Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwas foliowy w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Folik nie pomoże, nie takie jest jego zadanie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kwas foliowy w ciąży

      Ja miałam zalecenie łykać tylko jedną tabletkę dziennie ale wiem, że dwie tabletki to jeszcze bezpieczna norma. Spokojnie- słuchaj się lekarza

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kwas foliowy w ciąży

        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
        Ja miałam zalecenie łykać tylko jedną tabletkę dziennie ale wiem, że dwie tabletki to jeszcze bezpieczna norma. Spokojnie- słuchaj się lekarza
        to wszystko sprawa indywidualna, lekarz na pewno wie co zalecił, wątpię aby pomylił dawkowanie tak popularnego leku

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kwas foliowy w ciąży

          Ja przed zajściem w ciąże łykałam kwas foliwoy i na poczatku I trymestru, potem już witaminki , obecnie Omegamed Optia z tym kwasem DHA dla zdrowego rozwoju maluszka, jest drogi ale podobno dobry . A teraz zacznę brac Prenatal.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kwas foliowy w ciąży

            Napisane przez maja-z1986 Pokaż wiadomość
            to wszystko sprawa indywidualna, lekarz na pewno wie co zalecił, wątpię aby pomylił dawkowanie tak popularnego leku
            Janse, trzeba słuchać lekarza ale już nie raz się przekonałam że jego wskazówki też warto konsultować. Lekarz też może być omylny

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kwas foliowy w ciąży

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              Janse, trzeba słuchać lekarza ale już nie raz się przekonałam że jego wskazówki też warto konsultować. Lekarz też może być omylny
              dokładnie, i często są omylni lekarze... Wystarczy porozmawiac z farmaceutami jak trzeba srawdzać dawkowanie lekarzy, bo czasem potrafia wypisac dawki smiertelne...

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kwas foliowy w ciąży

                Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                dokładnie, i często są omylni lekarze... Wystarczy porozmawiac z farmaceutami jak trzeba srawdzać dawkowanie lekarzy, bo czasem potrafia wypisac dawki smiertelne...
                Ze śmiertelnymi to na szczęście się nie spotkałam nawet ze słyszenia ale sama miałam przypadek, że z uwagi na zbyt szybko zarastające ciemiączko jedna lekarka powiedziała, że mam odstawić wit d dziecku, po czy 3 innych lekarzy powiedziało że to bzdura i wit D nie wpływa na szybkość wzrostu kości i mamy ją podawać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kwas foliowy w ciąży

                  Z witaminą D to faktycznie i ja się spotkałam z różnymi opiniami, jednak jedna lekarka mnie doprowadziła do szału, kazała odstawić małej wit D kiedy przyszłam w styczniu na kontrolę, okazało się ze mała ma szpatowość podudzi od razu zapytała o wit D i zapytała czemu nie podaje.
                  Od tej pory witaminę D podaje codziennie w okresie jesienno zimowym, zaś w dni letnie jeśli jest pochmurne również.
                  Oczywiście lekarza zmieniłam.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kwas foliowy w ciąży

                    Jeśli chodzi o witaminę D to podaje ją cały czas małej, lekarz powiedział że jedna kropelka nie zaszkodzi a brak może mieć różne skutki dla dziecka

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kwas foliowy w ciąży

                      lepiej samemu sprawdzić sobie dawki które przepsuje lekarz, albo dopytac kompetentnego farmaceuty. znałam przypadek, że lekarz wypisał recepte na lek robiony i wpisał żle dawke efedryny (dla maluszka)... Na szczęscie farmaceuta okazał się przytomny i odpowiedzialny .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kwas foliowy w ciąży

                        cała ciaze brałam kwas foliowy teraz gdy karmie kwasu już nie biorę pije tran z witamina D A i E a małej podaje witaminę D i K

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kwas foliowy w ciąży

                          Też całą ciąże brałam kwas foliowy, przed zajściem w ciąże brałam z jakiś rok czasu i po porodzie też brałam póki nie zaszłam w ciąży i jak byłam w ciąży więc w ciągłosci brałam ponad 3 lata. Polecam nawet nie będąc w ciazy warto go zażywać

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kwas foliowy w ciąży

                            zażywam kwas foliowy od początku ciąży, ale myślę żeby teraz zamienić go na zestaw witamin, w którym i tak będzie kwas foliowy, polecacie jakieś dobre witaminy? Czy mimo to, mam dalej zażywać też sam kwas foliowy czy tylko te witaminy wystarczą?

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kwas foliowy w ciąży

                              ja brałam kwas foliowy plus żelazo jeszcze przed ciążą bo miałam anemie. W pierwszej ciązy nie mogłam trafić w odpowiedni preparat bo miałam nudnosci i wymioty i myslałam ze w ogole nie bede brac. Jak byłam w drugiej to lekarz mi polecil chela ferr i super sie sprawdził bo nic mi sie po nim nie działo. Czytałam ze dziweczyny maja zaparcia po żelazie ale mnie to omineło

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kwas foliowy w ciąży

                                lekarz po wywiadzie i po badaniach krwi wie jaka powinna być dawka, niektórym wystarcza jedna tabletka, niektórym dwie, temu nie ma się co martwić.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X