Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

    jestem w szoku, bo nie wyobrażam sobie, aby robić takie rzeczy w ciąży, ale faktycznie ostatnio robi się coraz głośniej o takich przypadkach.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

      Nie słyszałam o tym jeszcze zpodejmujac decyzje o ciąży nie jako zgadzamy się na dodatkowe kilogramy- musimy przytyć bo dziecko i woda również waży. Jak można narażać tak zdrowie dziecka- to nie do pomyślenia. Komu to ma sprzyjać matce czy nie narodzonemu dziecku

      Skomentuj


        #18
        Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Nie słyszałam o tym jeszcze zpodejmujac decyzje o ciąży nie jako zgadzamy się na dodatkowe kilogramy- musimy przytyć bo dziecko i woda również waży. Jak można narażać tak zdrowie dziecka- to nie do pomyślenia. Komu to ma sprzyjać matce czy nie narodzonemu dziecku
        Były nawet niedawno zdjęcia mamy, która prawie w ogóle nie miała brzuszka, ona aż tak drastycznie się nie odchudzała, ale podobno bardzo ćwiczyła i niby taka jej uroda.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

          Taka uroda bedąc w ciąży jakoś nie wyobrażam sobie małego brzuszka w ciąży może się tak zdarza ale ja jeszcze nie widziałam. Kobiety zazwyczaj przybierają na wadze w ciąży i tego się trzymajmy..to wszystko dla dobra rozwijającego się dziecka.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

            Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
            Taka uroda bedąc w ciąży jakoś nie wyobrażam sobie małego brzuszka w ciąży może się tak zdarza ale ja jeszcze nie widziałam. Kobiety zazwyczaj przybierają na wadze w ciąży i tego się trzymajmy..to wszystko dla dobra rozwijającego się dziecka.
            Też nie wyobrażam sobie małego brzuszka w ciąży. Sama na pewno zabiorę się za siebie ale dopiero po porodzie. Zastanawiam się jeszcze czy taki zabieg nie wspomógłby wtedy moich poczynań.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

              Ja jak rodziłam mialam brzuch jak przeciętnie kobieta w 5-6 miesiącu. Ludzie zauwazali mój brzuch dopiero jak byłam w 7 miesiącu, bo wczesniej był niewidoczny. U mnie to była kwestia mocnych miesni brzucha bo 5 lat przed ciaza regularnie codziennie, dwa razy dziennie cwiczylam cale cialo w tym intensywnie miesnie brzucha. Nawet po porodzie byly w dobrej kondycji. A co do odchudzania to... Odchudzanie jako takie nie jest dobre, ale dbanie o diete i odpowiednia ilosc kalorii, aby nie utyc za duzo juz jest jak najbardziej na miejscu i zdrowe dla mamy i dziecka.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                Mnie osobiscie denerwuje wyscig Mam po zgrabna sylwetke. Az roi sie od for w Internecie, na ktorych mamy sie wypowiadaja, w jak krotkim czasie doszly do formy, jakby to bylo najwazniejsze...


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                  z jednej strony to jest dobre, bo motywuje i mobilizuje kobiety aby zadbaly o siebie a nie poswiecaly swoja kobiecosc na rzecz bycia mamą. Trzeba pamietac ze po urodzeniu dziecka jest się nadal kobieta, żoną i mamą, a nie MAMĄ wyłącznie. Mnie z kolei bardziej denerwuja artykuly i reklamu w stylu "tak wygladaja prawdziwe matki" ze zdjeciami zaniedbanych kobiet. To zadbana kobieta nie jest prawdziwa mamą? Ta, która chce dobrze wygladac i dobrze sie czuc nie jest prawdziwą i dobrą mamą?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                    Annaniol, ja osobiście bardzo lubię ładnie wyglądać, ale nie za wszelką cenę. Nie rozumiem tych Mam, które chciałyby w ciąży nic nie przytyć, a po porodzie myślą tylko o tym jak szybko zrzucić zbędne kilogramy, zaniedbując karmienie piersią. Osobiście znam Mamę, która zaraz po porodzie zaczęła się odchudzać, a już 2 tyogdnie po porodzie zaczęła intensywnie ćwiczyć. Efekt był taki, że nie dość, że straciła pokarm to jeszcze dostała silnego krwotoku. Czegoś takiego absolutnie nie pochwalam! Oczywiście można dbać o linię, ale wszystko w odpowiednim czasie! Na pierwszym planie powinno być dziecko.


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                      Ja też nie lubię tych przechwałek, zwłaszcza wśród gwiazd, ile to ona nie schudła i jak szybko. Dopiero co urodziła, a nie wygląda. I tak te media potem nakręcają. Odchudzanie się w ciąży to już szczyt lekkomyślności.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                        Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                        Ja też nie lubię tych przechwałek, zwłaszcza wśród gwiazd, ile to ona nie schudła i jak szybko. Dopiero co urodziła, a nie wygląda. I tak te media potem nakręcają. Odchudzanie się w ciąży to już szczyt lekkomyślności.
                        No właśnie mnie też to irytuje. Kiedyś znajoma chciała żebym pokazała Jej swój brzuch miesiąc po porodzie. Trochę mnie to zbulwersowało. Nie każdy musi mieć płaski brzuch i to 4 tygodnie po porodzie...


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                          No fakt lekkomyślność czy bezmyślność to jest problem. Ja miałam CC i zaczęłam ćwiczyć 7 tygodni po cc jak lekarz wyrazil na to zgodę po tym jak stwierdził, że jest wszystko OK. Co do diety to w ciąży nie stosowałam żadnej, ale starałam się uważać na to co i ile jem mając świadomość tendencji do tycia, a przecież zbyt wiele dodatkowych kilogramów w ciąży nie są dobre ani dla mamy ani dla dziecka. Po porodzie byłam na bardzo ograniczonej diecie, ale nie żeby schudnąć tylko w trosce o dziecko - chciałam zrobić wszystko żeby nie miała problemów z brzuszkiem. I udało mi się choć nie wiem czy to zasluga mojej diety opartej wyłącznie na bułkach, biszkoptach, jajkach, twarogu, warzywach i niektórych owocach. Od czasu do czasu wędlinę drobiową dobrej jakości jadłam i ryby. Obiady głównie na parze, których nie znoszę feeee. Ale poświęciłam się dla dobra sprawy przez trzy miesiace. W efekcie szybko, bo po miesiacu straciłam wszystkie kilogramy ktore przyszly do mnie z ciaza. Ale jak zaczelam normalnie jesc to wrocily ... NORMA.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            No właśnie mnie też to irytuje. Kiedyś znajoma chciała żebym pokazała Jej swój brzuch miesiąc po porodzie. Trochę mnie to zbulwersowało. Nie każdy musi mieć płaski brzuch i to 4 tygodnie po porodzie...
                            Ja do tej pory nie mam i wiecie co? W nosie to mam. Nie mam czasu na siłownię, wolę go spędzić z córką. Odchudzać się też nie będę, bo karmię i nie chciałabym stracić pokarmu, a i tak zauważyłam, że mam go już coraz mniej.
                            Ostatnio popularne stały się też jak najmniejsze brzuchy ciążowe. Gwiazdeczki zwłaszcza fitness chwalą się, mini brzuszkami i ciągłymi treningami.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                              Ja caly czas jestem z corka, bo pracuje na zlecenia w domu nawet, wiec jak tylko mam okazje chetnie wymykam sie z domu, a najchetniej do fitness klubu. Ja nie moge zyc bez fitnessu i wysilku fizycznego pod okien instruktorki. Jestem uzależniona od tego. I nie wyobrazam sobie spedzania calych dni z dzieckiem bez chwili dla siebie.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Niebezpieczna moda na odchudzanie w ciąży

                                No ja tego nie rozumiem. Jak można się odchudzać w ciąż? Nie powinno się! A co do wracania do formy po porodzie, to trzeba dać sobie po prostu czas i nie przejmować się innymi.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X