Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anemia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Anemia

    Może ktoś się boryka z takim problemem.

    Co jeść oprócz bananów, sałaty i wątróbki cielęcej??

    A wydawało mi się, że się dobrze odżywiam
  •    
       

    #2
    buraki, barszcz czerwony - jesli masz anemię

    Skomentuj


      #3
      Jeszcze nie ma 100% pewności. Ale przepisał mi żelazo i kazał zadbać o dietę bogatą w żelazo. Mam jeszcze badana do zrobienia, aby wykluczyć pomyłkę...

      Skomentuj


        #4
        Watrobka w duzych il jest szkodliwa.
        Jedz owoce suszone, drob, soje, mieso wolowe i ryby.Mozesz tez jesc kaszki dl adzieci bogate w zelazo lub np platki do mleka.
        Pamietaj jednak o jedzeniu dodatkowo cytrusow, lub piciu sokow z cytrosow, pomidorow - zakwaszanie warunkuje prawidlowe wchlanianie zelaza.Herbata hamuje to wchlanianie wiec ogranicz jak mozesz.

        Ja mialam anemie jednak dieta nic nie pomogla - musialam brac tabletki.To nie tak ze zle sie odzywiasz - ale dziecko duzo "wyciaga" stad zwiekszone zapotrzebowanie.
        Last edited by Goplana; 30-12-2008, 19:56.

        Skomentuj


          #5
          Mi zawsze hematolog i onkolog mowili zebym jadla szpinak (nie jadlam bo nie lubie) faktycznie pomaga, po za tym napewno buraczki i krwiste mieso, ale to wszystko przewaznie wpsomaga dzialanie lekow na anemie.
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #6
            A mnie uczono ze szpinak pomaga w anemii to mit. Fakt jest bogaty w zelazo jednak trzebaby go jesc bardzo duze ilosci by mozna zauwazyc poprawe.

            Lola a Ty jestes w ciazy ?
            Last edited by Goplana; 30-12-2008, 20:21.

            Skomentuj


              #7
              Dokładnie szpinak ma śladowe ilości żelaza.

              Goplana tak, Lola jest w ciąży, więc jest pod opieką lekarza, na pewno
              coś przepisze.

              jak byłam w ciąży kazano mi jeść czerwone mięso, buraki, wątrobę (ale nie
              często)

              Lola banany mają bardzo dużo potasu, żelaza prawie w ogóle. No chyba,
              że je jesz ze wzgl na wit C

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Owszem w ciąży Mam termin na 4 lipca.

                Przejrzałam już zasoby wiedzy w necie, o szpinaku to wiedziałam, że bujda.

                Cieszą mnie w tej diecie różnego rodzaju orzechy Jeszcze nie piłam soku z buraków, może będzie zjadliwy Natka z pietruszki, kapusta włoska a do tego spore ilości cytrusów, chyba nie będzie źle.

                Mam tylko awersję do tabletek, ale może dietka wystarczy. Za kilka dni morfologia...

                Skomentuj


                  #9
                  Sok z buraków z jabłkiem jest bardzo dobry, także jak sam nie będzie Ci smakował to polecam z jabłuszkiem.

                  Skomentuj


                    #10
                    szpinak ma sladowe ilości. pomylili się w przeciku jeśli chodzi o zawartość żelaza

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Historia szpinaku jest taka ze asystentka lekarza prowadzacego badania nad szpinakiem, zamiast wpisać w raporcie, że 100 gramów szpinaku zawiera 3 miligramy żelaza, pomyliła się i napisała 30. Dzięki jej niedopatrzeniu szpinak zyskał sławę nadzwyczaj zdrowego warzywa.
                      Procz tego ze to dosc niewielkie ilosci - to zelazo "szpinakowe" jest ciezko przyswajalne.

                      Skomentuj


                        #12
                        Nie wiem Goplana przy bialaczce kazali to jesc i ci co jedli z hemoglobina problemow nie mieli, ale oczywiscie nie musi miec to nic wspolnego ze szpinakiem.
                        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                        Skomentuj


                          #13
                          Lola_lu ja po ciazy i w ciazy miałam anemie.
                          Soków z buraków mam dość blee.Ale nie tylko soki mozesz pić.Ja za zgodą lekarza kupiłam żelazo w tabletkach i od razu było lepiej.
                          Najwięcej żelaza zawiera: wątroba cielęca, , , suszone morele, orzechy, nasiona dyni, słonecznika, rodzynki, razowy chleb.
                          To jadłam i jest już ok
                          Mam nadzieje ze CI sie poprawi
                          Amelia 12.03.08

                          Skomentuj


                            #14
                            Już zaczęłam dietkę, wczoraj na obiadek wątróbka z surówką z kapusty kiszonej, a na deserek jakieś orzeszki mandarynki. Musze się do buraków przekonać, będzie ciężko bo nigdy ich nie lubiłam... Ale jak mus to mus

                            Skomentuj


                              #15
                              Co do szpinaku to ja też jestem za tym że jest bardzo bogaty w witaminy w każdym poradniku dla kobiet w ciąży piszą aby go jeść, tylko trzeba go dobrze przygotować i palce lizać
                              Mój synek 24/8 kwiecień

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X