Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pessar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pessar

    wiec tak jak juz pisalam w innym watku zaczela mi sie skracac szyjka, mam isc do szpitala na badania i najprawdopodobniej bede miala zalozony krazek, czy ktoras z was miala cos takiego badz ma? i ile to kosztuje?
  •    
       

    #2
    nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ja wiem, że na postępujące rozwieranie
    się szyjki nakłada się tzw, szew. Robi się to w szpitalu i jest darmowe.

    Skomentuj


      #3
      Słyszałam ,że teraz częściej zakłada się ten krążek niż szewek.Tyle,że częściej występuja po nim różne infekcje(wkońcu to ciało obce),dlatego bardzo trzeba dbać o higienę intymną,poza tym dużo odpoczywać ,i nie wolno uprawiać seksu.Pessarzdejmują przed porodem.
      Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

      http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



      Skomentuj


        #4
        Ja za pessar płaciłam i to nie mało bo 200zl. Jestem w szoku, że w niektórych szpitalach to jest darmowe.
        Majeczka 27 kwiecień 2008r.

        Skomentuj


          #5
          masakra ze to takie drogie, jak czytalam na innych forach to dziewczyny tez pisaly o cenach 150, 170 zl, ciekawe od czego zalezy ta cena, no i wogole sie zastanawiam jeszcze bo w poniedzialek dopiero ide do szpitala na kilka dni i moze nie bedzie koniecznosci zakladania tego krazka, czy sa jakies leki ktore powstrzymuja skracanie sie szyjki???

          Skomentuj


            #6
            ja byłam w szpitalu i dostawałam leki na powstrzymanie skurczów, ale na skracanie szyjki to tylko oszczędzający tryb życia i pessar. Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku. Ale jeśli możesz go sobie założyć to dla pewności zrób to. I nie martw się to nie boli. NAjważniejsza jest przecież dzidzia
            Majeczka 27 kwiecień 2008r.

            Skomentuj


              #7
              jak dlugo trzeba lezec w szpitalu? zakladaja ten krazek i mozna isc do domu? czy zostawiaja na jakiejs obserwacji?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                taki krążek lekarz ginekolog może założyć w swoim gabinecie. Trwa to chwilę i nie ma potrzeby leżenia w szpitalu. Nie wiem jak to jest ze szwami. Zresztą wszystko zależy od lekarzy i być może będą chcieli poobserwować czy wszystko jest w porządku. nie wiem każdy przypadek jest inny
                Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                Skomentuj


                  #9
                  rachotka a po założeniu tego krązka w dalszym ciagu trzeba duzo leżec??? kurcze zapisalam sie do szkoly rodzenia i nie wiem teraz czy bede mogla do niej uczeszczac i wykonywac cwiczenia tam

                  Skomentuj


                    #10
                    nie wiem jak to jest u Ciebie i co Ci zaleci lekarz. Mnie założono krążek przed wyjściem ze szpitala(leżałam 7 dni bo miałam przedwczesne skurcze) i kazano odpoczywać i oszczędzać się. Nie musiałam leżeć, ale nie mogłam się forsować, czyli odpadają długie spacery, jakieś prasowanie i takie tam inne. Ja akurat nie miałam już na nic siły bo dużo przytyłam i strasznie opuchłam. Do szkoły rodzenia nie chodziłam. Jak będziesz u lekarza to o wszystko się lepiej zapytaj
                    Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      no wlasnie ja tez mam przedwczesne skurcze rachotka dziekuje ci za odpowiedzi.

                      Skomentuj


                        #12
                        Nie przejmuj się na zapas zobaczysz wszystko będzie ok. trzymam kciuki. jak coś będziesz wiedzieć to pisz. pozdrawiam
                        Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                        Skomentuj


                          #13
                          no i po 11 dniach, z czego jakichs 7 pod kroplowka, wyszlam ze szpitala:/ mam jeszcze 50% szyjki wiec stwierdzili lekarze ze krazka nie potrzeba ale musze lezec plackiem i lykac tabletki.

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez QZka7 Pokaż wiadomość
                            no i po 11 dniach, z czego jakichs 7 pod kroplowka, wyszlam ze szpitala:/ mam jeszcze 50% szyjki wiec stwierdzili lekarze ze krazka nie potrzeba ale musze lezec plackiem i lykac tabletki.
                            Bidulko, strasznie ci współczuje bo wiem co znaczy przelerzeć prawie całą ciążę, ale nie łam się wszystko będzie dobrze tylko dbaj o siebie pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              Witam dziewczyny
                              Jesli chodzi o pessary i ich ceny to najbezpieczniej zamowic na tej stronce.
                              http://www.herbich.zgora.pl/highres/index.html
                              Musicie zapytac lekarza jaki pessar zamowic i zrobic to on-line.
                              Ja zamowilam wieczorem jednego dnia,a na drugi dzien juz byl w domu(platne przy odbiorze)
                              Pozdrawiam Maja

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X