Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ktg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ktg

    Dziweczyny jestem w końcówce 39 tc mój lekarz wyjechał na święta i będzie dopiero 5.01 kazał mi robić co 3 dni KTG i liczyć ruchy - termin mam na 3.01). No i moje pytanie czy bez skierowania zrobią mi to badanie w każdym szpitalu połozniczym - bo nie mam skierowania i jak często wy robiłyście ktg w końcówce ciąży?Pozdrawiam!


  •    
       

    #2
    na to nie trzeba mieć skierowania(tak mi moj gin mowił). to zależy od placówki.jak przyjdziesz przed terminem zrobić ktg to powiedzą, że nic się nie dzieje(mnie odesłali z kwitkiem)
    ze masz jeszcze czas!!ale jak im powiesz że Cie bardzo boli...(takie tam piedoły)to Ci pewnie zrobią ja byłam 5 dni po terminie i powiedzieli że mam jeszcze czas bo do 2 tyg można przenosić ciąże.
    czasem ktg jest płatne.15-20zł za każdym razem

    Skomentuj


      #3
      Ja miałam w ciązy robione KTG tylko 3 razy, raz w 6 miesiacu, a potem dopiero jak trafilam do szpitala najpierw badania 6 godz ;przed porodem, no a 3 raz jak trafilam na porodówke - godzine przed porodem. Myślę, ze jak nie beda mieli roboty w szpitalu to cię przyjmą, no chyba ze cie bardzo boli to wtedy na 100% bedziesz mogła zrobic KTG ale zeby tylko nie zostawili cie w szpitalu. Chociaz kurcze, z drugiej str ciezko powiedziec, w kazdym szpitalu inaczej, U nas w katowicach, jest tak ze jak trafisz na dobry dzien położnej to nie ma problemu, a jak na zly... to kwitek pewny. Musialabys isc osobiscie do swojego szpitala i zapytac.
      Bartuś 26.06.08
      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

      Skomentuj


        #4
        ktg robi się bez skierowania, a Ty masz prawo kontrolować przez to badanie co się dzieje. Ja na przykład poszłam na ktg do szpitala i już zosatałam bo wyszło, że mam skurcze których nie czułam, byłam w 38 tygodniu. Myślę, że nie powinni w szpitalu robić problemu, po za tym możesz powiedzieć, że jest to zalecenie lekarza. Pozdrawiam
        Ps. a to, że też zależy to od humoru położnych czy pielęgniarek to druga sprawa, wszyscy wiemy, że można się spotkać z jakąś naburmuszoną babą, której się wydaje, że jest alfą i omegą. Ale Ty walcz o swoje łachy Ci nie robią.

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez froch Pokaż wiadomość
          na to nie trzeba mieć skierowania(tak mi moj gin mowił). to zależy od placówki.jak przyjdziesz przed terminem zrobić ktg to powiedzą, że nic się nie dzieje(mnie odesłali z kwitkiem)
          ze masz jeszcze czas!!ale jak im powiesz że Cie bardzo boli...(takie tam piedoły)to Ci pewnie zrobią ja byłam 5 dni po terminie i powiedzieli że mam jeszcze czas bo do 2 tyg można przenosić ciąże.
          czasem ktg jest płatne.15-20zł za każdym razem
          Z tym "boli" to trochę trzeba uważać, bo mogą Cię zostawić w szpitalu... a to nic przyjemnego. Najlepiej wytłumaczyć o co chodzi i stanowczo o to prosić, bo masz pełne prawo do kontroli.
          Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


          Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ktg

            Jak często w ciąży miałyście robione ktg? W poprzedniej ciąży to chyba miałam tylko dwa razy i to jeden raz tuż przed porodem, masakra jakaś z tą dostępnością do badań, przy drugiej ciąży myślę o wypożyczeniu sprzętu do ktg bo położna mi powiedziałą o takiej możliwości, zawsze to bym była na bieżąco i jakby się coś działo to od razu można by reagować, położna mówiła że już miały takie przypadki że kobieta właśnie przez ten sprzęt robiła ktg i się okazało że coś nie tak z dzieckiem pojechali do szpitala i musieli poród wywoływać bo coś tam się działo i na szczęście wszystko się skończyło dobrze.
            Nie zdążyłam zapytać w tamtym wątku, a bardzo mnie ten temat zaciekawił. W pierwszej ciąży ktg miałam dopiero na porodówce w dniu porodu. W drugiej ze 3 razy może przed porodem. Tak z ciekawości jaki koszt wypożyczenia takiego sprzętu?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ktg

              Hej, to ja się tu pojawiam, na razie jeszcze o koszt się nie dowiadywałam, można zadzwonić na infolinię tutaj znalazłam numer 12 376-31-34, wiem że można tam też pogadać z położną

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ktg

                Cześć dziewczyny Czy coś więcej możecie powiedzieć na ten temat? W piątym miesiącu ciąży miałam zatrucie ciążowe. Po miesięcznym pobycie w szpitalu jestem w domu. Niestety na ktg muszę jechać do szpitala. Jest to 2 razy w miesiącu lub jak zauważe coś niepokojącego . Nie będę ukrywać, że jest to kłopotliwe i w sumie może takie domowe urządzenie byłoby jakimś rozwiązaniem, a ja byłabym spokojniejsza...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ktg

                  Zadzwoń sobie na tą infolinię tam się na pewno wszystkiego dowiesz, dowiedziałam się, że można robic pomiary w dowolnej porze i ile się chce razy, pomiar trwa 30 minut potem się go przesyła do nich i to też trwa około 30 minut, potem po paru minutach masz info czy wynik jest ok

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ktg

                    Kurczę, jaka wygoda to jest! Że też nie było takiej możliwości jak chodziłam w ciąży. A jaki to mniej więcej koszt? Podpowiedziałabym siostrze, bo będzie niedługo rodzić i ciągle sobie wkręca, że coś nie tak...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ktg

                      Z tego, co się zdążyłam zorientować to 299 zł na tydzień, ale to bez limitu badań, jak masz potrzebę to i 2 razy dziennie możesz sobie robić.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ktg

                        No to taka cena jest moim zdaniem rozsądna. I to tam na tej infolinii można zamówić? Tak? To powiem siostrze, bo moim zdaniem coś takiego bardzo jej się przyda.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ktg

                          Zamówić można tez na stronie, jest tam formularz. Na infolinii jest położna, która odpowiada na wszystkie pytania, niekoniecznie nawet związane z ktg, też fajna opcja, bo można się skonsultować w razie potrzeby.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ktg

                            A są w ogóle jakieś przeciwwskazania? U każdej wyjdzie wynik normalnie?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ktg

                              Hej dziewczyny! Macie jakąś stronę? Szukałam w necie, ale nie znalazłam tego urządzenia

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X