Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym się leczyć??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czym się leczyć??

    Słuchajcie od kilku dni mam wstrętny ból gardła, kaszel mnie chyba zamęczy i mam gorączkę... na początku grudnia też złapało mnie przeziębienie ale lekarz zapisał mi tylko czosnek w tabletkach (swoją drogą ochyda) bo tylko to mogę. Leżę w łóżku, piję herbatę z miodem i cytryną, jem nawet kanapki z czosnkiem ostatnio pomogło więc może teraz też coś da. A może Wy macie jakieś swoje skuteczne domowe sposoby (albo jakies cudowne eliksiry) na przeziębienie dla przyszłych mam??
    1.03.2009 9:55 FILIPEK
  •    
       

    #2
    Ja tam zawsze robilam sobie wieczorkiem napoj: z mleka, czosnku, maselka i miodu. Az taki przysmak z tego nie jest ale mi jakos zawsze pomaga i idzie sie przyzwyczaic A 2 tygodnie temu jak mi wyskoczyla opryszczka na ustach, na drugi dzien czulam jak zaczelo mi drapac w gardle. Poszlam do apteki to dala mi tabletki do ssania ISLA MOOS (wyciag z porostu islandzkiego) i jakos pomoglo

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj


      #3
      Mi na przeziebienie pomaga ciepla kapiel z olejkiem z eukaliptusa, a potem napar z lipy z sokiem malinowym. Herbatke z lipy z sokiem malinowym podaje tez mojej corci gdy zaczyna "ja brac" lub profilaktycznie gdy wrocimy przemarzniete ze spaceru.

      Skomentuj


        #4
        Malina , zwłaszcza napar z liści z malin - absolutnie NIE dla kobiet w ciąży!!!!!, ponieważ może wywołać skurcze

        ja o tym nie wiedziałam, w ciąży zapijałam się herbatą z sokiem malinowym albo samą wodą z sokiem. Pewnie taki zwykły sklepowy syrop malinowy nie ma działania takiego jak napar z liści ale lepiej nie wywoływać wilka z lasu! Ja urodziłam miesiąc za wcześnie - nie udowodniono, że to dlatego ale wiadomo?
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #5
          na gardło w aptece dla kobiet w ciązy nadaje sie "szałwia" tabletki firmy Aflofarm lub cukierki szałwiowe firmy Reutter
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            Ja na bol gardla bralam tamtum verde, poniewaz potrzebowalam czegos silniejsezgo niz domowych sposobow czy delikatnych tabletek. Lekarz pozwolil. Tak wiec przeziebienia lecze apapem i wlasnie tamtum verde.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #7
              A co na sam kaszel?? Bo mnie tylko to męczy od wczoraj...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Na gardło zawsze pomaga mi płukanie go wodą z solą najlepiej taką jodowaną, zawsze jak ręką odjoł po dniu stosowania. Na kaszel ostatnio robiłam sobie syrop domowy z miodu i cebuli, lub polecam herbatke z lipy no i do tego miód.
                A na goraczkę mnie lekarz powiedziała, że apap jest dla mnie zasłaby i mam brać peralgine.

                Skomentuj


                  #9
                  wiecie ja zaczełam gardło płukać wodą utlenioną (1 łyżka wody utlenionej na szklanke zwykłej ciepłej wody) tak bulgotałam i mi przeszło po 2 dniach!!
                  ale kaszel został... piję ciepłe mleko z czosnkiem i miodem bo podobno odksztuśnie ma działać i rzeczywiście coś tak mi się odrywa jakby no i poję się herbatką z cytryną i miodkiem (pamiętajcie że należy poczekać aż herbata trochę przestygnie bo miód traci swoje właściwości jak się go wrzuci do wrzątku!) no mam nadzieje ze się w końcu wyleczę
                  1.03.2009 9:55 FILIPEK

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czym się leczyć??

                    Mi pomaga coś z apteki. Prenalen co prawda jest lekiem, ale bezpiecznym. Syropek ma fajny skład i na pewno pomoże w takich przypadkach

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czym się leczyć??

                      a ja właśnie się przeziębiłam i leczę się czosnkiem, wyczytałam gdzieś zeby sobie czosnek rozdrobnic i na patelni na lyzce oliwy podsmazyc i na kromke chleba posmarowanego maslem nalozyc-dzis probowalam niezle a czy dziala to za 3 dni mam wiedziec!
                      wyskoczyla mi tez opryszczka i wlasnie nie wiem czy mogę ja czyms posmarowac???

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czym się leczyć??

                        czosnek, miód, sok z malin-to z domowych sposobów.Ostatnio urzywałam leku wziewnego Bioparox-i zadziałał nieźle-on działa miejscowo więc niewykluczone ze można go stosować w ciązy(a przepisała mi go pediatra dla córki)-ja już w ciąży nie jestem.Co do opryszczki to smarowałam zoviraxem, albo antyvirem(jest dobry lek na opryszczkę-heviran-ale raczej go w ciąży nie wolno).I generalnie przy takim osłabieniu brałam jeszcze provag-żeby przy tym nie złapać jakiejś grzybicy-bo mam tendecję.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X