Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poszerzenie komór bocznych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    poszerzenie komór bocznych

    Witam wczoraj byłamna usg lekarz stwierdził ; podejrzenie poszerzenia komór bocznych mózgowia czy wie ktos co to znaczy i jakie są następstwa
  •    
       

    #2
    ewelinko ja nie wiem ale to brzmi tak ze bym sie na twoim miejscu lekarza o szczegoly wypytala ...

    Skomentuj


      #3
      i tylko tyle na ten temat lekarz powiedział?
      nie wypytałaś o szczegóły?
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        Zalecił badanie w specjalistycznym szpitalu bo on niema pewnosci powiedział ze na 99% on sie myli ale zawsze zostaje ten jeden procent a badanie dopiero w piątek

        Skomentuj


          #5
          boję sie czy z córeczką będzie wszystko ok

          Skomentuj


            #6
            ewelinav znalazłam wypowiedź dziewczyny (wygooglowałam sobie Twój problem).

            [03.06.2006] 11:41
            [zgłoś do usunięcia] Słonko1335

            "No to chyba problem jest dokładnie taki jak był u nas... Na usg ok. 24 tyg. mój lekarz prowadzący też zauważył asymetrię komór bocznych i poszerzenie jednej do 9.8 mm( norma jest do 10) i też kazał na razie się nie martwić ale łatwo powiedzieć.....Na wszelki wypadek i dla mojego spokoju poszliśmy na dużo lepszy aparat do usg i do ginekologa-położnika specjalisty w zakresie wad genetycznych i wrodzonych. On nam sprawdził wszelkie przepływy w mózgu i czy nie ma jakichś innych występujących nieprawidłowości. Na szczęscie wszystko było ok. i stwierdził, że takie poszerzenie u płodu jak nie ma innych wad nie jest żadnym problemem, po prostu czaszka trochę za szybko urosła w stosunku do wielkości mózgu i przez to komory boczne się poszerzają aby wypełnić całą w środku i teraz będą się wraz ze wzrostem mózgu stopniowo zmniejszać ale trzeba to kontrolować przy okazjii kolejnych usg. I tak rzeczywiście było, na kolejnym usg już poszerzenie było dużo mniejsze.
            Po urodzeniu córeczki zrobiłam jej usg główki (lekarz nie kazał ale ja się uparłam, że chcę sprawdzić co z tymi komorami) i okazało się że poszerzenia już nie ma ale została asymetria. Neurolog u której byłam od razu zapytała czy miałam w ciąży jakieś problemy (krwawienia, skurcze przedwczesn, brałam leki, itp.) bo to wynik jakiegoś niedotlenienia w mózgu któy na szczęście zazwyczaj nie ma żadnych skutków w przyszłości ale tez trzeba sprawdzać co jakiś czas. Na drugim usg główki miesiąc później znowu widać niewielkie poszerzenie (trochę się znowu niepokoję, bo ostatnio nie było a tu znowu coś) ale doktorka (jest to najlepszy neurolog u mnie w mieście) powiedziała że kompletnie mam się nie przejmować tylko mam obserwować dziecko. U nas jest powiększenie prawej komory więc mam zwracać uwagę na lewą część ciała, czy nie ma drżenia kończyn i asymetrycznych ruchów, pilnować żeby dziecko nie spało z główką zwróconą w jedną stronę i ogólnie obserwować czy się rozwija dobrze i lekarz pediatra ma też przynajmniej raz w miesiącu ją pod tym kątem oglądać. W tej chwili jest wszystko super, naprawdę, córcia rozwija się ksiązkowo a nawet trochę lepiej i szybciej, pediatra nie ma żadnych zastrzeżeń a na kolejne usg główki idziemy za miesiąc.
            Trzymam kciuki za Waszą Dzidziulkę, niech żonka się za bardzo nie denerwuje, bo to może bardziej zaskodzić dziecku niż te nieszczęsne komotry i mam nadzieję że dasz znać jak będziesz wiedzieć więcej. Pozdrawiam
            I jakby co mój adres mailowy: kasia1335@interia.pl< br /> "
            15.03.2006 w naszym życiu pojawiła się Mała Istotka i wywróciła nasz świat do góry nogami
            Alu kochamy Cię !!!
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Skoro na 99% na USG lekarz przyznał że się myli to ja bym na Twoim miejscu
              się nie martwiła. Spokojnie pójdź sobie na badania w piątek. Będzie dobrze

              I daj znam znać co i jak ...
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: poszerzenie komór bocznych

                Witam
                Piszę, ponieważ z żoną mieliśmy podobny problem. Żona była w ciąży bliźniaczej z czego u jednego z dzieci (córki) stwierdzono w 20 tc poszerzenie komory bocznej mózgu (10,0 cm).

                Na kolejnym USG dwa tygodnie później było już 11,0 cm. Komora rozrastała się. Przy USG robionym w 28 tc miała już rozmiar 15,4 cm. Nie dawało nam to żyć i po tygodniu poszliśmy na kontrolę do prywatnego gabinetu.

                Co się okazało, lekarz robiący USG stwierdził, że komora nie ma rozmiaru 15,4 cm. lecz 9,6 cm. Informacja ta bardzo nas ucieszyła ale też zszokowała. Nie mogliśmy pojąć jak to możliwe, że mogą być takie różnice w pomiarach. Zdziwiło nas też to, iż pani lekarz prowadząca ciążę nie załączała żadnych zdjęć do badań. Jedyne zdjęcie jakie dostaliśmy to zdjęcie z pierwszego badania w 20 tc. gdzie było jasno widać zrobiony pomiar.

                Po dwóch tygodniach od badania u prywatnego lekarza poszliśmy na kolejne badanie do „naszej” pani doktór i po kolejnym USG poinformowała nas, iż komora w chwili obecnej ma wymiar 16,4 cm i po raz kolejny nie raczyła zamieścić zdjęcia USG do badania. Zdenerwowany tą sytuacją poinformowałem ją, iż robiliśmy badania gdzie indziej (mieliśmy zdjęcia z pomiarów) i że wszystko miało być OK., lecz patrząc na zdjęcie skwitowała tylko, że badanie zostało źle przeprowadzone. Kolejny raz ja i żona zostaliśmy kompletnie zdołowani i wbici w podłogę. Zrezygnowani czekaliśmy już tylko na poród i na badania przeciemiączkowe.

                Po urodzeniu się bliźniaków zrobiono im te właśnie badanie i co się okazało dziewczynka nie ma żadnego znacznego poszerzenia komory bocznej mózgu. Fakt, iż są one niesymetryczne ale ich wielkość nie jest niepokojąca. Maluchy mają już 3 miesiące i właśnie wczoraj byliśmy z małą na kontroli. Wszystko jest OK. Dziewczynka rozwija się normalnie.

                Tak samo jak Wy, przeczesywałem cały internet w poszukiwaniu czegokolwiek na temat poszerzenia komór bocznych mózgu i tak samo jak Wy czytałem wszystkie fora od deski do deski. Piszę to, by pokazać Wam, że nie należy się załamywać. Wiem, że łatwo powiedzieć, ale przeżywałem z żona to samo co Wy w tym momencie. Po tym wszystkim co przeżyliśmy czułem się zobowiązany by o tym wszystkim powiedzieć i chociaż trochę dodać wszystkim otuchy. Nie ważne jakie wyniki ma Wasze dziecko. Wszystko jeszcze może być normalnie… tak jak u nas.

                W razie czego podaje swojego maila: drylo7@wp.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: poszerzenie komór bocznych

                  Pamiętam jak dziś 27 listopad 2008 roku. 20 tydzień ciąży. Byliśmy z mężem na USG i usłyszeliśmy poszerzenie komór bocznych - lekarz powiedział tylko "trzeba zrobić szczegółowe badania żeby określić wadę genetyczną". Załamałam się. Na drygi dzień poszliśmy do poleconego przez moją położną lekarza który zrobił nam ponowne USG. Okazało się że jedna komora ma 10,9cm druga 12,6cm. Kazał się nie martwić i skontrolować w 24 tygodniu. Cały miesiąc przepłakałam i modliłam się żeby wszystko było w porządku. Na kontroli okazało się że komory zmniejszyły się o 1,5 cm. Następna kontrola w 26 tygodniu - komory nie symetryczne ale pomniejszone do 6 i 8 cm.
                  Pioruś urodził się zdrowy a ja niepotrzebnie się martwiłam.
                  W 8 miesiącu życia byłam na kontrolnym USG z małym i wszystko ok. Asymetria jednak została - cóż taka jego uroda

                  Teraz mogę doradzić innym mamą żeby się nie martwiły. Będzie dobrze.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X