Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG - kiedy i ile razy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez QZka7 Pokaż wiadomość
    [hmm ja miałam w 21 tygodniu badanie usg ale czy ono bylo takie dokladne? lekarz raczej nic mi nie powiedzial o tym czy mozg jest wporzadku czy z serdeduszkiem wszysko ok no i ta cala reszta wam mowili dokladnie o tym hmm moze ten aparat usg gdzie chodze nie jest taki dokladny a moze lekarz poprostu ogladal nie zauwazyl nic niepokojacego i nic o tym nie mowil?? a moze powinnam sie wybrac na inne usg zeby sie wiecej dowiedziec?? chociaz nie wiem czy teraz bedzie tak widac bo jestem juz w 25 tygodniu.
    Ja akurat na tym badaniu prenatalnym bylam w 20 tyg. w prywatnej klinice to mi wszystko powiedzial co i jak.. ale czy to prywatna czy publiczna to lekarz musi powiedziec czy cos jest nie tak, nie powinno to miec znaczenia. Moze nic nie mowil bo jest wszystko w porzadku.. trudno mi powiedziec.

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      ja mam usg robione podczas kazdej wizyty, tzn co miesiac, ale to jest bardzo krotkie badanie, doslownie 2-3 minuty.Takiego dokladnego, co to widac wage i wzrost itd dziecka jeszcze nie mialam, a to juz 35 tydzien.I wlasciwie to troche zla jestem,ze nie sprawdzil mi terminu porodu z usg na poczatku ciazy,tylko wyliczyl na podstawie ostatniej miesiaczki.Nawet nie wiedzialam wtedy,ze takie badanie mozna zrobic bo bym sie upomniala.Slyszalam,ze taki termin porodu z usg jest duzo bardziej pewny i dokladniejszy.

      Skomentuj


        #18
        Ja chodzilam do gina z nfzetu i tez mialam w 20 tygodniu to dokladne badanie sprawdzal czy nie ma rozczepu,czy sa nozki raczki itp itd za to badanie placilam.Chyba nie ma znaczenia czy chodzisz prywatnie czy nie a ktg mialam robione od 30tyg.co drugi dzien ale to chyba przez cukrzyce








        Skomentuj


          #19
          Napisane przez Qzka7 Pokaż wiadomość
          Badanie prenatalne: 18.-22. tydzień


          [hmm ja miałam w 21 tygodniu badanie usg ale czy ono bylo takie dokladne? lekarz raczej nic mi nie powiedzial o tym czy mozg jest wporzadku czy z serdeduszkiem wszysko ok no i ta cala reszta wam mowili dokladnie o tym hmm moze ten aparat usg gdzie chodze nie jest taki dokladny a moze lekarz poprostu ogladal nie zauwazyl nic niepokojacego i nic o tym nie mowil?? a moze powinnam sie wybrac na inne usg zeby sie wiecej dowiedziec?? chociaz nie wiem czy teraz bedzie tak widac bo jestem juz w 25 tygodniu.
          Co do badań prenatalnych to moja koleżanka chodziła prywatnie do lekarza, miała robione za każdym razem usg, zrobiła też badania prenatalne, widziałam wyniki, dzidzia zdrowa i silna, pani doktor gratulowała...jednak po miesiacu serduszko przestało bić! Lekarze nie znają przyczyny! I co dały takie wypasione badania??? Dziewczyny, nie ma co panikować, cieszcie się ciążą. Jeżeli nie ma powodu do robienia jakiś badań to po co! Ja jestem w 31 tc, badań prenatalnych nie robiłam, usg miałam kilka razy i raz ktg tylko dlatego, ze nie czułam ruchów dziecka ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Badania krwi miałam na początku ciąży, teraz czekają mnie kolejne i pewnie ostatnie. Czuję się dobrze i Wam też tego życzę!

          Skomentuj


            #20
            a ja miałam robione badanie usg w 7 tyg ciąży (podczas pierwszej wizyty), potem w 22 tyg i lekarz dokładnie oglądał wszystko a także określił płeć; następne usg będę miała robione w 30 tyg ciąży ( za tydz); znajomi natomiast przestraszyli nas, że nie mieliśmy robionego badania genetycznego w 14 tyg

            Skomentuj


              #21
              Odp: USG - kiedy i ile razy?

              Ja miałam 3 razy robione(ostatnie dzień przed porodem)






              Skomentuj


                #22
                Odp: USG - kiedy i ile razy?

                W pierwszej ciąży miałam usg co miesiąc,może dlatego że chodziłam prywatnie,w drugiej ok3-5razy

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: USG - kiedy i ile razy?

                  myślę że to ile razy jest robione usg zależy od przebiegu ciąży moja od początku była zagrożona i usg miałam robione 15 razy do 10 tyg. ciąży robiłam 10 razy a potem w 14 tyg. w 22 i 32 a dwa razy przed porodem dzidzie mam zdrową wiec myśle że ilość usg nie szkodzi choć wiadomo że im mniej jakichkolwiek ingerencji tym lepiej
                  KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: USG - kiedy i ile razy?

                    to lekarz decyduje ile razy trzeba zrobić usg, jak jest wszystko ok, to robi się rzadziej jak coś idzie nie tak, to częściej. ja miałam raz na dwa miesiące.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X