Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podwyższony cukier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podwyższony cukier

    Hej kobietki. Byłam dziś u lekarza i dowiedziałam się, że mam podwyższony cukier po glukozie - norma to do 140 a ja mam 159. Po nowym roku mam iść do szpitala. Czy któraś z Was miała podobny problem? Powiem szczerzę, że trochę się boję.
    Pozdrawiam
    Fajne i niedrogie ciuszki. POLECAM!!!!
    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9510214
    http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/61vB/
  •    
       

    #2
    no faktycznie dość dużo masz.
    ja miąłm taką koleżankę, ona tak miała coś koło 150,
    lekarka zaleciła ścisłą dietę, zero słodkości, cukru, owoców i do picia niegazowana woda. wiem że jej pomogło.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3


      Też tak miałam dali mi ścisłą dietę bo wykryli niby cukrzyce ciążową a potem kłóli mi palce żeby krew pobrać do badania ale na szczęście było wszystko oki i teich przypuszczenia sie nie sprawdziły

      Skomentuj


        #4
        Mysle ze dadza Ci dietke i bedziesz badac cukier pzred i po posilkach.
        140 - to norma 1 godzinę po posiłku, a ściśle rzecz biorąc norma to 139, a 140 to pierwszy nieprawidłowy pomiar. Na czczo glukoza nie powinna przekroczyć 105.
        Last edited by Goplana; 31-12-2008, 16:02.

        Skomentuj


          #5
          Witam mam problem w zeszłym tygodniu robiłam badanie na glukoze i okazało się że na czczo po godzinie wynosi ona 124 jaka jest norma i co to może oznaczać dzisiaj miałam powtórkę z badania i po jedzeniu jaka jest norma po jedzeniu

          Skomentuj


            #6
            witam.u mnie tez wyszedl podwyzszony cukier tylko ze ja mialam az 176 po godzinie.dostalam scisla diete i powtorke z glukoza ale 75 nie 50.dieta pomaga cukier schodzi na dol.zobaczymy co bedzie bo ide do lekarza dzis....pozdrawiam....
            brzusi...

            Skomentuj


              #7
              Ja też miałam podwyższony cukier i przed sobą wizje rodzenia w mieście wojewódzkim a nie na miejscu. Dostałam glukometr i godz. po posiłku musiałam się kłuć i notować wyniki. Jadłam co 3 godz. Zero słodyczy, cukru i innych rzeczy. Byłam na specjalnym szkoleniu co mogę a co nie jeść. Straszono mnie że mogę urodzić wcześniej bo dziecko będzie duże. i jak nie unormuje się cukier to będę mieć włączoną insulinę.
              Na szczęście cukier się unormował, urodziłam w moim mieście a moja córeczka miała 3150 a więc nie była duża. Do dziś nie wiem czy miałam cukrzycę ciążową czy nie Ale lepiej dmuchać na zimne tym bardziej gdy ma się kogoś kto ma lub miał cukrzycę w rodzinie.
              Nie martwcie się więc dziewczyny na zapas bo wszystko będzie ok tak jak u mnie. Pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Też miałam cukrzycę ciążową.Godzine po 75 glukozy miałam cukier 198.Dostałam glukometr i mierzyłam cukier kilka razy dziennie przez ponad dwa miesiące,zapisywać wszystko co jem i zapisywać pomiary cukru.Dodatkowo ścisła dieta.Różnie to bywało z tym cukrem,ale moja coreczka urodziła się zdrowa,wazyła 3250,więc powiedziano mi,ze dieta pomogła i wszystko jest ok.Nie musiałam brać insuliny,bo gdy dieta nie pomaga trzeba ją brać.Czasami było bardzo ciezko,ale czego nie robi sie dla maleństwa.
                Pozdrawiam i zycze cierpliwości.
                Julianka jest już z nami od 23.03.2009 r.

                Skomentuj


                  #9
                  Dziś byłam na teście obciążenia glukozą 50 g po 1 godzinie. Po powrocie z laboratorium zaczęłam czytać o tym badaniu w internecie i wszędzie podawane są informacje, że krew pobiera się dwukrotnie - przed (na czczo) i po wypiciu glukozy. Tymczasem mi pobrano tylko raz - tzn godzinę po wypiciu glukozy, natomiast nie pobrano przed jej wpiciem. Jestem tym bardzo zdziwiona. Czyżby w laboratorium coś przeoczono? Czy takie badanie będzie w ogóle ważne? (wyniki dopiero jutro) Czy którejś z was też tak się zdarzyło?

                  Skomentuj


                    #10
                    hej Karmelia nie martw sie ..nic nie przeoczyli ja tez mialam robione to badanie tylko po wypiciu glukozy u mnie akurat wyszlo wszystko dobrze...
                    Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                    http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Acha, czyli tak miało być? Zaniepokoiłam się, bo nie natrafiłam na necie na taki wariant tego badania... Ale skoro nie tylko w moim przypadku tak się zdarzyło, to jestem już uspokojona. W sumie w laboratorium chyba wiedzą, co robią... Ale i tak musiałam zapytać. Zresztą wszystko się jutro okaże po wynikach.

                      Skomentuj


                        #12
                        Chyba jest tak ze jak masz 50 g glukozy to badaja tylko raz cukier a jak 75 g to dwa razy.
                        Ja mialam tylko ra zi pilam 50 g.

                        Skomentuj


                          #13
                          No tak, ale mi nie chodziło o to, czy pobiera się krew dwa razy PO wypiciu glukozy, tylko o to, że nie pobrali mi krwi PRZED jej wypiciem dla porównania wyników.

                          Skomentuj


                            #14
                            Przy 75glukozy mnie kuli 3 razy naczczo i pozniej po glukozie ja mialam cukrzyce ciazowa nie radze ignorowac moj prowadzacy to zrobil i dopiero po miesiacu wyladowalam w szpitalu(moj lekarz powiedzial ze mam lekko podwyzszony cukier ale jak chce to moge isc)tam mialam robione badania poziniej dietka(dzieki niej przez prawie 3ostatnie miesiace schudlam 4kg ale po porodzie sobie pozwolilam)no i sprawdzanie glukozy kilka razy dziennie jest troche uciazliweale mlody urodzil sie zdrowy z normalna waga tylko troche za szybko tylko to juz nie wynik cukrzycy








                            Skomentuj


                              #15
                              Ja miałam podejrzenie cukrzycy, po obciążeniu 50 g wynik wyniósł 149,3. Musiałam wykonać krzywą cukrową - trzy kłucia, w tym dwa po obciążeniu 75 g, przez co ponad trzy godziny musiałam przesiedzieć w szpitalu... (na czczo do godziny 13:00!) Na szczęście zmieściłam się w normie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X