Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG do użytku domowego - AIMO. Co o tym sądzicie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    USG do użytku domowego - AIMO. Co o tym sądzicie?

    Info z serwisu papilot.pl http://www.papilot.pl/diety-zdrowie/...go-nowosc.html

    "Urządzenie Aimo stworzył amerykański wynalazca, Duck Young Kong. Jest bardzo proste w użyciu i ma szansę stać się niezbędnikiem każdej kobiety w ciąży. Wiadomo, jak uciążliwe są badania USG, trzeba poświęcić na nie sporo czasu. Dzięki Aimo wszystko jest prostsze, badanie można wykonać samodzielnie, w domu, bez asysty lekarza i pielęgniarki.

    Samo urządzenie przypomina kulę z podstawą (w latach 80. produkowano budziki o tym kształcie). Podstawę z ekranem LCD przykłada się do brzucha (na monitorze pojawia się obraz dziecka), natomiast górną - do ucha, aby posłuchać bicia serca oraz odgłosów maleństwa.

    Nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Nie podano też informacji na temat wpływu Aimo na zdrowie - chodzi o emitowane przez niego fale ultradźwiękowe.

    Według projektanta, produkt ma pomagać w budowaniu relacji między rodzicami a dzieckiem."

    Last edited by Carin; 23-04-2009, 16:49.
  •    
       

    #2
    Matko i córko .... jakiś chory wynalazek. Daję sobie głowę uciąć, że wtedy mniej kobiet będzie chodziło do diagnosty ultrasonograficznego ( bo przecież
    USG jest uciążliwe ) a obejrzenie sobie dzieciątka i posłuchanie serduszka to nie wszystko. Trzeba wsłuchiwać się w ciało, czuć ruchy dziecka.
    Kolejne urządzenie by zarobić a uśpi to czujność przyszłych mam. W wielu przypadkach będzie rodziło strach. Takie jest moje zdanie.
    Ja mam wykształcenie techniczne, z niecierpliwością czekam na nowinki, ale niektóre idą w zupełnie złym kierunku.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Sama nie wiem czy przestałoby chodzić na USG, żadna z nas nie jest lekarzem, a fachowa opinia o zdrowiu dziecka jest nam potrzebna .

      Skomentuj


        #4
        ja zgadzam się z Familly
        co to jesta diagnoza czy wszysko ok z dzidziusiem to co nie potrzebne
        Ja tam uwielbiałam chodzić na usg


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          beznadzieja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          i co jeszcze wymyślą Ci ludzie?
          przyszłe mamy będą bawić się lekarza? bo USG jest uciążliwe?
          dla mnie USG to sama przyjemność była, podglądanie dziecka i słuchanie tętna to jedno, a kto sprawdzi czy wszystko jest ok? czy dziecko rozwija sie prawidłowo? - instrukcja obsługi?

          to jakaś paranoja!!!
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            Mi się wydaję, że co by się nie działo sporo mam nabędzie AIMO. I nie sądzę by kiedykolwiek zastąpiło to badanie w gabinecie. Możliwe, że będzie jedynie dodatkiem.

            Skomentuj


              #7
              Jakie to beznadziejne. Co z tego,ze sama wykonam USG skoro nie bede potrafila powiedziec czy wszystko jest w porzadku? A ten tekst, ze USG jets uciazliwe to smiech na sali, dla mnie zadnym uciazliwym zajeciem to nie jest, ani to nie bolesne, ani czasochłonne.
              Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Znajac zycie niestety wiele mam to kupi i wiele mam bedzie bawilo sie w lekarza.Jak wiadomo wiele kobiet ma ciezkosci ze zgloszeniem sie na rutynowa wizyte nie mowiac juz o badaniach. A to urzadzonko zastapi im wszystko a jak przyjdzie co do czego to beda obwiniac lekarzy i szpital ze dziecko urodzilo sie chore. Niestety wiele kobiet ma wiedze ponizej wymaganej i pozniej wypisuja ze porod trwal 5 minut, ze lekarz dal im duphaston na wywolanie @ a ta jest w ciazy i pewnie lekarz to patalach bo chce zabic jej dziecko itp.
                USG to badanie diagnostyczne - chcesz sobie poogladac swojego malucha w kazdej chwili kiedy chcesz ? Pusc sobie plytke z USG.
                Mam nadzieje ze urzadzenie nie trafi do sprzedazy bo bedzie z tego wiecej szkody niz pozytku.Kazde badanie trzeba umiec wykonywac, dlaczego Pani wmiesnym nie robi tez badan USG ? Bo do tego trzeba miec wiedze.
                Sa matki co to lataja na USG tylko dla zaspokojenia swojej ciekawosci co jej maluszek teraz robi i nie ma w tym krzty niepokoju o zdrowie malca.

                Debilizm i tyle.

                Skomentuj


                  #9
                  Carin boś jeszcze młoda i wydaje Ci się, że każda kobieta w ciąży odpowiedzialna jest.

                  Ja również mam nadzieję, że to urządzonko nie wejdzie w "publiczny obieg"
                  Nie mam nic przeciwko jeśli miałoby być wykorzystane np w gabinetach lekarskich, tam gdzie nie ma USG "na miejscu" a jedynie aparat do KTG. Albo np
                  na salach porodowych. To ok. ale nie do własnego.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Tak sobie jeszcze pomyslalam, ze napewno walna jakas cene nie do przyjecia i jednak wiele mam tego nie kupi co najwyzej jakies podroby z allegro (napewno takowe sie pojawia, a to bardzo zle).
                    USG ma wskazania przede wszystkim medyczne, a nie rozrywkowe.
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      a coz jest takiego uciazliwego w zwyklym badaniu usg?????!!!!
                      shannon

                      Skomentuj


                        #12
                        No właśnie chwyt niesamowity .... "Wiadomo, jak uciążliwe są badania USG, trzeba poświęcić na nie sporo czasu."
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          A nie ?? Trz awstac zlozka, umyc sie, ubrac, uczesac, zjesc cos bo przeciez wysjcie z domu na glodnego grozi omdleniem :P , potem czekac w kolejce u lekarza i wogole .A no i kilka dni wczesniej sie zarejestrowac musimy wiec jakby tak patrzac okiem producentow tego USG domowego to taka wizyta u lekarza zabiera kilka dni przygotowan
                          Najgorsze jest to ze gro kobiet przytaknie stwierdzeniu o uciazliwosci badania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Goplana ja sie rejestruje w ten sam dzien w ostatecznosci 1 dzien wczesniej i nie czekam w kolejce xD
                            Tak wiec zdecydowanien przytakne, bo przed wyjsciem z domu (i wejsciem do samochodu) musze poprawic makijaz :P
                            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                            Skomentuj


                              #15
                              mysle ze to urzadzenie napewno nie zastapi badania usg a bedzie tylko gadzetem zeby sobie podpatrzyc dziecie, podobnie jak to urzadzenie do sluchania serducha malego mam takie i traktuje to jako ciekawostke ze moge sobie podsluchac malego i nie wcelu medycznym bo sie nie znam na tym jak powinno prawidłowo bic serduszko.
                              i tak samo pewnie bedzie z tym urzadzeniem zreszta u nas wykonuja tylko jedno usg w 21tyg i tyle no chyba ze sa komplikacje ciażowe wiec ten jeden raz napewno kazda kobieta pojdzie i zrobi profesjonalne usg bo niby jak sama stwierdzi ze jest wszystko w normie i nie ma wad wrodzonych

                              http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                              BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                              .

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X