Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

porod rodzinny- ile kosztuje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    porod rodzinny- ile kosztuje?

    kurcze jak to jest z tym porodem rodzinnym,
    niby w prawach kobiety w ciazy jest prawo
    do bezplatnego porodu i moze towarzyszyc
    ktos z rodziny lub przyjaciolka albo polozna
    ale znowu w innym watku na mamotoja
    wyczytalam ze taki porod kosztuje do 1500zl
    nawet, za co?! za to ze ktos bliski stoi obok?
    szokktoras z was wie cos na ten temat????
  •    
       

    #2
    u nas wprowadzono opłaty w lutym tego roku miesiąc przed
    moim porodem.
    to jest jakaś cegiełka na szpital w cenie 100 zł za poród rodzinny
    oczywiście na normalnej porodówce, żadnej tam sali porodowej pojedyńczej.
    jak chcez skorzystac z wanny w trakcie bólów przed porodem to 300 zł.
    sala rodzinna po porodzie 250 zł
    za 4 doby, każda kolejna 50 zł.
    skorzystałam tylko z sali po porodzie , bo urodziłam zanim mąż dojechał.
    nie wiem jak to jest prawnie ale podobno to nielegalne pobieranie opłat
    gdzieś tak słyszłam
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      Ja rodziłam całkiem za darmo, na sali porodowej jednoosobowej. Miałam
      do dyspozycji wannę (ale nie mogłam w niej urodzić) prysznic piłki,
      worki sako. Mąż mógł byc cały czas przy mnie, za ubranko też nie musiał
      płacić.
      Niestety opłaty nazwane "cegiełkami" są jak najbardziej legalne, aczkolwiek
      nieuczciwe.
      Ale cóż z tym zrobić....

      Skomentuj


        #4
        ja rodzilam sama i tez mialam do dyspozycj pilki,jak mnie babka rejestrowala to sie pytala kto bedzie przy porodzie bo musiala spisac dane,tylko za fartuch i kapcie trzeba bylo zaplacic

        Skomentuj


          #5
          chyba najlepiej bedzie jak zapytam sie lekarza bo bede rodzic w nowootwartym szpitalu i nie wiem jakie tam maja zasady, i co do dyspozycji, moze faktycznie urodzic na sali ogolnej a potem zaplacic za ten pokoj rodzinny zeby miec spokoj, no nie wiem musze sie zorientowac jak cenowo to bedzie wychodzilo.

          Skomentuj


            #6
            Wszystko zależy od szpitala.

            Ja płaciłam 500 zł za poród rodzinny. Na rachunku napisali, że to za wyższy standard. Tylko ze na salę ogólna nie wpuszczali osoby towarzyszącej.

            Skomentuj


              #7
              Ja też miałam poród rodzinny za który nic nie płaciłam.Owszem był mąż przy porodzie,sala pojedyncza ale żadnych worków sako,piłek itp nie było...
              Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

              http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja miałam do dyspozycji piłkę, worek, prysznic. Specjalne stanowisko z wanienka dla noworodka. Szafki, wygodna kanapa i stolik. No i pościel nie była typowo szpitalna. A po porodzie środki do higieny, m.in. podpaski do dyspozycji. No i wypasione łóżko Przydało się , sam poród trwał 16 godzin, a potem jeszcze trochę tam czasu spędziłam.

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                  Ja rodziłam całkiem za darmo, na sali porodowej jednoosobowej. Miałam
                  do dyspozycji wannę (ale nie mogłam w niej urodzić) prysznic piłki,
                  worki sako. Mąż mógł byc cały czas przy mnie, za ubranko też nie musiał
                  płacić.
                  Niestety opłaty nazwane "cegiełkami" są jak najbardziej legalne, aczkolwiek
                  nieuczciwe.
                  Ale cóż z tym zrobić....
                  Ja mialam tak samo , tylko ze bez prysznica chyba. Colleen a w jakim szpitalu rodziłas?
                  Bartuś 26.06.08
                  Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                  Skomentuj


                    #10
                    ja tez rodzilam rodzinnie i tylko w szpitalu jest prozba o wsparcie po takim porodzie, maz mial zaplacic, bo jak dla nas obsluga byla suuuper(ale zapomniał). co prawda trakt porodowy ale intymne sale, do dyspozycji wszystkie pilki i worki same sie pytaly czy cos przyniesc, i "wyrzuciły" mnie pod prysznic zebym wziela ciepla kompiel dla ulgi, maz dostal kawe bo ta z automatu byla lura. mi przyniosly radio. bylo naprawde ok. na poporodowej obserwacji maz ze mna siedzial ale juz do pokoju byl zakaz wchodzenia osob z zewnatrz tylko mamy z dziecmi.
                    wiec jak nie bedzie u ciebie takiego zakazu odwiedzin to lepiej wziasc osobny pokój. a przeciw bulowe, przeczyszczajace, i podpaski, i koszulki, i posciel i kaftaniki,pieluszki i pampersy moglysmy uzywac szpitalnych i wymieniac. wiadomo ja mialam swoje ciuchy i dla siebie i dziecka.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Z tym porodem rodzinnym to zależy od szpitala. Rodziłam z mężem na jednoosobowej sali, też miałam do dyspozycji piłkę i prysznic. Były też jakieś krzesełka, stolik, kącik dla dzidziusia itp. Świetna obsługa położnych i intymna atmosfera. Spędziłam tam niecałe 20 godzin... Po porodzie leżałam na sali czteroosobowej ale sama. Ubranka, pampersy i wkładki szpitalne. Nie pobierali żadnych opłat, nawet czekoladki trzeba było na siłę w podziękowaniu

                      Skomentuj


                        #12
                        zapomniałam dodać że też miałam do dyspozycji prysznic i worki krzesła itp.
                        opieka super bo rodziłam u swojej lekarki
                        a połozną znałam bo prowadziła szkołę rodzenia
                        do której chodziłam.
                        sala rodzinna była duża: dtolik i dwa fotele, łóżeczko z baldachimem i kolorowa pościelą, różne komody, waga, przewijak, łoże małżeńskie! - u niektórych mężowie zostawali na noc
                        łazienka z prysznicem i wc, telefon, wieża HI-Fi
                        za tą salę warto było dać kasę
                        pampersów nie dawali, kosmetyki były, ubranka i rozki też ale
                        tak sfatygowane że od razu dawałam swoje.
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          #13
                          To zależy od szpitala
                          W jednym bezpłatnie w innych nawet 1500 zł...

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja za poród rodzinny, oczywiście w sali pojedynczej płaciłam 200 zł, ale jeśli uczestniczy się w zajęciach szkoły rodzenia poród taki jest darmowy.
                            Wojtuś 28.11.2007

                            Skomentuj


                              #15
                              My zapłaciliśmy 300 zł ale było "zwyczajnie"

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X