Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ból brzucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ból brzucha

    Przez ostatni tydzień boli mnie brzuch cos w rodzaju bardzo silnej kolki raz z lewej, raz z prawej, a czasami z obu stron. Lapie mnie jak siedze, wstaje, nachylam się i chodzę. Czasami trawa kilka sekund a czasami kilka minut. Dodam, że zaczęło mi ,się to jak po tygodniowej przerwie wróciłam do szkoły, a wiadomo jak to w szkole, trzeba stać przechodzić z klasy do klasy, ławki niewygodne. Niepokoi mnie to bardzo. Do lekarza ide dopiero w czwartek, ale do tego czasu może któraś z was mi coś poradzi. Dodam, ze teraz jestem w 19tyg.
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

  •    
       

    #2
    leć do lekarza jak najszybciej!! ja też tak miałam ale gdzieś koło 25tc i ginekolog kazał mi cały czas leżeć w łóżku w moim przypadku chodziło o to że zaczęły się przedwczesne skurcze, wystąpiło zagrożenie i rozwarcie małe, dostałam dodatkowo nospę rozkurczową i luteinę na podtrzymanie... to nie są żarty mówię Ci może się skończyć porodem albo i gorzej... teraz jestem w 31tc mój mały ciągle pcha się na drugą stronę ale cały czas muszę leżeć bo wtedy szyjka macicy się nie opuszcza i jest szansa donoszenia do końca. Radzę właśnie jak najwięcej leżeć najlepiej z pilotem w ręku albo dobrą książką będzie dobrze
    1.03.2009 9:55 FILIPEK

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
      Przez ostatni tydzień boli mnie brzuch cos w rodzaju bardzo silnej kolki raz z lewej, raz z prawej, a czasami z obu stron. Lapie mnie jak siedze, wstaje, nachylam się i chodzę. Czasami trawa kilka sekund a czasami kilka minut. Dodam, że zaczęło mi ,się to jak po tygodniowej przerwie wróciłam do szkoły, a wiadomo jak to w szkole, trzeba stać przechodzić z klasy do klasy, ławki niewygodne. Niepokoi mnie to bardzo. Do lekarza ide dopiero w czwartek, ale do tego czasu może któraś z was mi coś poradzi. Dodam, ze teraz jestem w 19tyg.
      II trymestr

      Macica coraz szybciej się rozciąga i w efekcie możesz czuć bóle w podbrzuszu, a także bóle pleców.
      Wzrost macicy jest uwarunkowany wzrostem znajdującego się w niej płodu. Rozciągnięciu ulegają również więzadła macicy. To rozciąganie w niektórych przypadkach może wiązać się z występowaniem okresowego, czasami dość silnego bólu.
      W drugiej połowie ciąży mogą pojawić się niegroźne bóle związane z ruchami płodu odczuwane jako „wiercenie się dziecka” czy „bolesne kopnięcia”.
      Niektóre dolegliwości mogą być niestety sygnałem niebezpieczeństwa straty ciąży i wymagają szybkiej porady lekarskiej. Jeśli bóle są coraz silniejsze, regularne, brzuch twardnieje, udaj się natychmiast do lekarza! Takie dolegliwości mogą oznaczać odklejanie się łożyska, co wiąże się z niedotlenieniem, a nawet śmiercią płodu! Lepiej jest „dmuchać na zimne”!
      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

      Skomentuj


        #4
        W poniedzialek bylam u lekarza, okazalo sie, ze te bole to kolki jelitowe. Lekarz powiedzial, ze mam tyle pomaranczy nie jesc a zainwestowac w wazywa. Przepisla jakies tabletki i jest lepiej. Z dzidzia niz zlego sie nie dzieje, nie mialo to zadnego zwiazku z ciaza
        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
          W poniedzialek bylam u lekarza, okazalo sie, ze te bole to kolki jelitowe. Lekarz powiedzial, ze mam tyle pomaranczy nie jesc a zainwestowac w wazywa. Przepisla jakies tabletki i jest lepiej. Z dzidzia niz zlego sie nie dzieje, nie mialo to zadnego zwiazku z ciaza
          No to dobrze, że to nic poważnego. Zawsze lepiej takie rzeczy sprawdzić Kurcze ja też jem masę pomarańczy ale nie mam żadnych kolek jak na razie Pozdrawiamy serdecznie
          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

          Skomentuj


            #6
            Moja mama w ciayz tez jadla pomarancze jak opetana i nci jej nie bylo, ja tylko jakims ewenementem jestem widzac :P
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #7
              witam ja jestem w 9 tygodniu ciąży i też mam bóle brzucha. Byłam u lekarza i przypisał mi duphaston i No-Spe (niby na podtrzymanie)a mnie jak bolało tak boli.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                a jak przyjmujesz nospe? 3 razy dziennie?
                1.03.2009 9:55 FILIPEK

                Skomentuj


                  #9
                  tak przyjmuje no-spe 3 razy dziennie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja też jak byłam w drugiej ciąży miałam takie bóle brałam No-spę forte 2 razy dziennie prawie przez całą ciążę a brzuch dalej mnie bolał nawet codziennie, i nic mi się nie działo, tylko musiałam dużo odpoczywać.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      wiesz co ja tez biore nospe ale lekarz kazal mi tez kupic Asmag to jest taki magnez w tabletkach i bez recepty i on tez zapobiega wczesniejszym skurczom jego tez biore 3x1
                      1.03.2009 9:55 FILIPEK

                      Skomentuj


                        #12
                        Mnie takie kolki braly przy duzym wysliku,np szlam przez miasto i jak mnie zlapalo to do domu nie moglam dojsc musialam usiasc spokojnie odpoczac i dopiero przechodzilo.
                        Strasznie denerwujace to bylo bo lapalo w najmniej oczekiwanym momencie,dokuczalo mi to od 5mies az do rozwiazania
                        Cyprianek

                        Skomentuj


                          #13
                          Witam ja mialam bole podbrzusza prawie cala ciaze na poczatku bralam duphaston od 5 miesiaca nospe bo do tego jeszcze mi twardnial brzuch
                          po nospie przechodzilo
                          Patryczek


                          http://s2.pierwszezabki.pl/008/008234990.png?9167

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja jestem już po ciąży, ale w ciąży miałam i straszne bóle brzucha, że w nocy nie mogłam spać i płakałam, nie wiedziałam co się dzieje, i bałam się o małego, raz bolał cały brzuch, raz tylko podbrzusze, z czasem zorientowałam się o co chodzi, chodziło o jedzenie i wzdęcia, nie mogłam zjeść nawet 3 ziarenek groszku, ani fasolki, żadnej kapusty itd. Ale w podbrzuszu to inna przyczyna - skurcze macicy - lekarz przepisał mi luteinę i magnez 500, powiedziałam że przecież magnez jest w tabletkach dla kobiet ciężarnych, a on na to, że zbyt małe ilości, i faktycznie sprawdziłam znikome ilości. Poradźcie się lekarza i bierzcie magnez - mi bardzo pomagał, a nie raz myślałam że urodzę - działa rozkurczowo i raczej jest o wiele lepszy on no-spy i nie szkodzi, w przeciwieństwie do no-spy.
                            K o n r a d e k
                            urodził się 27.08.2008 r. o godz. 15:15

                            [I]"Bóg dał nam Ciebie, więc żyję dla Ciebie...
                            ...każdy Twój dzień jest moim dniem"
                            [/I]

                            Skomentuj


                              #15
                              Witajcie, ja w drugiej ciaży miałam ten sam problemna początku lekarz dał mi luteinę ale po niej trafiłam do szpitala bo coś z wątroba zaczeło mi się dziać. potem do końca ciąży brałam no spę 3 razy dziennie oraz magnezin też 3 razy dziennie i za bardzo mi nie pomagało bo i tak byłam co jakiś czas w szpitalu Na to drogie mamy nie ma chyba rady, tak juz jest i kropka. dodam że w pierwszej ciaży czułam się wspaniale i nic mi nie dolegało. Jedynymi tabletkami jakie brałam były witaminki dla kobiet w ciaży

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X