Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile przytyłyście w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ile przytyłyście w ciąży?

    Dziewczyny, napiszcie ile przytyłyście w ciąży. Przyznaję szukam pocieszenia... ;(. Zaczynam 6 miesiąc ciąży i jest mnie już prawie o 10 kg więcej! Wiem, co ciśnie sie na usta - NŻT, czyli nie żryj tyle! Przysięgam nie jem dużo i staram się jeść to co dobre dla mojego synka a nie dla mnie! Herbaty nie słodzę, za słodyczami nigdy nie przepadałam, zachcianek nie mam a mój jedyny ciążowy grzeszek to Coca-Cola od czasu do czasu. A przybywa mnie od pierwszych dni ciąży! i tak systematycznie co miesiąc ok 2 kg. Lekarz mówi, że nie widzi dużego odchylenia od normy, tylko że wszędzie piszą, że w pierwszym trymestrze się nie tyje a ja przytyłam już wtedy 5 kg! Najpierw piersi wybujały, że w staniku przestały się mieścić! Potem pojawił się tłuszczyk na brzuchu, no i po mojej talii nawet ślad nie został!!! Jak patrze na kobiety z dużymi już brzuszkami a ramiona i piersi mają jak przed ciążą, to czarna rozpacz mnie ogarnia. Martwię się, że może już nie uda mi się wrócić do swojej wagi sprzed ciąży. a nigdy nie byłam jakaś bardzo szczupła ale wagę miałam w miarę prawidłową (60kg przy 164 wzrostu to przecież chyba nie najgorzej...?) Napiszcie szczerze jak to jest z Wami! Pozdrawiam wszystkie mamy czerwca 2009!
  •    
       

    #2
    Napisane przez necia Pokaż wiadomość
    Dziewczyny, napiszcie ile przytyłyście w ciąży. Przyznaję szukam pocieszenia... ;(. Zaczynam 6 miesiąc ciąży i jest mnie już prawie o 10 kg więcej! Wiem, co ciśnie sie na usta - NŻT, czyli nie żryj tyle! Przysięgam nie jem dużo i staram się jeść to co dobre dla mojego synka a nie dla mnie! Herbaty nie słodzę, za słodyczami nigdy nie przepadałam, zachcianek nie mam a mój jedyny ciążowy grzeszek to Coca-Cola od czasu do czasu. A przybywa mnie od pierwszych dni ciąży! i tak systematycznie co miesiąc ok 2 kg. Lekarz mówi, że nie widzi dużego odchylenia od normy, tylko że wszędzie piszą, że w pierwszym trymestrze się nie tyje a ja przytyłam już wtedy 5 kg! Najpierw piersi wybujały, że w staniku przestały się mieścić! Potem pojawił się tłuszczyk na brzuchu, no i po mojej talii nawet ślad nie został!!! Jak patrze na kobiety z dużymi już brzuszkami a ramiona i piersi mają jak przed ciążą, to czarna rozpacz mnie ogarnia. Martwię się, że może już nie uda mi się wrócić do swojej wagi sprzed ciąży. a nigdy nie byłam jakaś bardzo szczupła ale wagę miałam w miarę prawidłową (60kg przy 164 wzrostu to przecież chyba nie najgorzej...?) Napiszcie szczerze jak to jest z Wami! Pozdrawiam wszystkie mamy czerwca 2009!
    Necia wogóle się tym nie przejmuj, ja jestem w 31 tyg. ciąży i mam już 15 kg. na plusie. W pierwszym trymestrze też przytyłam 5 kg. I od początki ciązy tyję 2 kg. miesęcznie. Miałam taki okres, że nie tyłam w II trymestrze ciąży i dostałam ochrzan od lekarza i kazał mi nadrobić. Każda a nas jest inna, jak się nie obżerasz a tyjesz to sie nie martw. Tówj organizm wie co robi i tyje tyle ile potrzeba. Ważne żeby się nie obżerać, poza tym pamietaj że nie wszystkie kilogramy to tłuszczyk, czasem woda się zatrzymuje też w organiźmie. Ja tez staram się pilnować i nie żreć jak koń a mam już 15kg. na plusie a tu jeszcze 2 najgorsze mce. Jednak ufam naturze i mojemu organizmowi, nie dostarczam mu za dużo zbędnych i niewartościowych kalorii więc myślę, że będzie dobrze. I powiem Ci, że tez nie jestem chudzinką, wyglądam jak Mała Kuleczka Nie zadręczaj się tym, po prostu się nie obżeraj i zaufaj swojemu ciału, ono na pewno rozwija się i tyje tak, żeby nikomu z Was nie zaszkodziło
    Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

    Skomentuj


      #3
      hej necia jest juz taki watek na forum "Waga w czasie ciaz" tam znajdziesz wiele odpowiedzi na twoje pytanie....a tak na marginesie to nie martw sie nie jestes sama w tym tyciu))) i nie martw sie tyle
      Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

      http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







      Skomentuj


        #4
        Ja przytyłam 13 kg przez 35 tygodni...
        Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

        http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



        Skomentuj


          #5
          Ja jestem w 39 tyg, i przytłam 17 kg
          Iwonka

          Skomentuj


            #6
            Bede gryzła

            Taki temat juz jest : http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=410

            Temat zgłoszony do admina ...
            Last edited by Goplana; 21-02-2009, 20:41.

            Skomentuj


              #7
              ja tez przytylam 13kg i jestem w 35 tyg
              Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                W 33 tygodniu- 14 kilo do przodu. Teraz 36- boje sie sprawdzac, ale wizyta u gina we wtorek to sie dowiem


                Skomentuj


                  #9
                  22 tydzien 12,5 kg - nie rozpaczam, bo tylko brzuszek mi urosl, reszta zostala taka jak byla. Opycham sie nieograniczona iloscia slodyczy (choc ostatnio staram sie ograniczac ) a moj duzy brzuszek mnie bardzo cieszy
                  Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                  Skomentuj


                    #10
                    Nie martw sie! Ja przytylam co prawda niecale 11 kg ale tak naprawde kazda z nas ma inne predyspozycje w tym temacie A waga po urodzeniu naprawde szybko spada, szczegolnie kiedy karmi sie piersia. Glowa do gory! Ciesz sie dzieciatkiem. Pozdrawiam serdecznie
                    Last edited by mama_Jedrusia; 22-02-2009, 18:15.
                    mama Jedrusia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Kochane, widzicie tak jest z tą wagą że jak dużo to źle a jak mało to jeszcze gorzej!
                      Ja jestem w 37 tygodniu ciąży (według usg ok 2tyg do przodu-więc za chwilę rodzę) a przytyłam 7 kg, z czego przez ostatnie 2 tyg spadło mi 1,5 kg
                      Jestem przerażona bo ważę obecnie 54kg!!!
                      I powiem Wam zazdroszczę kilogramów, bo mi wysiada kręgosłup, a jak przyjdzie do karmienia to tylko oczy na poduszce zostaną
                      Więc ciesz się wagą i pamiętaj, że najgorsze co można zrobić to się odchudzac lub mocno ograniczac.
                      Jedyne co mnie pociesz, to to, ze synuś ma 3,200kg więc ma szanse nie być okruszkiem
                      Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                      Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                      Skomentuj


                        #12
                        54 kg? O matko jedyna.... Kochana, chalwe z mlekiem 3 razy dziennie :-) Powinno pomoc :-) Ale masz racje - kazda z nas ma indywidualne predyspozycje i jedyne, co trzeba zrobic to cieszyc sie ciaza i dzidziusiem. A na gubienie kilogramow naprawde przyjdzie czas pozniej :-) A co do kregoslupa, to moja ciaza, mimo, iz wiele nie przytylam, skonczyla sie operacja kregoslupa. Wiec dbajcie, Dziewczyny o siebie!!! Pozdrawam Was wszystkie :-)
                        mama Jedrusia

                        Skomentuj


                          #13
                          ciążą i kg

                          ja przytyłam 10 kg,po porodzie od razu zgubiłam 7 kg.Od porodu minęło dpiero 3 tygodnie,a ja juz wrciłam do dawej wagi

                          Skomentuj


                            #14
                            Hej ja przy pierwsze ciązy przytylam ok 20 kg , ale po polu roku od porodu wrocilam do swojej wagi , a teraz moja corcia ma 8 miesiacy a ja jestem w ciazy w 3 miesiacu i jak narazie to waga mi spada albo prawie wogole mi sie nie podnosi , ale pewie to sie nadrobi.. kwestia czasu ;-)
                            Katarzyna

                            Skomentuj


                              #15
                              witam
                              nie przejmuj sie
                              ja przytyłam w ciązy 18 kg.
                              8 spadło podczas porodu 2 po no i 8 zostało
                              pozdrawiam
                              "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X