarium i chodziła tam nałogowo,kilka razy w tygodniu(była w 4 miesiącu) no i wylądowała przez to w szpitalu ze swoim dzieciątkiem. Nie wiem jak się skończyło, ale wiem, że sytuacja była poważna.


                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                          No kurcze nie myslalam ze ktos moze miec watpliwosci z tym zwiazane szczerze mowiac ze w ciazy nie wolno sie opalac czy to w solarium czy naturalnie.
                          To bardzo niebezpieczne dla dziecka a dla przyszlej mamy ...przebarwienia na skorze gwarantowane.Ja chodzilam na solar na poczatku ciazy jak jeszcze nie wiedzialam ze bedzie dzidzia i mam plamsko na czole,nadaje sie tylko do zapudrowania,moja siorka chodzila w ciazy latem i mimo ze chronila sie kremami,siedziala codziennie u tesciow na dzialce bo miala remont mieszkania i tez ma plamy nie do usuniecia...
                          ja mimo ze sie specjalnie nie opalalam to jednak slonko mnie dopadlo i mialam tez plamy na twarzy.na szczescie juz ich prawie nie widac.nie polecam opalania w ciazy poza tym bez solarium zdrowiej.
                          shannon

                          Skomentuj


                            #14
                            DOTKA nie martw sie plamy znikna potrzeba tylko czasu
                            shannon

                            Skomentuj


                              #15
                              chce tylko zaznaczyć, iż pomimo, że solarium w ciąży wydaje się absurdem i na usta wielu z was ciśnie się oburzenie (sama zresztą nie jestem zwolenniczką) to w wielu MEDYCZNYCH artykułach znalazłam teorie, iż nie jest ono szkodliwe dla dziecka,wręcz przeciwnie, gdyż rozluźnia matke.jedyną wadą może być niekorzystny wpływ na skórę matki, gdyż w ciąży staje się ona cieńsza, no i same pisałyście o przebarwieniach czy plamach. to jednak jest przecież sprawą indywidualną, jedna zaplami się cała, inna nie.
                              jeden lekarz napisał nawet że solarium zarówno w ciąży i jak i w czasie karmienia piersią wpływa na dobry wygląd i samopoczucie matki i przez to "staje się ona chodzącą reklamą ciąży".
                              SZOK ????
                              może poprostu ulegamy przestarzałym opiniom i stereotypom, które nie wiadomo z kąd tak w nas się zakorzeniły?
                              może to po prostu strach wynikający z troski?
                              3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X