Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

konflikt serologiczny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    to jesteście dość nieliczną parą chyba że szukałaś specjalnie męża(ojca dzieci) z rh-

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Kobieta ujemna jest konfliktowa

      Dziewczyny ja mam grupę Rh- i dlatego jestem tzw konfliktówa!Gdybym ja miała grupę Rh dodatnie to nawet jeśli mąż byłby ujemny nie byłoby problemu!Tylko grupa ujemna u kobiet jest konfliktowaPozdrawiam
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #48
        Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
        Koniczynka ale nie da się przed tym uchronić jeśli
        Twoje (hipotetycznie) dziecko będzie miało inny czynnik Rh
        niż Ty.
        Ale jeśli nie miało się transfuzji krwi, poronień czy innych kontaktów
        z krwią to w pierwszej ciąży można być spokojnym, po porodzie
        dostaje się lek, który przy ewentualnej drugiej ciąży pozwoli
        uniknąć konfliktu.
        Bo istotą konfliktu jest jakby niszczenie krwinek Rh dziecka przez inne
        Rh matki (takim klasycznym przypadkiem jest matka-Rh-, ojciec Rh+ i
        dziecko dziedziczy czynnik przez ojca. Ale może być tak, że dziedziczy
        po matce i wtedy żadnego problemu nie ma )
        Obecnie (już dla bezpieczeństwa czy zasady?) robi się badania krwi
        i jeśli się okaże, że matka ma przeciwciała (które mogłyby spowodować
        konflikt) podaje się immunoglobulinę anty D.
        Dodam ze zastrzyka z anty D dostaje się w trakcie ciąży a kolejny po porodzie jeśli dziecko ma grupę dodatnią. Moje dzieci akurat trafiły na identyczną grupę krwi jak mąż przynajmniej one w przyszłości nie będą kute

        Skomentuj


          #49
          Ja mam czynnik Rh-, maż Rh+
          Przeciwciał nie wykryto, a badam je co jakiś czas. No i córka odziedziczy pewnie tego minusa po mnie.
          A najlepsze jest to, że jak mi zrobili grupę krwi w ciąży to moja mama była w szoku. Od zawsze myślała, że mam grupę Rh+ (tak mam wpisane w jakąś książeczkę).
          ur. 16.05.2009
          3590 g
          56 cm

          Moje Największe Szczęście





          Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

          Skomentuj


            #50
            Ja miałam podany zastrzyk po porodzie a mój synuś ma grupę dodatnia!Nie miałam przeciw ciał jeszcze po porodzie!Mam bardzo rzadka grupę krwi więc do szpitala wojewódzkiego ja wysyłali bo nie wiedzieli co jest grane!Myśleli że mam we krwi przeciwciała!Tak więc jeśli nie miało się transfuzji to nie ma się czym martwićSzczególnie jeśli jest to pierwsza ciążą i nie miało się poronień!
            Ewa
            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
            3150g.55cm.
            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

            Skomentuj


              #51
              Witam-u nas też było podejrzenie o konflikt serologiczny(ja mam 0rh- a mąż Arh+).Badania na przeciwciała w czasie ciąży robiłam 5 razy.Po porodzie badali krew dzidzi i wyszło że ma Arh- ale położna powiedziała że jak mała skończy 6 miesięcy to zrobić powtórne badania bo to się może zmienić.Ogólnie to najgorzej jest jak matka ma rh- a tatus rh+.Immunoglobuliny nie dostałam bo mała miała czynnik rh-.

              Skomentuj


                #52
                A ja się tak zastanawiam... Skoro cały czas nie miałam przeciwciał to czy na koniec ciąży mogą się one pojawić?
                Cały czas w wynikach mam że przeciwciał nie stwierdzono.
                ur. 16.05.2009
                3590 g
                56 cm

                Moje Największe Szczęście





                Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Tu jest dość obszernie o konflikcie serologicznymhttp://babyonline.pl/ciaza_i_porod_zdrowie_artykul,2381.html

                  Skomentuj


                    #54
                    Druga moja ciąża była od początku zagrożona .Większość czasu spędziłam w szpitalu.Po badaniu krwi stwierdzono że mam Rh- więc lekarz stwierdził że konfliktu nie ma , ale po urodzeniu okazało się że konflikt istnieje.Dziecko moje miało grupę krwi po ojcu.Lekarz powiedział że jest to konflikt w głównych grupach tzw.immunizacja w ABO i zdaża się to bardzo żadko.Mały był pod lampami bo miał silną żółtaczkę ale wszystko się skończyło dobrze.

                    Skomentuj


                      #55
                      Ja mam na szczęście 0rh+, więc nie ma mowy o konflikcie ale....... ostatnio byłam świadkiem sytuacji, kiedy kobieta mająca klikunastoletnie dziecko i grupę 0rh+ (miała stary wynik przy sobie) przyszła na kontrolę (początek drugiej ciąży) i miała wyniki krwi gdzie obecnie stwierdzono, że ma 0rh-!
                      Na szczęście lekarka jest bardzo przewrażliwiona, lubi wszystko sprawdzać i kazała jej robić te badania chociaż miała wynik sprzed lat. Natychmiast kazała jej robić drugie badanie, żeby sprawdzić kiedy się pomylili no i jaką grupę ma pierwsze dziecko, bo problemy pojawiają się zazwyczaj w drugiej ciąży, jeśli pierwszy dzidziuś ma 0rh+ . Dodam że kobieta nie miała żadnej transfuzji, bo podobno w takim przypadku mogło by dojść do zmiany z + na -


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Ja podsyłam artykuł na temat konfliktu serologicznego. Może sie przyda.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: konflikt serologiczny

                          Kobieta z grupą krwi 0 też może mieć konflikt gdy partner ma inną grupę krwi,u nas tak było,wyszło dopiero przy drugim dziecku(ja mam grupę krwi 0 rh+:mąż ma grupę krwi B rh+)

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: konflikt serologiczny

                            Napisane przez podolec Pokaż wiadomość
                            Kobieta z grupą krwi 0 też może mieć konflikt gdy partner ma inną grupę krwi,u nas tak było,wyszło dopiero przy drugim dziecku(ja mam grupę krwi 0 rh+:mąż ma grupę krwi B rh+)
                            U nas jest taka sama sytuacja,dlatego w ciąży miałam robione badanie na przeciwciała.Na szczęscie wyniki były prawidłowe.


                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: konflikt serologiczny

                              Chcemy z mężem mieć 3 dziecko ale troche się boję że znów może coś być nie tak(synek od razu po porodzie miał żółtaczkę)

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: konflikt serologiczny

                                u nas jest konflikt, ale wszystko poszło dobrze, bo to pierwsze dziecko, a potem dostałam zastrzyk i mam nadzieję, że z drugim też pójdzie dobrze.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X