Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hbs

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Hbs

    Moja gin skierowała mnie na badanie przeciwciał hbs, tymczasem pani w laboratorium zdziwiła się tym skierowaniem i powiedziała, że powinnam zrobić antygen hbs, a nie przeciwciała. Czym różnią się te badania? Czy moja ginekolog się pomyliła i skierowała mnie na niepotrzebne badanie, czy może któraś z was też robiła badanie na przeciwciała?
  •    
       

    #2
    Ja teraz już tak nie do końca pamiętam... ale antygeny HBs są to białka wirusów które powodują WZW. Przeciwciała są to białka produkowane przez organizm ludzki by mogły zwalczać antygeny (obce białka).
    I teraz tak .. okres wylegania wynosi (chyba) 6 miesięcy i w tym okresie dodatni jest antygen HBS, po tym okresie pojawiają się przeciwciała, co oznacza, że osoba miała kontakt z tą choroba.
    Moim zdaniem ginekolog się pomyliła (albo myślałam o antygenie a powiedziała przeciwciała), ponieważ jak zaraziłaś się niedawno przeciwciał i tak jeszcze nie będzie, a istotna jest to informacja.
    No chyba, że wiesz, że chorowałaś na WZW ??
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      tree Tys Doktorka... no ja tego nie wiedziałam

      Skomentuj


        #4
        froszku nie, ale tych antygenów jest tyle... różyczka, wzw, toksoplazmoza..., że człowiek to po prostu pamięta. A że ja nie miałam różyczki, kota w domu miałam, więc te wszystkie badania robiłam
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          Hmmm, nie chorowałam... Chyba kompetencje mojej ginekolog zostały po raz kolejny podważone...

          Skomentuj


            #6
            Karmelia ja lekarzem nie jestem i broń Boże nie chcę podważać decyzji Twojego lekarza, po prostu tak mi się wydaje, że zlecenie badania na przeciwciała jest bez sensu. Bo jeśli one są to i tak Maleństwu się krzywda nie stanie. Istotne jest to jak postąpić po urodzeniu się dziecka gdy jesteś nosicielem antygenu HBs, którym na pewno zarazisz Maluszka.
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Ja niepamiętam jak to badanie się nazywalo ale wynik brzmiał "nie stwierdzono alloprzeciwciał"


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                FamilyTree, ta decyzja już dziś została podważona przez panie w laboratorium, tyle że nie wytłumaczyły mi dlaczego. Zaczynam się upewniać, że nastąpiła jakaś pomyłka.

                Skomentuj


                  #9
                  Tree ma rację, że coś jest nie tak. Bo u mnie pomylił się nie lekarz, tylko
                  Panie w labie. Jakby nie widziały, że ciążata jestem I jakby Ci zrobili
                  przeciwciała, to by określili ich poziom, a nie tylko jak w przypadku
                  antygenu, że plus lub minus.


                  Skomentuj


                    #10
                    Nuiak tak jest masz rację i poziom przeciwciał należałoby zbadać
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Już wiem, na czym polegała pomyłka! Panie w labie nie rozczytały się w skrótowym opisie badań zleconych przez moją gin. Napisała na skierowaniu: "p.ciała.HBs" co oznaczało dwa różne badania: "przeciwciała grupy krwi i rh, antygen HBs". Wszystko się wyjaśniło, tylko że niepotrzebnie płaciłam za zbędne badanie.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X