Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skracanie się szyjki macicy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Mnie maz wozil autem a i tak byl to duzy wysilek no i na ktg skurcze bylo widac nie musialam nic mowic.Uwazaj na siebie i na malenstwo








    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Karmelia miedzy innymi dlatego ze brzuch ci twardnieje to i szyjka sie skraca, ja niestety przez te stawianie sie brzucha lezalam w szpitalu dwa tygodnie a tydzien pod kroplowka i potem tez fenoterol bralam, moj synus i tak urodzil sie miesiac wczeniej na szczescie zdrowy i silny. teraz ma juz ponad dwa miesiace i daje popalic

      Skomentuj


        #18
        jestem w 28 tyg i też mam problem ze skróconą szyjką od około 23 tyg; lekarz przepisał magnez, wysłał na chorobowe i kazał dużo wypoczywać; szyjka jest o połowę skrócona, ale zamknięta i podobno utrzymuje się na przyzwoitym poziomie; muszę być dobrej myśli; ale niedawno trochę się przeraziłam bo złapał mnie skurcz i pobolewało w prawym podbrzuszu ale lekarz stwierdził, że to chyba był spadek magnezu dziewczyny a jak brzuch twardnieje to cały, po bokach też

        Skomentuj


          #19
          Ja niestety nie pomogę, gdyż ja praktycznie wcale nie odczułam tego,
          że skraca mi się szyjka macicy. Nie miałam twardego brzuszka i dopiero
          badanie ginekologiczne to wykazało.
          Ale może ktoś się tu taki znajdzie
          Pozdrawiam


          Skomentuj


            #20
            u mnie stawial sie(robil sie twardy caly)od ok.20-22 no i maly ulozyl sie juz glowka do dolu,a 28 wyladowalam na porodowce z regularnymi skurczami i tam dostalam fenoterol,isoptin,magnes,a z relanium zrezygnowalam po drugiej dawce bo bylam nietomna i ciezko sie bylo ze mna dogadac i aktywnosc mojego malca spadla to mnie najbardziej wystraszylo.Do 35tyg co tydzien ladowalam na porodowce.Maly byl na obserwacji 8h ale wszystko bylo okTrzeba tylko sie oszczedzac ja lezalam plackiem i jakos dotrwalismy








            Skomentuj


              #21
              Siostra męza dobrze się czuła nic ją niebolalo,była u lekarza ten stwierdził rozwarcie na 1,5 cm i zalecił tylko odpoczynek i nic poza tym,była wtedy w 30 t ale ona oczywiście zbagatelizowala to i chodziła dalej do pracy.W 33 tyg zaczęły jej wody odchodzić i trafiła do szpitala dostała sterydy na rozwój płuc maleństwa i po 3 dniach urodzila chłopczyka o wadze 2200g.Mały jest zdrowy i silny, jutro kończy 2 tyg.


              Skomentuj


                #22
                a mi czasem twardnieje brzuszek ale tylko jakby czubek; po bokach i u góry jest miękki, nie wiem jak na to patrzeć; czy może któraś z Was też tak miała?? wyczytałam gdzieś, że czasem dzidziuś się obróci tak swoją szanowną częścią ciała

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Napisane przez mama83 Pokaż wiadomość
                  a mi czasem twardnieje brzuszek ale tylko jakby czubek; po bokach i u góry jest miękki, nie wiem jak na to patrzeć; czy może któraś z Was też tak miała?? wyczytałam gdzieś, że czasem dzidziuś się obróci tak swoją szanowną częścią ciała
                  Pewnie w tym miejscu wypycha główkę,pupcię lub nóżki u mnie tez tak było i nawet to czasami bolało.


                  Skomentuj


                    #24
                    też mi się tak wydaje że to maluch się wypina a nie skurcz macicy; trochę to boli i obrócić się jest problem

                    Skomentuj


                      #25
                      Przy skurczu cały brzuch jest twardy, jeżeli wyczuwa się np. zgrubienie tylko z boku, tzn, że dziecko się wypycha w tym miejscu.

                      Mi też skraca się szyjka (rozwarcia nie mam), ale ja odczuwam skurcze od czasu do czasu, nie są one bolesne lecz czuję jak cały brzuch mi się napina i twardnieje. Leżę, biorę leki przeciwskurczowe i odliczam dni. Nie chciałabym urodzić przedwcześnie.



                      Juliuszek 16.09.2009 g. 21.55

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        ja tez od 27 tyg mialam stawiania brzucha lezalam w szpitalu pod kroplowka a potem fenoterol bralam, przez te skurcze skracala mis ie szyjka i w 27 tyg miala tylko 50 %. w 36 tygodniu odeszly mi wody niestety nie mialam rozwarcia a malemu tetno spadalo i zrobili mi cesakre.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X